ile kosztuje akwarium morskie????

Awatar użytkownika
mupet
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 13 lipca 04, 13:05

ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: mupet » 14 lipca 04, 19:11

hey:) Chcialem sie zapytac czy ktos orientuje sie ile moze kosztowac kompletne akwarium morskie sredniej wielkosci????(chodzi mi o przyblizona cene, bo nie mam w ogole pojecia ile to moze kosztowac):D:D dzieki z gory

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Idzikowski » 14 lipca 04, 21:13

Średnia wielkość...hmmmm....załóżmy, że przyjmiemy takie jak na morskie 240 litrów akwa. Koszt w pełni urządzenia i zasiedlenia przez wszystko żyjątka plus chemia i sole itp itd to minimum 6 000 zł, ale tylko wtedy jak sami wykonamy pół sprzętu. Jeżeli jednak postawić na fabryczne rzeczy i normalne HQI oświetlenie i jarzeniówki aktyniczne T5 plus nocne to pewnie koszt kole 10 000zł.

No i prócz kasy ogromna wiedza co do morszczyzny i co miesiąc jakieś 100-200zł na chemie, pokarmy, preparaty itp itd.

Poloherb
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 16 lipca 04, 13:34
Lokalizacja: Nederland

moje slone

Postautor: Poloherb » 16 lipca 04, 13:46

Kupilem akwarium urzywane zaplacilem za nie 460 euro .
No wiec co dostalem za taka cene? :
Akwarium "Bioplast" 240 L
Dwa odpieniacze jesen "Aqua-Medic" 1000, drugi nie wiem bo nie urzywam
Filtr kubelkowy Eheim 2026 plus wyposzazenie dodatkowe
zywa skala okolo 50 kg
ryby 13
korale miekie
pomka cyrkulacyjna 1200 "Akuarium Systrm"
nie pamietam jak sie nazywa pewna rzecz (reaktor wapna?) narazie nie urzywam
oswietlenie ( 2 swietlowki uv i biala)
akwarjum ma jedna dziure na przelew i jedna na filtr( 2 dziury w dnie)
to bylo by na tyle , nie chce sie rozpisywac. bo jescze sa jakies drobiazgi

Awatar użytkownika
marcinn
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 20 maja 04, 11:58
Lokalizacja: Stróże

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: marcinn » 18 lipca 04, 20:45

Idzikowski, masz akwa morskie ???

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Idzikowski » 21 lipca 04, 22:28

Nie mam morskiego, ale mam plan na to co chcę mieć gdy takie akwarium będę miał i znam koszt, pozatym...mogę mieć wszystko tanie i co z tego jak będzie to szajs, lecz w morskim nie tyle kwestia kosztów sprzętu co tego aby utrzymać takie akwarium, czyli wiedza.

Ps. Nie liczcie na takie okazje jaka trafiła się Poloherb bo takich jest 1 na miliard. Za samą skałe w sklepie z Indonezji 50kg zapłacisz od 1500 do 2300zł w zależności od sklepu i jakości skały.

Ps2. Poloherb jak ci takie akwa trzyma się z tak beznadziejnym oświetleniem ?!?!?! Musisz mieć bardzo mało koralowców i na dodatek super nieświatłolubne ;) bo przy takim akwa powinno się już założyć HQI a dobre HQI plus aktyniczne ze 2 świetlówki w obudowie profesionalnej to jakieś 2000-3000zł.

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Wildtom » 31 lipca 04, 11:34

witam wszystkich przede wszystkim

co do tego HQI to ogladalem ostatnio ankiete na jakiejs niemieckiej stronce o akw morskiej (jakiego oswietlenia uzywasz) i na kilka tysiecy ludzi ktorzy sie tam wklikali odpowiedzi byly rowno podzielone miedzy HQI a T5 wiec jarzeniowki chyba zaczynaja skutecznie podbijac rynek. szkoda tylko ze nie daja w wodzie tych fantastycznych refleksow swiatla ale biorac pod uwage chocby samo zuzycie pradu to jarzenowki raczej maja "niewielka" przewage :)

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Idzikowski » 31 lipca 04, 14:53

Ostatnio oglądałem akwaria rafowe oświetlone T5 i jest OK. Jednak i tak najczęściej akwaria duże oświetla się i będzie oświetlać HQI + jarzeniówki aktywniczne lub HQI + ewentualnie właśnie T5. Jak dla mnie to T5 ma wielkie zastosowanie w akwariach roślinnych i holenderskich, ponieważ przykładowo do akwa holenderskiego 240 litrowego mozna wmontować taki stelarz se świetlówkami o mocy łącznej od 150 do 200W więc to naprawdę dobre rozwiązanie i dość proste tylko, że jeszcze trochę drogie.

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Wildtom » 1 sierpnia 04, 00:39

ja sie dopiero przymierzam do morskiego, waham sie ciagle miedzy 180 a 260 litrow (problem z ciezaremi podloga, musze pogadac ze statykiem) ale wydaje mi sie ze jak juz sie zdecyduje (jakos w styczniu mysle) to na 2x podwojne(180) lub 2x potrojne(260) listwy T5. koralom to w sumie nie szkodzi a odpada problem nagrzewania sie wody. no i przede wszystkim wzgledy estetyczne - HQI mozna albo zabudowac w gornej czeci akwarium (niewidoczne ale mala odleglosc od lustra wody = nagrzewanie) albo podwiesic z sufitu nad otwartym zbiornikiem. Tyle ze takie rozwiazanie bardziej mi szklarnie albo jakies laboratorium przypomina niz akwarium:) ale co do tematu (ceny) : moj spec od akwarystyki morskiej wyliczyl mi kompletny sprzet+chemie BEZ samego akwarium i ryb oraz ukwialow za to z 40 kg zywej skaly na okolo 1000 euronow do tego dojdzie jakies 400 - 500 akwarium i dalsze 500 na organizmy i do 2000 pewnie dobije :(. tanie to to hobby "na starcie" nie jest niestety, ale po dotarciu takiego akwarium koszta nie sa duzo wieksze od prowadzenia slodkowodnego

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Idzikowski » 2 sierpnia 04, 15:58

500zł za organizmy...to chorendalnie mało ich tam. Średnio jeden koralowiek to koszt 100-200zł za sztukę, a ryby to 50-150zł. Tak średnio licząc. I wcale nie są to wtedy duże egzemplarze.


Ps. 40kg żywej skałt to malutko do 260 litrów. Powinno być optymalnie 60-70, a najlepiej jakby było kole 40% max więc...powiedzmy te 100kg. Rozumiem, że nie opirasz tego akwa na metodzie filtracji Berlińskiej ???

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Hawk » 2 sierpnia 04, 16:30

Tomek moze to moje wrazenie ale to chyba Euro ;) a nie PLN
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Wildtom » 2 sierpnia 04, 19:48

Hawk pisze:Tomek moze to moje wrazenie ale to chyba Euro ;) a nie PLN


cos w tym jest ... :wink:

z ta skala to nie calkiem tak. zyjacej skaly bedzie z 40 kilo na 180 litrow pozatym co za duzo to nie zdrowo - jak walne 100 kilo rafy to rybki nie beda mialy miejsca do plywania :) generalnie to metoda berlinska mnie bardzo zaciekawila. w tym "moim" sklepie z akwarystyka morska chodzi jedno 200 litrowe z 40 kg. rafy na metodzie berlinskiej i nic tam nie padlo z tego co wiem. jak bede mial dobre pompy plywowe to powinno i bez filtrow pociagnac. wyprobuje, jak nie pojdzie to filtr zawsze mozna dokupic
Ostatnio zmieniony 15 października 05, 10:06 przez Wildtom, łącznie zmieniany 1 raz.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Idzikowski » 3 sierpnia 04, 09:02

Tzn SUMPA to i tak chyba będziesz musiał zrobić tak, czy siak, nie zaleznie czy masz tą berlińską czy nie ???


PS.Wiem, że w EURO, gdyby wyszło 1000zł to siał bym tu zgroze...

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Wildtom » 5 sierpnia 04, 03:09

wolalbym technicznego wcale nie zakladac - mialem juz przygode z zew filtrem ktory wypompowal mi cala zaw. akwarium na parkiet :(. bede sie staral wszystko zmiescic w obudowie filtra wewnetrznego( m.in.dlatego nie chce tradycyjnego filtra, wywale cala zawartosc tej skrzyni z JUWELA zostawie tam tylko pompe plywowa i wcisne tam odpieniacz a o filtracje niech sie rafa martwi :) )

morszczaki 2005
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 3 stycznia 05, 17:37

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: morszczaki 2005 » 3 stycznia 05, 20:33

Witam,

w temacie zakładania i akwarystyki morskie polecam:
www.nano-reef.pl
www.morszczaki.pl - strona gazety o akwarystyce morskiej

i tyle tym temacie

tam jest mnóstwo dla was info w tej sprawie

pozdro
morszczak

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: moje slone

Postautor: Patryś » 5 lutego 05, 18:50

Poloherb pisze:Kupilem akwarium urzywane zaplacilem za nie 460 euro .
No wiec co dostalem za taka cene? :
Akwarium "Bioplast" 240 L
Dwa odpieniacze jesen "Aqua-Medic" 1000, drugi nie wiem bo nie urzywam
Filtr kubelkowy Eheim 2026 plus wyposzazenie dodatkowe
zywa skala okolo 50 kg
ryby 13
korale miekie
pomka cyrkulacyjna 1200 "Akuarium Systrm"
nie pamietam jak sie nazywa pewna rzecz (reaktor wapna?) narazie nie urzywam
oswietlenie ( 2 swietlowki uv i biala)
akwarjum ma jedna dziure na przelew i jedna na filtr( 2 dziury w dnie)
to bylo by na tyle , nie chce sie rozpisywac. bo jescze sa jakies drobiazgi


Boże! To musial być jakiś szaleniec sprzedawca tego akwarium! W Polsce używana 420 litrów to 5000 zl i to wyjątkowa okazja!
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości