Morskie 30l zakladanie i poczatki

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Morskie 30l zakladanie i poczatki

Postautor: Marcinus » 17 lutego 16, 21:23

u mnie magnez 1280

uryan
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 11 listopada 15, 18:49

Re: Morskie 30l zakladanie i poczatki

Postautor: uryan » 18 lutego 16, 07:18

Dzieki. Nie mam innego pomyslu na to dlaczego tak jest niz to co napisalem wczesniej.

uryan
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 11 listopada 15, 18:49

Re: Morskie 30l zakladanie i poczatki

Postautor: uryan » 19 lutego 16, 16:30

Przed chwila na szybie zauwazylem dwa takie malenstwa, co to takiego? Przypominaja meduzy. Sa malenkie, z czulkami mniej niz pol centymetra srednicy.


http://www.fotosik.pl/zdjecie/860e1e877b73b4dc

http://www.fotosik.pl/zdjecie/c9990231c40cad48



Co do Galaxea to nadal traci barwe. Poszukalem po forach anglo jezycznych i pisza, ze lubi silny nurt i dobre swiatlo. Wystawilem ja na szczyt skalki, kilka centymetrow od pompy cyrkulacyjnej i kilkanascie pod tafla wody. W sumie nie powinno jej byc w moim baniaku, jak tak dalej pojdzie bede musial ja komus oddac (jest ktos z North Yorkshire?).

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Morskie 30l zakladanie i poczatki

Postautor: Marcinus » 19 lutego 16, 17:05

Szukaj robactwa :)

http://pl.reeflex.net/

uryan
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 11 listopada 15, 18:49

Re: Morskie 30l zakladanie i poczatki

Postautor: uryan » 19 lutego 16, 18:05

To jak szukanie igly w stogu siana ;) Bo do czego to zaliczyc? Strunowce? Ssaki? Dinozaury? :mrgreen:

Tak pozatym, restza koralowcow ma sie chyba coraz lepiej, Ricordea fajnie sie pompuje, Duncan tak samo. Ten nowy Zoanthus niedawno odczepil sie od podstawki. Przestawilem go winne miejsce i tez juz sie w pelni otwiera. Reszta zoasow, tez coraz lepiej :) No ale skaly czarne od okrzemkow zwlaszcza na gorze skaly co mnie dziwi bo mi sie wydawalo, ze okrzemki nie lubia swiatla. Chyba, ze to nie okrzemki :D

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Morskie 30l zakladanie i poczatki

Postautor: Marcinus » 19 lutego 16, 18:29

No widzisz, wszystko idzie w dobrą stronę :) pamiętaj, że ten baniak tak naprawdę jeszcze nie dojrzał, więc różne rzeczy mogą się w nim pojawić.
Niestety w takich maluchach ciężko utrzymać stałe parametry.

uryan
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 11 listopada 15, 18:49

Re: Morskie 30l zakladanie i poczatki

Postautor: uryan » 19 lutego 16, 18:45

Faktycznie te parametry chociaz zazwyczaj oscyluja na podobnych poziomach to naprzyklad Mg szybko mi spada. Dzisiaj jak sprawdzilem to mam 1320 (dodalem magnezu po ostatniej podmiance bo ta sol co zmiksowalem miala niski poziom Mg) ale we wtorek jak bede robil nastepna podmianke, jestem niemal pewien, ze tego magnezu bedzie 1210-1250. Dlaczego tak szybko spada? Wogole jest mozliwe aby purigen absorbowal magnez?

A co do wielkosci zbiornikato jak tak dalej pojdzie, nie wytrzymam i bedzie wkoncu wiekszy.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Morskie 30l zakladanie i poczatki

Postautor: Marcinus » 19 lutego 16, 18:46

Życzę jak najszybciej większego :)

Magnez jest pobierany przez koralowce, ale i też przez skałę, więc spada.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Morskie 30l zakladanie i poczatki

Postautor: barttsw » 19 lutego 16, 21:26

uryan pisze:A co do wielkosci zbiornikato jak tak dalej pojdzie, nie wytrzymam i bedzie wkoncu wiekszy


stawiaj taki 5000L (zart) :D

uryan
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 11 listopada 15, 18:49

Re: Morskie 30l zakladanie i poczatki

Postautor: uryan » 19 lutego 16, 22:16

Ha, 5000L to bedzie mial sump do tego baniaka... :mrgreen:

uryan
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 11 listopada 15, 18:49

Re: Morskie 30l zakladanie i poczatki

Postautor: uryan » 26 lutego 16, 16:47

No coz, przez najblizsze kilka miesiecy, wiekszego baniaka narazie (prawdopodobnie) nie bedzie. Bede musial skupic sie na tym co mam. Zastanawiam sie co gdzie i jak i chyba wlasnie skupie sie na Zoanthusach. Widzialem rozne kolorowe odmiany, ktore bardzo mi sie podobaja np. tutaj: www.coralking.co.uk/

Jednak chcialbym wymienic swiatlo w swoim malym baniaczku bo mysle, ze czym lepsze tym... lepiej. Tylko co kupic (lub zrobic) do takiego baniaczka?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Morskie 30l zakladanie i poczatki

Postautor: Marcinus » 26 lutego 16, 20:27

do tych zoasów dorzuć sobie jeszcze ricordee i będzie nieźle :)

Najlepsze światło to świetlówki, ale najkrótsze mają 49cm długości, więc dla Ciebie coś takiego jest za duże. Markowe lampy led np. razor 60W są za drogie i szkoda na nie kasy

uryan
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 11 listopada 15, 18:49

Re: Morskie 30l zakladanie i poczatki

Postautor: uryan » 8 marca 16, 21:05

Dzieki, krazy cos na ebayu bardzo tanio wiec zobacze, moze uda sie ustrzelic... Chociaz znowu zaczynam za duzo myslec o wiekszym litrazu...

A tak wogole, Galaxea ma sie nieco lepiej, nie wybielila sie. Mysle, ze kuracja naswietlajaco/pompocyrkulacyjna jej nieco pomogla. Nie odzyskala kolorow ale przestala je tracic, tak mysle. Ostatnio skoczyly mi fosforany ale jestem juz po wymianie phosGuard i jest juz lepiej. Kolonia zoasow jest molestowana przez tanczace krewetki. Nie jedza ich ale ciagle po nich laza a te ciagle sie zamykaja i chyba sie przez to nie rozwijaja. Natomiast ten pojedynczy Zoas, ktorego kupilem, wypuszcza conajmniej 3 nowe polipy wiec jemu jest chyba dobrze :) Ricordea ma sie dobrze. Duncan tez, chociaz mam wrazenie, ze wcale nie rosnie.

A i bym zapomnial, okrzemki troszke odpuszczaja (ale wciaz jest ich cala masa) a na piasku pojawiaja sie glony wapienne (nie na powierzchni, przy szybach).

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Morskie 30l zakladanie i poczatki

Postautor: Marcinus » 8 marca 16, 21:28

wrzucaj fotki :)

uryan
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 11 listopada 15, 18:49

Re: Morskie 30l zakladanie i poczatki

Postautor: uryan » 8 marca 16, 21:49

Tak naprawde nie ma co fotografowac bo nic nowego nie dokupilem - waham sie miedzy rozwijaniem tego baniaczka albo zakupem wiekszego. Jeszcze troszke i sie wyjasni :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości