Literatura

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Literatura

Postautor: Marcinus » 12 września 17, 18:34

Jest kilka wątków w galerii i tutaj w tym dziale o zakładaniu nowych baniaków, poczytaj, potem pozadawaj pytania.

Daruj sobie 30 litrów, to naprawdę nie ma sensu :(

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Literatura

Postautor: barttsw » 12 września 17, 18:49

Tak jak Marcin napisał daruj sobie z takim zbiornikiem
chcesz myslec o slonym to 60l takie minimum 30l to jako zbiornik na dolewke :P
załuż temat w dziale morskie doradzimy pomozemy ogarnać sprzet

Pawkuu
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 19 sierpnia 17, 05:07
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: Literatura

Postautor: Pawkuu » 12 września 17, 19:10

Marcinus pisze:Jest kilka wątków w galerii i tutaj w tym dziale o zakładaniu nowych baniaków, poczytaj, potem pozadawaj pytania.

Daruj sobie 30 litrów, to naprawdę nie ma sensu :(


barttsw pisze:Tak jak Marcin napisał daruj sobie z takim zbiornikiem
chcesz myslec o slonym to 60l takie minimum 30l to jako zbiornik na dolewke :P
załuż temat w dziale morskie doradzimy pomozemy ogarnać sprzet


Czekajcie Panowie. Jest tyle pięknych 30 morskich więc właściwie dlaczego nie? Rozumiem że Ciężko utrzymać parametry ale nie mam 10 lat żeby nie być odpowiedzialnym za to.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Literatura

Postautor: barttsw » 12 września 17, 19:24

Pawkuu pisze:Czekajcie Panowie. Jest tyle pięknych 30 morskich więc właściwie dlaczego nie? Rozumiem że Ciężko utrzymać parametry ale nie mam 10 lat żeby nie być odpowiedzialnym za to.
to jedno
[po drugie poza krewetkami nic nie wpuscisz
zadnych ryb
problem z oswietleniem
60 to nie az akie kosmiczne koszta a daje sporo radosci

Pawkuu
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 19 sierpnia 17, 05:07
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: Literatura

Postautor: Pawkuu » 13 września 17, 05:31

barttsw pisze:
Pawkuu pisze:Czekajcie Panowie. Jest tyle pięknych 30 morskich więc właściwie dlaczego nie? Rozumiem że Ciężko utrzymać parametry ale nie mam 10 lat żeby nie być odpowiedzialnym za to.
to jedno
[po drugie poza krewetkami nic nie wpuscisz
zadnych ryb
problem z oswietleniem
60 to nie az akie kosmiczne koszta a daje sporo radosci


Tu nie chodzi o koszta tylko o miejsce...
Mieszkam w bloku mam już dwa baniaki słodkowodne a z nich nie zrezygnuję. Więc albo kostka albo nic.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Literatura

Postautor: Hunter » 13 września 17, 05:48

Ja mieszkam w domu prywatnym (w dodatku piętrowym), zgaduję że powierzchniowo część mieszkalna zdecydowanie większa; często mam parcie na nowe bajki, no ale zdrowy rozsądek podpowiada, że skoro nie mam miejsca na kolejne to nie stawiam byle szklanki na stole w kuchni 8)
Nie lepiej jeden a porządny baniak?

To tak jakbyś miał parcie na 8l akwarium słodkowodne do którego z góry wiesz, że wpuścisz tylko zatoczki :) Naprawdę jest sens?
Zrezygnuj z jednego słodkowodnego na rzecz morskiego. Będziesz miał dwa odmienne światy.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Literatura

Postautor: barttsw » 13 września 17, 06:32

Pawkuu pisze:Tu nie chodzi o koszta tylko o miejsce...
Mieszkam w bloku mam już dwa baniaki słodkowodne a z nich nie zrezygnuję. Więc albo kostka albo nic.

tez mieszkam w bloku i jakos upchnołem te 60 cm fakt jest taki ze jeszcze zaznaczem jeszcze stoi zbiornik 420l i sie wszystko da jak sie chce :)
juz nie dlugo bo wlasnie tam bedzie przesiadka na duze morskie
a 30l to mija sie z jakim kolwiek celem bo tak naprawde 60l to tez troche mało ale uszło by
lepiej celowac cos w granicach 100-120 (60x50x40)

Pawkuu
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 19 sierpnia 17, 05:07
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: Literatura

Postautor: Pawkuu » 13 września 17, 10:28

Hunter pisze:Ja mieszkam w domu prywatnym (w dodatku piętrowym), zgaduję że powierzchniowo część mieszkalna zdecydowanie większa; często mam parcie na nowe bajki, no ale zdrowy rozsądek podpowiada, że skoro nie mam miejsca na kolejne to nie stawiam byle szklanki na stole w kuchni 8)
Nie lepiej jeden a porządny baniak?

To tak jakbyś miał parcie na 8l akwarium słodkowodne do którego z góry wiesz, że wpuścisz tylko zatoczki :) Naprawdę jest sens?
Zrezygnuj z jednego słodkowodnego na rzecz morskiego. Będziesz miał dwa odmienne światy.


Nie no aż takiego parcia nie mam żeby w kuchni stawiać akwarium ;)

barttsw pisze:
Pawkuu pisze:Tu nie chodzi o koszta tylko o miejsce...
Mieszkam w bloku mam już dwa baniaki słodkowodne a z nich nie zrezygnuję. Więc albo kostka albo nic.

tez mieszkam w bloku i jakos upchnołem te 60 cm fakt jest taki ze jeszcze zaznaczem jeszcze stoi zbiornik 420l i sie wszystko da jak sie chce :)
juz nie dlugo bo wlasnie tam bedzie przesiadka na duze morskie
a 30l to mija sie z jakim kolwiek celem bo tak naprawde 60l to tez troche mało ale uszło by
lepiej celowac cos w granicach 100-120 (60x50x40)


Wiem że wszystko się da u mnie również stoi 240l i 54l.

Może i macie racje docelowo pójdzie 240l na akwarium morskie. Miałem w nim robić reset i majstrować z wystrojem i obsadą ale poczekam pare tygodni-miesięcy, pozbieram sprzęt i założę solniczkę.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Literatura

Postautor: barttsw » 13 września 17, 10:41

Pawkuu pisze:Może i macie racje docelowo pójdzie 240l na akwarium morskie. Miałem w nim robić reset i majstrować z wystrojem i obsadą ale poczekam pare tygodni-miesięcy, pozbieram sprzęt i założę solniczkę.
zbiornik od razu wymien na zbiornik z kominem a jak bedziesz juz sie zdecydowal to powieksz go na 120x50 dno bo układanie skały w 40 cm to jest horor

Pawkuu
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 19 sierpnia 17, 05:07
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: Literatura

Postautor: Pawkuu » 13 września 17, 11:32

barttsw pisze:
Pawkuu pisze:Może i macie racje docelowo pójdzie 240l na akwarium morskie. Miałem w nim robić reset i majstrować z wystrojem i obsadą ale poczekam pare tygodni-miesięcy, pozbieram sprzęt i założę solniczkę.
zbiornik od razu wymien na zbiornik z kominem a jak bedziesz juz sie zdecydowal to powieksz go na 120x50 dno bo układanie skały w 40 cm to jest horor


Może założe nowy temat żeby inni też mogli kiedyś skorzystać.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości