AQUAEL ReefMAX 105l kompletny zestaw Prosze o pomoc

kendall
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 16 lipca 15, 21:51
Lokalizacja: Jaworzno

AQUAEL ReefMAX 105l kompletny zestaw Prosze o pomoc

Postautor: kendall » 16 lipca 15, 22:08

Witam. Jestem tu świerzakiem i mam wiele pytań. Jeżeli znalazł by się ktoś z okolic Jaworzna lub z Mysłowic kto by mi pomógł byłbym bardzo wdzięczny. Chce założyć akwarium morskie AQUAEL ReefMAX 105l kompletny zestaw. To z tego linka http://allegro.pl/aquael-reefmax-akwari ... 86379.html
Przez 8 lat miałem 300 litrowe akwarium słodkowodne, zlikwidowane w 2008 roku z powodu psa który nie tolerował ryb heh. Obecnie zrobiłem dla córki małe 60 litrowe pieska już nie ma i myśle o zrobieniu morskiego. Prosze o rady co na początek , skąd brać wode w co jeszcze to akwarium które chce zakupiuć wyposażyć i co będę potrzebował. Tak jak pisałem jeżeli znajdzie się ktoś z moich okolic czyli Jaworzno-Mysłowice-Sosnowiec kto zna się na morszczakoach prosze o info. Sorry za chaos ale nie wiem o co pytać na początku. Akwarium planuje założyc do 2 miesięcy:)

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: AQUAEL ReefMAX 105l kompletny zestaw Prosze o pomoc

Postautor: Marcinus » 17 lipca 15, 07:32

Zanim się szerzej rozpiszę, to proszę napisz, czy koniecznie musi być reefmax i jaki masz budżet na całość ??

kendall
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 16 lipca 15, 21:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: AQUAEL ReefMAX 105l kompletny zestaw Prosze o pomoc

Postautor: kendall » 17 lipca 15, 09:02

Witaj Marcinus. Nie koniecznie reefmax. Ale w związku z tym iż jestem początkujący chciałem coś w miare łatwego i gotowego ale chętnie dowiem się o innych możliwościach. Budżet około 2500 zł może do 3000zł. Nie chcę niczego dużego max do 100l.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: AQUAEL ReefMAX 105l kompletny zestaw Prosze o pomoc

Postautor: Marcinus » 17 lipca 15, 09:17

Z takim budżetem możesz wystartować coś takiego:

1. Akwarium: 60x50x40cm
2. Filtr RO+DI, na allegro są od 150 pln do 300 pln
3. Cyrkulacja: Jebao RW 8 + zasilacz 12v-24v, za całość około 350 pln
4. Grzałka: 100W wystarczy, firma dowolna, ceny od 50pln do 100 pln
5. Oświetlenie: zwykła chińska lampeczka 4x24W + świetlówki: ATI Blue Plus [ 2 szt] + ATI Coral Plus [ 2 szt], za wszystko około: 500 pln
6. Odpieniacz: Tunze 9004: 520 pln
7. Podłoże: żywy piach Bio Active Live Aragonite 9kg: 90 pln
8. Żywa skała: 15kg: 500 pln - 600 pln
9. Sól, czyścik , bakterie , jakaś tania pompka i grzałka do podmian, test Salifert NO3: około 300 pln

Z takiego zestawu będziesz miał więcej radości niż z mocno ograniczonego Reefmaxa.

kendall
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 16 lipca 15, 21:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: AQUAEL ReefMAX 105l kompletny zestaw Prosze o pomoc

Postautor: kendall » 17 lipca 15, 10:52

Wolał bym coś gotowego na początek choćby z braku miejsca i ładniejszego wyglądu. W reefmaxie wszystko zabudowane i schowane:)

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: AQUAEL ReefMAX 105l kompletny zestaw Prosze o pomoc

Postautor: Marcinus » 17 lipca 15, 10:58

Jak uważasz :) reefmax tragedią nie jest ale ma swoje wady, które zrozumiesz za jakiś rok :) jak już się trochę wciągniesz w temat.

Poszukaj sobie samego reefmaxa bez tych dodatków, które dają na tej aukcji którą podałeś. Sugerowałbym nawet,żebyś szukał używanego reefmaxa, sporo osób to sprzedaje i można dostać go za całkiem fajne pieniądze.

Jak już będziesz miał reefmaxa to wtedy jeszcze będziesz potrzebował:

1. Filtr RO+DI
2. Cyrkulacja: 2 sztuki JVP 110 NANO
3. Żywy piach
4. Żywa skała : 10-12kg
5. Sól: Instant Ocean 8kg

kendall
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 16 lipca 15, 21:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: AQUAEL ReefMAX 105l kompletny zestaw Prosze o pomoc

Postautor: kendall » 17 lipca 15, 11:08

W tym zestawie jest cyrkulator AQUAEL REEF CIRCULATOR 2600, filtr albo kupie lub wode od zaprzyjaznionego sklepu bede miał choc tam na morskim akwarium za bardzo sie nie znają i mówisz zebym szukał bez tych dodatków które tam sa, ale powiedz mi bez jakich i czy ten odpieniacz, filtr, zarówki i ogólnie co jest w zestawie jest godne uwagi i jaki problem bede miał za rok powiedz:)

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: AQUAEL ReefMAX 105l kompletny zestaw Prosze o pomoc

Postautor: Marcinus » 17 lipca 15, 11:42

Zobacz, tu masz używanego reefmaxa:
http://allegro.pl/reefmax-i5516515311.html

do niego dokup to co w poprzednim poście napisałem i będzie ok.

Główną wadą reefmaxa jest jego mała szerokość i wypukła szyba, ciężko ustawiać skałę. Generalnie ludzie się tego pozbywają po mniej więcej roku użytkowania, jest to taki typowy zestaw dla początkującego, który nie chce składać sam akwarium.

Reefmax jest zestawem na maksymalnie 2-4 ryby wielkości błazenków do tego korale lps i miekasy, więc odpieniacz i oświetlenie spokojnie wystarczą na takie zwierzaki.

Koniecznie kup filtr RO+DI, dobra woda to podstawa funkcjonowania akwarium, w sklepie nie wiadomo co będziesz dostawał.

kendall
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 16 lipca 15, 21:51
Lokalizacja: Jaworzno

Używane

Postautor: kendall » 17 lipca 15, 11:47

To co jest wystawione jest bez osprzętu samo akwarium , grzałka i oiświetlenie:(( bez filtra, odpieniacza , cyrkulatora:( bede szukał dalej a jak nie kupie moze nowego jak cos moge liczyc na pomoc w przygotowaniu Marcinus??

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: AQUAEL ReefMAX 105l kompletny zestaw Prosze o pomoc

Postautor: Marcinus » 17 lipca 15, 11:51

Odpieniacz w tym zestawie powinien być, bo jest w każdym reefmaxie, chyba,że się zepsuł, ale trzeba by zapytać sprzedającego.
Filtr ro+di , cyrkulację i resztę rzeczy kupisz osobno, listę masz już zrobioną, nie znajdziesz reefmaxa, który miałby to wszystko, część rzeczy trzeba kupić osobno.

kendall
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 16 lipca 15, 21:51
Lokalizacja: Jaworzno

Używane

Postautor: kendall » 17 lipca 15, 12:05

Marcinus ja rozumiem. Tylko czy warto dawać 1000 zł za nie do końca wiadomo co jak za 1500 zł mam nowe i cyrkulatorem i wszystkimi potrzebnymi akcesoriami oprócz filtra RO , piachu i skały i pytanie czy jak już sie zdecyduje i będe miał wszystko moge liczyć na dalszą pomoc tu. Oraz czy macie jakieś namiary na kogoś ze śląska kto by pokazał co i jak.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: AQUAEL ReefMAX 105l kompletny zestaw Prosze o pomoc

Postautor: Marcinus » 17 lipca 15, 12:10

Moim zdaniem warto :) ale to już zależy od Ciebie. Cyrkulator aquaela jest psu na budę, potrafi zardzewieć w pół roku [ miałem taki przypadek], sól kenta jest super, ale do baniaków z już dużą ilością koralowców, więc te ''gratisy'' są tak naprawdę średnie w momencie odpalania baniaka.

Kup sobie używkę, do tego resztę rzeczy, które opisałem i bedzie ok, do tego zaoszczędzisz jeszcze kasę na dwa błazny i jakiegoś koralika :)

Możesz liczyć na dalszą pomoc.

kendall
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 16 lipca 15, 21:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: AQUAEL ReefMAX 105l kompletny zestaw Prosze o pomoc

Postautor: kendall » 17 lipca 15, 21:01

A mam jeszcze pytanie bo mnie to zastanawia. Co sie dzieje lub co sie stanie z akwarium morskim jak nie bedziemy mieli prądu 10 godzin i filtr, odpieniacz i cyrkulator oraz grzałka i lampy wtedy nie bedą działały, wyczytałem gdzies ze moze wtedy wyniknąć duży problem z życiem>>?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: AQUAEL ReefMAX 105l kompletny zestaw Prosze o pomoc

Postautor: Marcinus » 17 lipca 15, 21:05

Większość zwierzaków powinna sobie poradzić z 10 godzinnym brakiem prądu, kłopoty byłyby z trudniejszymi spsami. Problemem mogłaby być awaria dłuższa niż 24h.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość