Juwel 125l z szafka

uryan
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 11 listopada 15, 18:49

Juwel 125l z szafka

Postautor: uryan » 3 lutego 16, 22:41

Znalazlem ciekawa oferte uzywanego akwarium Juwel 125l z szafka, odpieniacz tunze (chyba 9004 ale nie jestem pewien) do tego trzy pompy cyrkulacyjne (sprzedawca nie pamieta jakiej firmy ale moze uda sie dowiedziec) i swiatlo jest dla morszczakow. Jakie tego nie wiem. Wiem tylko, ze bylo wymieniane 2miesiace temu. Akwarium bylo na chodzie 5 lat i wszystko dziala, akwarium nie ma przeciekow. Sprzedaje poniewaz przesiadl sie na 200l. Koszt to rownowartosc niecalych 600zl. Akwarium widzialem tylko na kiepskich zdjeciach wiec nie wiem w jakim jest autentycznym stanie. Warto inwestowac czy sobie odpuscic?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Juwel 125l z szafka

Postautor: Marcinus » 3 lutego 16, 23:14

5 letnie szkło już może być mocno wyeksploatowane , sam nie wiem, trochę bym się bał takiego baniaka.

uryan
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 11 listopada 15, 18:49

Re: Juwel 125l z szafka

Postautor: uryan » 3 lutego 16, 23:49

Nie bylem pewien, czy 5lat to duzo dla szkielka. Cena atrakcyjna ale nie zaryzykuje zalania pokoju. Szkoda paneli, nerwow i zwierzakow oczywiscie. Dzieki, to mi wlasciwie wystarczy, temat raczej do zamkniecia :)

Daro73
Narybek
Narybek
Posty: 81
Rejestracja: 2 marca 15, 19:08
Lokalizacja: Legionowo

Re: Juwel 125l z szafka

Postautor: Daro73 » 4 marca 16, 12:40

Powiem tak, nie wiem jak jest z trwałością szkła bo sam używam akwarium z 2012 roku ale drugi raz nie kupiłbym już gotowego zestawu Juwela
Do szału doprowadza mnie przyklejona na stałe niedemontowana pokrywa na górze do której pasuje jedynie niestandardowa belka Juwel, mam problem aby ustawić sobie odpieniacz ponieważ mocowanie wychodzi akurat na pokrywie
A kupiłem to dlatego że udało mi się ustrzelić cały gotowy zestaw na Allegro łącznie z życiem i osprzętem w cenie odpieniacza z zestawu

uryan
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 11 listopada 15, 18:49

Re: Juwel 125l z szafka

Postautor: uryan » 8 marca 16, 21:00

Daro73 Masz Juwel Rio 125? No ja wlasnie znowu zaczynam myslec o tym zestawie bo sa dosyc tanie (na takie do 3ch lat w dobrym stanie bym sie zdecydowal moze). Zamierzalbym dokupic odpieniacz Tunze 9001 plus wymienic jedna swietlowke na niebieska(w zestawie sa biale T5 chyba 28w kazda jesli dobrze pamietam). Wystarczy to? Do filtracji albo uzyje filtra kaskadowego z mojego 30l akwa albo dokupie jakis kubelkowy np Fluval 205. Wiem, ze kubelek do morskiego to nie najlepszy pomysl ale nie chce sie bawic w sumpy poki co a z koralowcow beda tylko miekkasy i latwe LPSy. Filter urzadze tak aby uniknac problemow (tylko w sumie jeszcze nie wiem jak :mrgreen: ). A z ta pokrywa mnie zmartwiles bo pewnie gdyby mi sie z zcasem zachcialo lepszego swiatelka to nie da rady tej pokrywy usunac? Wiem, ze mozna ja pociac np pod odpieniacz itd itp.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Juwel 125l z szafka

Postautor: barttsw » 8 marca 16, 21:06

uryan, odpusc sobie juwela do morskiego
a dlaczego nie dobiezesz swietlowek oraz szerokosc 35 to o wiele za molo

lepiej kup szkiełko 60x50x45

pozatym kublow do morskiegosie nie stosuje

uryan pisze:Zamierzalbym dokupic odpieniacz Tunze 9001

za słaby do 125l

jak chcesz to http://erybka.pl/product-pol-5802-Tunze ... -9004.html lub http://erybka.pl/product-pol-1753-Hydor ... 50-65.html

uryan
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 11 listopada 15, 18:49

Re: Juwel 125l z szafka

Postautor: uryan » 8 marca 16, 21:14

dzieki barttsw, filter bedzie mi tylko potrzebny do absorbentow wlasciwie i jakiejs mechanicznej filtracji bo nie lubie paprochow w wodzie, nie chce sumpa bo to za duzy problem na wynajmowanym mieszkaniu. Chce proste akwarium. Tutaj podsylam link do goscia, ktory wlasnie jedzie na czyms takim co podalem wyzej i calkiem niezle to wyglada. https://www.youtube.com/watch?v=RAPS0kAYCcw co o tym myslicie?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Juwel 125l z szafka

Postautor: barttsw » 8 marca 16, 21:19

taniej kupisz szkiełko ktore ci podalem
juvel kosztuje w gracinach 900-1000zl
szkielko 60x50x45 to koszt okolo 160-200 zl
lampa 4x24 okolo 300 + swietlowki jakies tez 300
kaskada fzn-3 kolo 120 zl
do tego 15kg skały
4,5 kg piachu
cyrkulacja rw-4 + jvp 100

uryan
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 11 listopada 15, 18:49

Re: Juwel 125l z szafka

Postautor: uryan » 8 marca 16, 21:35

Zapomnialem dodac, ze rozgladam sie za sprzetem uzywanym i mieszkam na wyspach.
W sumie nie orientuje sie czy erybka robi wysylki zagraniczne(wlaczajac to szklo) bo to zmienialo by postac rzeczy. Tu gdzie mieszkam trudno mi znalesc szklaza. Mam jeszcze jedna opcje w pewnym sklepie ale to jeszcze nic pewnego. A co myslisz o pompie cyrculacyjnej aquael EL reef circulation 2600h? Kurcze wole jednak "wicherek" w morskim od falowania bo mi sie poprostu kreci w glowie od samego patrzenia :mrgreen:

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Juwel 125l z szafka

Postautor: Marcinus » 9 marca 16, 08:16

Juvel ma swoje duże wady np. oświetlenie, jest wąski itp.
Erybka sprzęt wysyła zagranicę, o szkło byś musiał się dopytać, na pewno gdybyś składał taki zestaw jak podał Bartek byś na tym dużo lepiej wyszedł niż na tym juwelu.

O pompach aquaela zapomnij, dużo fajniejsze są sterowalne Jebao.

Jeżeli byś się zdecydował na Juwela, to moim zdaniem pokrywa do wywalenia, w jej miejsce albo lampa na T5 albo ledowa, do tego jakiś odpieniacz np. tunze 9004 i kaskada, wtedy coś można działać z takim zestawem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości