Nieproszeni mieszkańcy.

ja_sam
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 9 czerwca 15, 20:33

Nieproszeni mieszkańcy.

Postautor: ja_sam » 9 czerwca 15, 21:34

Witam.

Zacznę od tego, że jestem nowym użytkownikiem forum, w związku z czym witam wszystkich serdecznie :). Od października 2014 jestem właścicielem 30-sto litrowego akwarium morskiego. Parę dni temu po wielu walkach i trudach z tym akwarium, gdy już było czyste i stabilne pojawiły mi się jakieś robaki i nie wiem co to za robaki, czy są wredne czy nie. Wiem tyle, że rozmnażają mi się w ogromnym tempie i bardzo mnie to martwi. Nie wiem czy to ma związek z robakami, ale przez weekend który byłem nieobecny w mieszkaniu zdążyła mi zniknąć krewetka czyszcząca(kompletnie bez śladu). Tuż przed pojawieniem się robactwa zrobiłem dość dużą podmianę około 40%(co tez mogło wpłynąć na zniknięcie krewetki, ponieważ temperatura wody spadła poniżej 20stopni czego nie przewidziałem :( ) i pozbyłem się połowy skał. Woda jest stabilna, jedyne co można jej zarzucić to minimalnie za mały poziom wapna i magnezu.

Udało mi się je w nocy nagrać:
https://youtu.be/HYNfw4QTmc8

Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji niespodziewanych mieszkańców mojego akwarium.

Pozdrawiam,
Kuba

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Nieproszeni mieszkańcy.

Postautor: Marcinus » 10 czerwca 15, 11:34

Są to kiełże. W dużych baniakach kupuje sie mandaryna i on kontroluje ich populację, u Ciebie jest problem. Nie znam żadnej chemii na te zwierzaki, możesz kupić mandaryna, jak wyżre to wtedy koniecznie będziesz go musiał oddać do większego baniaka.

ja_sam
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 9 czerwca 15, 20:33

Re: Nieproszeni mieszkańcy.

Postautor: ja_sam » 15 czerwca 15, 22:21

Bardzo dziękuje za odpowiedz :)
Z tego co widzę to same z siebie zaczęły znikać. W miedzy czasie znalazłem również na anglojęzycznych stronach (stworzenie nazywa się amphipod) informacje o tych małych stworzeniach i nie są one wcale złe a wręcz są pożyteczne ponieważ żywią się martwą tkanką zwierząt i roślin, także trzymają akwarium w czystości :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości