Woda

Daro73
Narybek
Narybek
Posty: 81
Rejestracja: 2 marca 15, 19:08
Lokalizacja: Legionowo

Woda

Postautor: Daro73 » 21 września 15, 23:03

Zrobiłem testy wody i w żaden sposób nie mogę zinterpretować wyników
Wodę mam z filtra RO z wymienioną membraną plus dołożona żywicą
Bezpośrednio z filtra woda ma twardość poniżej 3 stopni i PH 6,4
Woda w akwarium ma już twardość z drugiego końca skali powyżej 21 stopni z PH 6,8
Oczywiście chodzi mi wartości GH robiłem pomiary KH tu mam pomiar 6 więc chyba OK
Używam testów paskowych JBL (niestety) wiem że są niedokładne
Poprzedni właściciel akwarium twierdził że wodę ma z filtra RO, uzupełniłem jedynie część wody
Jedyne co przychodzi mi do głowy to że poprzedni właściciel wlał zwykłą kranówę bo chyba zasolenie wody nie powoduje takiej zmiany
I w jaki sposób zmienić PH wody na zbliżone do 8 i czy PH 6,8 jest szkodliwe ?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Woda

Postautor: Marcinus » 21 września 15, 23:22

Testy paskowe JBL możesz wrzucić do kosza, nie ma sensu dyskutować nad tymi wynikami.

Testów nie robi się w wodzie RO, testy zawsze robisz w wodzie z akwarium, nie ma sensu testować RO na twardość i ph, bo to zawsze wychodzi kh 0 i ph 7.0.

GH w ogóle nie mierzy się w akwarium morskim.

Testy które nadają się do morszczyzny robi Salifert i Red Sea [te są lepsze ale sporo droższe]

Daro73
Narybek
Narybek
Posty: 81
Rejestracja: 2 marca 15, 19:08
Lokalizacja: Legionowo

Re: Woda

Postautor: Daro73 » 21 września 15, 23:35

Tak podejrzewałem że te testy nie będą się nadawać do morszczyzny, gdzieś wyczytałem jednak że były polecane do sprawdzania wody w akwariach morskich dlatego chciałem się upewnić
Niektórych rzeczy nie da się niestety przeskoczyć i trzeba zainwestować w porządny sprzęt czy testy
Dziękuję za pomoc i błyskawiczne odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości