Rafa 52L

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: Rafa 52L

Postautor: mihow1979 » 2 czerwca 17, 20:46

barttsw pisze:o matko :(
zaraz bedziesz mial glony bakterie raz na tydzien


Glony po dodaniu bakterii? Pierwsze słyszę...

Na opakowaniu jest napisane, aby podać po zalaniu i przez 7 dni codziennie. Potem dopiero raz w tygodniu...

Ale nie znam odpowiedzi na moje pytanie - przecież te bakterie muszą coś jeść aby się namnażać i rozwijać. Przy żywej skale żywią się syfem ze skały - a ja mam suchą skałę i piach... Jak w takim środowisku ma ruszyć cykl?
Glossy Reef 215L

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Rafa 52L

Postautor: barttsw » 2 czerwca 17, 20:53

biogro i Special Blend nie to sa dobre bakterie i mja pozywke

odnosnie saechema to nie wiem ale te bakterie sa kiepskie jak musisz lac codziennie

slawekj
Ryba
Ryba
Posty: 276
Rejestracja: 3 stycznia 10, 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafa 52L

Postautor: slawekj » 2 czerwca 17, 21:32

Jako pożywka dla bakterii proste związki węgla C2H5OH czyli wódka 40 %.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Rafa 52L

Postautor: Hunter » 2 czerwca 17, 22:01

slawekj pisze:Jako pożywka dla bakterii proste związki węgla C2H5OH czyli wódka 40 %.

Bzdury.... Wódka na start??? Bez NO3 i PO4 to nic nie da. Zadzwoń do kolegi, który prowadzi morszczaka i dopytaj ;) :ok:
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: Rafa 52L

Postautor: mihow1979 » 2 czerwca 17, 22:08

Znalazlem suchego pajaka na parapecie ;)
Glossy Reef 215L

marking
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 04, 20:17

Re: Rafa 52L

Postautor: marking » 2 czerwca 17, 22:17

Oczywiście że bzdura p. Sławku!!!!! Jaka wódka jako pożywka dla bakterii!? Przede wszystkim wódkę tzw. Vodka method stosuje się w celu obniżenia No3 i PO4 i to jest główny cel. Oczywiście zmieszana z cukrem i octem w odpowiednim stężeniu jest pożywką dla bakterii, jednak nie w takim zbiorniku i po co? Stosowanie Vodka method ma jak już wspomniałem zastosowanie przede wszystkim w celu redukcji w/w parametrów. W metodzie tej tez jest sporo do omawiania chociażby dlatego, że jeżeli np. w danej chwili w wodzie nie ma azotanów, to nie zredukujemy fosforanów i również na odwrót, ale w sumie nie o tym było pytanie.

Co do bakterii bardzo dobrze sprawują się Biodigest, a idealną pożywką dla nich jest Bioptim. Fajne małe i tanie ampułki.

Co do przyspieszenia samego cyklu:
- dobrze jest odpalać akwarium na wodzie z działającego zbiornika
- dobrze jest startować na żywym piachu i żywej skale
- czasami można dać odrobinę "syfku" z innego akwarium, najlepiej z dna

Jak już zastosowałeś konkretne bakterie, to kup teraz pożywkę Bioptim i po problemie, mam nadzieje, że Ci pomogłem.
Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking
ZOBACZ KONIECZNIE MÓJ KANAŁ YT https://www.youtube.com/channel/UC7XRdS ... irmation=1
Zapraszam również na:
http://www.Akwarysta.EU

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Rafa 52L

Postautor: barttsw » 3 czerwca 17, 09:24

slawekj pisze:Jako pożywka dla bakterii proste związki węgla C2H5OH czyli wódka 40 %.

weź człowieku nie wypisuj tych glupot jak nie wiesz
marking pisze:żywej skale
kolego znajdz dobrej jakosci zywa sklale ktorej niema od dobrych 5 lat

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: Rafa 52L

Postautor: mihow1979 » 3 czerwca 17, 12:21

marking pisze:Co do bakterii bardzo dobrze sprawują się Biodigest, a idealną pożywką dla nich jest Bioptim. Fajne małe i tanie ampułki.

Co do przyspieszenia samego cyklu:
- dobrze jest odpalać akwarium na wodzie z działającego zbiornika
- dobrze jest startować na żywym piachu i żywej skale
- czasami można dać odrobinę "syfku" z innego akwarium, najlepiej z dna

Jak już zastosowałeś konkretne bakterie, to kup teraz pożywkę Bioptim i po problemie, mam nadzieje, że Ci pomogłem.


Dzięki za podpowiedzi. Bioptim musiałbym zamówić - dojechałyby dopiero w środę pewnie jakoś.

Na razie nic nie wrzucam do wody. Leję Stability wg instrukcji i na razie nic się nie dzieje :D
Myślałem o wrzuceniu dosłownie kawalątka (0,5cm) świeżej piersi z kurczaka. Czyste mięso...

Akwarium zalane "starą" solanką z zadbanego zbiornika. Odnośnie syfku z innego baniaka - może być ze słodkiego?
Glossy Reef 215L

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Rafa 52L

Postautor: Marcinus » 3 czerwca 17, 12:26

Mihow, zalałeś baniak wodą z działającego akwarium , więc na razie nie musisz lać żadnych bakterii, żadnej pożywki, nie wrzucaj też kurczaka ani wieprzowiny :) ze słodkiego akwarium nic nie wrzucaj. Zalałeś baniak , więc usiądź i czekaj aż dojrzeje, pierwsza podmiana po 4-5 tygodniach i wtedy możesz już lać jakieś bakterie.

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: Rafa 52L

Postautor: mihow1979 » 3 czerwca 17, 12:29

Marcinus pisze:Mihow, zalałeś baniak wodą z działającego akwarium , więc na razie nie musisz lać żadnych bakterii, żadnej pożywki, nie wrzucaj też kurczaka ani wieprzowiny :) ze słodkiego akwarium nic nie wrzucaj. Zalałeś baniak , więc usiądź i czekaj aż dojrzeje, pierwsza podmiana po 4-5 tygodniach i wtedy możesz już lać jakieś bakterie.


OK. I to mi wystarczy :) Dzięki.

Dzisiaj 3 dzień - woda zrobiła się kryształowa. Lekkie mleczko zniknęło. Nic się więcej nie dzieje :)

Dojechał dzisiaj do mnie czyścik magnetyczny Tunze z odzysku - baaaardzo fajna zabaweczka... W końcu teraz wiem dokąd mam dolewać wodę :D
Glossy Reef 215L

marking
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 04, 20:17

Re: Rafa 52L

Postautor: marking » 3 czerwca 17, 13:03

@barttsw - da się znaleźć uwierz, a w ogóle najlepiej od kogoś kto ma nadmiar w baniaku, choć to już nie jest takie proste. Dobrej jakości skała jest też sporo droższa.
@marcinus - zgadzam się z tobą całkowicie (czasami w morszczyźnie dobrze jest kupić dwa węgle, jeden do baniaka, a drugi dla siebie, jeśli się ma "rozwolnienie" i chce coś przyspieszyć), ale to oczywiście taki żart, więc bez urazy nikogo :). Przyznam że tylko spojrzałem na ostatnie wypowiedzi i pytanie o bakterie i pożywkę, stąd moja odpowiedź, gdyż tym kolegą od telefonu sławekj chyba jestem ja ;). Natomiast druga sprawa i tu się zgodzę ponownie z @barttsw, że lepiej nie doradzać byleby napisać, a wódka to nie tutaj na pewno, choć pewnie tak podpowiedział wujek Google.
@mihow1979 - daj sobie trochę spokoju, przestań lać ciągle te stability (szczerze nie stosowałem go w słonym i nie chcę też negować jego działania, ani tego jak polecają go dozować), jednak dałbym trochę na wstrzymanie. Żadnego syfku ze słodkowodnego akwarium i żadnej piersi z kurczaka, weź wspomniany już wyżej węgiel ;).
Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking
ZOBACZ KONIECZNIE MÓJ KANAŁ YT https://www.youtube.com/channel/UC7XRdS ... irmation=1
Zapraszam również na:
http://www.Akwarysta.EU

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: Rafa 52L

Postautor: mihow1979 » 3 czerwca 17, 13:06

marking pisze:@mihow1979 - daj sobie trochę spokoju, przestań lać ciągle te stability (szczerze nie stosowałem go w słonym i nie chcę też negować jego działania, ani tego jak polecają go dozować), jednak dałbym trochę na wstrzymanie. Żadnego syfku ze słodkowodnego akwarium i żadnej piersi z kurczaka, weź wspomniany już wyżej węgiel ;).


Jestem spokojny ;) Na razie tylko przeczyściłem szyby nowym nabytkiem i dolewam wody :D Stability raczej nie zaszkodzi - to tylko bakterie... Nie da się tego przedawkować... Stosuję zawsze w swoich baniakach słodkich i wszystko było cacy.

Czekam cierpliwie i czytam dalej :) Dzięki
Glossy Reef 215L

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Rafa 52L

Postautor: barttsw » 3 czerwca 17, 13:09

@ marking dlatego lepsza jest MR albo RRR lub skala od Tonka łatwiejszy start bez ogolnego syfu ktory wylazi
a i to ty mu te glupoty naopowiadales ze przy no3 -10 tylko miekasy :P

marking
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 04, 20:17

Re: Rafa 52L

Postautor: marking » 3 czerwca 17, 13:31

@barttsw - że tak napiszę CO?! Wiesz sławekj do mnie dzwoni jak jestem w tramwaju i np. pyta jakie korale przy jakim no3, bo ktoś gdzieś na forum o to pyta. Po wczorajszym nocnym telefonie, stwierdziłem że wejdę na to forum, bo w sumie z Aigelem od wielu lat się znam i dawno tu nie zaglądałem. Widocznie slawekj chciał pomóc, choć tematu nie zna. Nie powiedziałem na pewno że tylko miękasy - powiedziałem że jak ktoś startuje i to jest świeży, a na dodatek pierwszy zbiornik, to niech zacznie od miękasów (to chyba logiczne). Mogłem równiez powiedzieć, że co do No3 typu 10 na pewno można hodować proste SPS i różne LPS-y czyli też twardziele, ale długopolipowe i że na pewno na świeży zbiornik nie powinien wkładac żadnych korali twardych. Nawet nie wiedziałem do końca, że baniak jest dopiero odpalony kilka dni (miałem informację że ktoś odpalił baniak na suchej skale i tyle). Mogłem również powiedzieć, że przy No3 od 10 w górę zwłaszcza, będę odradzał raczej bardziej wymagające twarde, takie jak Acropory, zwłaszcza gatunki bardziej wymagające niż proste Acry, bo takie przecież też są. Tak to jest jak ktoś dzwoni i sobie notuje, ale nie dokładnie. Lepiej byłoby podsunąć mi temat, żebym sam odpisał. Będę się WYPIERAŁ, za długo siedzę w morszczyźnie, żebym coś takiego powiedział.
Na pewno mogłem powiedzieć, że przy twardych jestem zwolennikiem jak najniższego No3 i praktycznie niewykrywalnego PO4, bo owszem tak jest, natomiast jak ktoś ma 10, to dlaczego miałby nie trzymać LPS, czy np. Montipor? :) Także dementuję to! :)
Mówiłem z tego co pamiętam też własnie, że przy No3 10 i wyżej nie będę polecał bardziej wymagających twardych, ale bardziej wymagających nie oznacza, że nie da się hodować innych. Stąd też uważam, że bez sensu jest pytanie kogoś, a potem pisanie (trochę jakby w jego imieniu), także niech każdy pisze za siebie moim zdaniem.
Pominę fakt, ze sławekj ma z tego co wiem roślinne akwarium, więc w ogóle dziwi mnie chęć doradzania w morszczyźnie, ale na pewno chłopina nie miał złych intencji :), tylko coś mnie musiał źle zrozumieć, albo źle zanotować, zamiast podsunąć mi watek.
Ostatnio zmieniony 3 czerwca 17, 13:45 przez marking, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking
ZOBACZ KONIECZNIE MÓJ KANAŁ YT https://www.youtube.com/channel/UC7XRdS ... irmation=1
Zapraszam również na:
http://www.Akwarysta.EU

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: Rafa 52L

Postautor: mihow1979 » 3 czerwca 17, 13:35

Skoro baniak już wystartował to zapraszam do nowego wątku:

viewtopic.php?f=41&t=45468

Pozdrawiam
Glossy Reef 215L

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości