Rafa 52L

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Rafa 52L

Postautor: barttsw » 29 maja 17, 21:01

mihow1979 pisze:Piasek - 6zł
co to za piasek
mihow1979 pisze:Refraktometr - 100zł
jaki ?
tu masz zdjecie
Obrazek

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: Rafa 52L

Postautor: mihow1979 » 29 maja 17, 21:04

Piasek to tajemnica :)))

Refraktometr jeszcze nie wiem - jedzie :)))
Glossy Reef 215L

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Rafa 52L

Postautor: barttsw » 29 maja 17, 21:07

mihow1979 pisze:Refraktometr jeszcze nie wiem - jedzie ))
pewno chinski za ta cene
a piasek za 6 zl to na pewno zwykly wapieny

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: Rafa 52L

Postautor: mihow1979 » 29 maja 17, 21:09

barttsw pisze:a piasek za 6 zl to napewno zwykly wapieny


No taki jak w Erybce za 70zł, tylko, że nie w takim ładnym worku :)
Glossy Reef 215L

slawekj
Ryba
Ryba
Posty: 276
Rejestracja: 3 stycznia 10, 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafa 52L

Postautor: slawekj » 29 maja 17, 21:51

mihow1979 pisze:TDS - 25zł

w moim więcej baterie kosztują.

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: Rafa 52L

Postautor: mihow1979 » 29 maja 17, 22:36

slawekj pisze:
mihow1979 pisze:TDS - 25zł

w moim więcej baterie kosztują.


WOW ;)
Glossy Reef 215L

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Rafa 52L

Postautor: Hunter » 30 maja 17, 05:07

Panowie jak czasami czytam Wasze wypociny to naprawdę aż ręce opadają...

barttsw pisze:
mihow1979 pisze:Pare set? Wydał tyle kasy i założył lampę z pasków LED?
nie on tylko jedna firma nie bede podawal jaka

Nie powinieneś sie krępować skoro wiesz, że jakaś firma leci po bandzie to jak najbardziej warto ostrzec przyszłych klientów.

barttsw pisze:bo sa za drogie chcesz ledy to Maxspect RAZOR 15000k

Zachwalasz a to też jest chińczyk :D 3k zł w Chinach.
Chińczycy bardzo często robią lepszy sprzęt niż europejczycy, robią to taniej, bo mogą, mają warunki. Sam mam telefony Huawei / Honor, chwalę sobie. W Chinach nie ma UE i norm, multum durnych przepisów i narzuceń odpada, a średnia płaca niewiele niższa niż u nas w Polsce.
Sprzęt sprowadzamy z Chin, a wszelaką chemię z Ameryki. Nikogo w Europie to nie dziwi.
slawekj pisze:
mihow1979 pisze:TDS - 25zł

w moim więcej baterie kosztują.

Drogie masz baterie. Czy Twój TDS robi coś więcej prócz mierzenia całkowitego zanieczyszczenia wody? Może podmienia za Ciebie wodę w akwarium, albo karmi ryby? :D
Ja mam TDS to sprawdzania membrany i "tani, chiński" w zupełności mi wystarczy, gdyż całkiem niedawno miałem w ręce 7 tanich TDSów za kilka złotych z wymiennymi bateriami za grosze. Pokazują identyczne wynik jak Bartkowy TDS za kilka stów 8) (w gwoli ścisłości też z Chin :) )
My wiemy, że preferujesz badania laboratoryjne wody, Twoja membrana do RO kosztuje kilka stówek, a TDS masz zapewne też laboratoryjny. Super i co to zmienia? Od kilku lat od Twojego zarejestrowania się na forum na widziałem jeszcze Twojego akwarium, a przynajmniej go nie kojarzę. Gadać przesadnie to sobie można... ;) Ale zastosowanie wiedzy w praktyce to co innego.

Piasek też ma bardzo dobry. Na pewno lepszy od tego zbieranego na Bahamach renomowanej firmy Red Sea - Reef Base Ocean ;)
Refraktometr też mam za 100zł :D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Rafa 52L

Postautor: barttsw » 30 maja 17, 06:03

Hunter pisze:Piasek też ma bardzo dobry. Na pewno lepszy od tego zbieranego na Bahamach renomowanej firmy Red Sea - Reef Base Ocean
piasek fajny ale nie do niskich baniaków u ciebie on fruwał bo baniak za niski
i ty mozesz miec babke ktora go przekopuje u niego niema opcji na babke kopiaca i pojawia sie sine jak u ciebie
Hunter pisze:Zachwalasz a to też jest chińczyk 3k zł w Chinach.
nie wiem czy chinol nie wnikałem ale sam tez widziałeś ten baniak na tej lampie
Hunter pisze:Nie powinieneś sie krępować skoro wiesz, że jakaś firma leci po bandzie to jak najbardziej warto ostrzec przyszłych klientów.
Rafał tyle powiem ze koło wrocławia sam jestem wk... bo nam odebrali to zlecenie a potem były myki typu rooty dodatkowe a wykonanie wolalo o pomste do nieba
Hunter pisze:7 tanich TDSów za kilka złotych z wymiennymi bateriami za grosze. Pokazują identyczne wynik jak Bartkowy TDS za kilka stów (w gwoli ścisłości też z Chin )
Rafał wątpie by H2Ocean robiło to w chinach

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Rafa 52L

Postautor: Hunter » 30 maja 17, 06:54

barttsw pisze:
Hunter pisze:Piasek też ma bardzo dobry. Na pewno lepszy od tego zbieranego na Bahamach renomowanej firmy Red Sea - Reef Base Ocean
piasek fajny ale nie do niskich baniaków u ciebie on fruwał bo baniak za niski
i ty mozesz miec babke ktora go przekopuje u niego niema opcji na babke kopiaca i pojawia sie sine jak u ciebie

Sinica bierze się od piasku czy od chemii wody / destabilizacji akwarium? Sinice (?) o ile to były sinice) występowały głównie na skale, Na piasku były po protu bardziej widoczne z racji koloru.
barttsw pisze:
Hunter pisze:Zachwalasz a to też jest chińczyk 3k zł w Chinach.
nie wiem czy chinol nie wnikałem ale sam tez widziałeś ten baniak na tej lampie

Widziałem i zachwalam zarówno baniak jak i chińszczyznę dobrze wyprodukowaną.
Patrząc na sprzęt od strony kraju wyprodukowania a nie od strony jakości produktu to trochę absurdalne podejście do sprawy ;)
barttsw pisze:
Hunter pisze:7 tanich TDSów za kilka złotych z wymiennymi bateriami za grosze. Pokazują identyczne wynik jak Bartkowy TDS za kilka stów (w gwoli ścisłości też z Chin )
Rafał wątpie by H2Ocean robiło to w chinach

j.w. nie ważny kraj pochodzenia, istotna jest jakość i rzetelność wyników.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Rafa 52L

Postautor: barttsw » 30 maja 17, 07:05

Hunter pisze:Patrząc na sprzęt od strony kraju wyprodukowania a nie od strony jakości produktu to trochę absurdalne podejście do sprawy

chińczycy nie robią tylko badziewia robią tez tez produkty z najwyższej półki tylko jest pytanie ile jestes w stanie dac za dany produkt
A co do piasku może być to co u ciebie nie mówie że na bank ale moze a że jest to mały baniak to niestety ale nic wielkiego tam ne wpusśći jedynie że mu slimaki skutecznie bęą przekopywać piasek :)
Hunter pisze:j.w. nie ważny kraj pochodzenia, istotna jest jakość i rzetelność wyników.

przewagą mojego H2ocean jest to że można go ponownie skalibrować zreszta wiesz , bo w tych co miałeś w ręku brak jest tej mozliwości

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Rafa 52L

Postautor: Hunter » 30 maja 17, 08:12

barttsw pisze:
Hunter pisze:j.w. nie ważny kraj pochodzenia, istotna jest jakość i rzetelność wyników.

przewagą mojego H2ocean jest to że można go ponownie skalibrować zreszta wiesz , bo w tych co miałeś w ręku brak jest tej mozliwości

Tyle z tej kalibracji, że nawet nie mogłeś nim zjechać do zera :D
Już Ci tłumaczyłem, że masz padniętą membranę i/lub żywicę a nie miernik.
Sam stwierdziłeś, że masz olbrzymi pobór wody. Od 10 do ostatniego dnia miesiąca filtrujesz non-stop, powinieneś brać na to poprawkę wliczając w koszt zużycie wkładów, membrany i żywicy.
Kiedy ostatnio wymieniałeś wkłady i żywicę? Pamiętasz jak dałeś mi wodę RO+DI do skalibrowania ph-metrów bo nie miałem jeszcze swojej żywicy? Wymieniałeś wkłady od tamtego czasu? Ta woda miała zerowy wynik TDS na moich miernikach. Potem założyłem swoją DI i też miałem zero. Od tamtego czasu tygodniowo zbieram tylko 15l a już TDS wykazuje mi 5-7ppm, więc u Ciebie tym bardziej może wykazywać, żywica szybko sie kończy.

Zresztą każdy sprzęt mierniczy kalibruje się w zakresach możliwie najbliższych oczekiwanym. Kalibratory pH metrów mamy zazwycaj w okolicach 4, 7, i 9, czyli kwaśny, obojętny i zasadowy. W instrukcji Twojego miernika TDS napisano, że producent skalibrował go na płynie 342ppm NaCL, a nie, że użytkownik powinien go kalibrować w takim zakresie. Póki stosujemy TDSy tylko do sprawdzania membran RO powinniśmy je kalibrować w niskich zakresach.
Nie mylić TDSów naszych z TDSami dla kreweciarzy w microSiemensach

Sorry Michał, już koniec spamu w Twoim temacie :D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Rafa 52L

Postautor: barttsw » 30 maja 17, 08:26

Hunter pisze:Tyle z tej kalibracji, że nawet nie mogłeś nim zjechać do zera
zjechałem nak kupilem plyn :P
Hunter pisze:Kiedy ostatnio wymieniałeś wkłady i żywicę
zywice wymieniam co 2-3 tyg wkłady co 2 miesiące
tylko ze ty masz mała zywice u mnie wchodzi litr zywicy

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: Rafa 52L

Postautor: mihow1979 » 30 maja 17, 08:39

Hunter pisze:Sorry Michał, już koniec spamu w Twoim temacie :D


Spoko. Cierpliwie sobie czytam i się uczę ;)

Podsumowując Waszą rozmowę - mam znajomego, który ma 3 morskie baniaki - w największym ma produkty z najwyższej półki (światło, skała, piasek, osprzęt itd itd) a w pozostałych wszystko DIY :) Różnicy między tymi baniakami jakoś nie widzę :D A człowiek naprawdę się zna na rzeczy...

Ja tutaj chodował SPS'ów nie będę - dla 2 rybek i 3 ślimaków oraz kilku korali to co mam raczej wystarczy :)
Glossy Reef 215L

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Rafa 52L

Postautor: Hunter » 30 maja 17, 08:51

mihow1979 pisze:Podsumowując Waszą rozmowę - mam znajomego, który ma 3 morskie baniaki - w największym ma produkty z najwyższej półki (światło, skała, piasek, osprzęt itd itd) a w pozostałych wszystko DIY :) Różnicy między tymi baniakami jakoś nie widzę :D A człowiek naprawdę się zna na rzeczy...

No dokładnie. Podobnie jest z akwarystyką słodkowodną. Można iść w drogie markowe produkty, podłoża aktywne, firmowe reaktory CO2 i inne dzikie węże wywalając setki PLN, ale bez wiedzy i umiejętności nic z tego nie będzie. Zdrowy rozsądek przede wszystkim.

Sorry Michał, ale muszę się jeszcze wtrącić :lol:
barttsw pisze:
Hunter pisze:Tyle z tej kalibracji, że nawet nie mogłeś nim zjechać do zera
zjechałem nak kupilem plyn :P

Ty weź mi wytłumacz jakim sposobem zjechałeś TDSem do 0 na płynie kalibracyjnym 342ppm, skoro jak miałeś płyn kalibracyjny 6ppm, czy tam 9ppm już nie pamiętam (woda RO), to mówiłeś, że nie dasz rady zjechać niżej, bo śrubka kalibracyjna jest skręcona do samego końca? :D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Rafa 52L

Postautor: barttsw » 30 maja 17, 08:59

poprostu upewniłem sie innym tdsem ze rodi ma 0
miernik do płynu ustawiasz 342 potem plukasz w rodi suszysz i nastepnie do wody ro i ustawiasz 0
nie mam zamiaru tracic nerwow na wasze pomysly mozna zaoszczedzić na pewnych rzeczach to racja ale na są rzeczy na których nie da sie zaoszczedzić

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości