ile kosztuje akwarium morskie????

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: michal111 » 5 lutego 05, 19:06

420 litrów to 5000 zl



To okazja nie jest bo 420l kosztuje 420zł :wink:

Ps. Pewnie chodziło Ci o akwa z wyposażeniem ale mogłeś to napisać :wink:

a tak pomyliłeś się o jakieś 4580zł :D

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Dave » 5 lutego 05, 19:21

Tjaa, akwarium 420 l, uzywane kosztuje 5000 zl przy wielkiej okazji? Chyba pomyliles sie z jednym zerem.

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Wildtom » 5 lutego 05, 21:46

mam jednak wrazenie ze takie kompletne akwa. z calym sprzetem, skala i jeszcze jakimis zyjatkami w srodku spokojnie moze chodzic za 5 tysiakow ....

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Suonko » 14 lutego 05, 13:18

Sprawdźcie sobie ceny tutaj http://www.aquarius.ima.pl/

Też mi się wydawało, że ceny są obłędne, zresztą tak mi mówili sprzedawcy w zoo-sklepie, ale kolega podał mi link i teraz uważam, że ceny są jedynie trochę wysokie ... Nawet ceny ryb nie są jakieś powalające ...
Oczywiście, jak chce się stawiać duże akwa, to ceny są odpowiednio wysokie, ale zbiorniki rzędu 70-100L z kompletnym wyposażeniem (sprzęt, rafa, piach, kilka rybek) to cena rzędu 2500-3000 zł ...
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Wildtom » 14 lutego 05, 23:41

Dzieki Ci za tego linka, przyda sie jak we wrzesniu bede ojcu pomagal stawiac. swoja droga to sie cenia - 250 zlociszy za takiego Zebrasoma flavescens to trochu drogo jednak. w moim sklepie 30 - 35 euro taki zwierzak kosztuje.

Male morskie moze i wychodzi taniej, za to roboty i skakania pry nim jest kilka razy wiecej niz przy wielkim. moim skromnym zdaniem - albo nano-reef albo jak juz, to minimum te 250 litrow, zeby nie meczyc i siebie i rybek

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Suonko » 15 lutego 05, 09:56

Też wydaje mi się, że 70-100L to strasznie mało i trudno to potem utrzymać ... Ale jak sobie liczyłam ile kosztowałoby takie rzędu 200-300L, to trochę mi szczena opadła ;)

No i przyznam szczerze, że jak sobie dokłądnie poczytałam różne strony prywatne, ile z tym wszystkim jest zabawy i jak trzeba uważać, no i jaka droga jest potem eksploatacja, to odechciało mi się akwarium morskiego :twisted:

Za to kolega z pracy przymierza się do małego Błazenkarium, także już się wprosiłam na oglądanie ;)
No i chyba w ten weekend przewiozę się do oceanarium :twisted: :lol: :twisted:
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Patryś » 15 lutego 05, 10:31

Idzikowski pisze:500zł za organizmy...to chorendalnie mało ich tam. Średnio jeden koralowiek to koszt 100-200zł za sztukę, a ryby to 50-150zł. Tak średnio licząc. I wcale nie są to wtedy duże egzemplarze.


Ps. 40kg żywej skałt to malutko do 260 litrów. Powinno być optymalnie 60-70, a najlepiej jakby było kole 40% max więc...powiedzmy te 100kg. Rozumiem, że nie opirasz tego akwa na metodzie filtracji Berlińskiej ???


Nie przesadzaj, Idzikowski. Do takiego akwa całkowicie wystarczy 30kg skały. Bo wyobraź sobie, że dzięki tej skale i całemu oprzyrządowaniu (daj Bóg, żeby nie montował panelu) zostałoby mu brutto 120 litrów! Gdyby był jeszcze panel, to na życie nie wydałby więcej niż 500 euro, bo by mu się więcej nie zmieściło
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Wildtom » 15 lutego 05, 10:44

Suonko - koszty bierzace utrzymania wcale nie sa takie kosmiczne - papu dla rybek, pierwiastki dla bezkregowcow (butelka sarcza na wieki :) ) no i oczywiscie prad, ale to macie i przy slodkowodnym.

Uwazac moze i trzeba (choc jak jest dobrze "dojechane" to samo na siebie uwaza) ale za to jaki efekt :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Aigel » 15 lutego 05, 11:03

Przegladam sobie ceny sklepu podanego przez Suonko i od ostatniej mojej choroby "akwarium morskie" (minelo ze 2 lata, ale znow zaczyna mnie lapac) ceny spadly. Wiec moze niedlugo kto wie :)
Obrazek

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Patryś » 17 lutego 05, 10:23

Aigel pisze:Przegladam sobie ceny sklepu podanego przez Suonko i od ostatniej mojej choroby "akwarium morskie" (minelo ze 2 lata, ale znow zaczyna mnie lapac) ceny spadly. Wiec moze niedlugo kto wie :)


Oczywiście że ceny spadły: Transport jest bardziej rozwinięty (a co za tym idzie jest tańszy, przecież z Chin czy Tajwanu daleka droga :D ) Poza tym coaraz częściej rozmnaża się ryby w hodowli, więc nie trzeba odławiać (dziesięć lat temu, do Polski ryby sprowadzało się na zamówienie, i płaciło się z góry. W sporej ilości przypadków, płacileś 50 marek za trupa, z którego mogłeś dać psu najdroższy posiłek w jego życiu) no i wiedza się zwiększa

[ Dodano: 2005-03-03, 16:13 ]
Idzikowski pisze:Średnia wielkość...hmmmm....załóżmy, że przyjmiemy takie jak na morskie 240 litrów akwa. Koszt w pełni urządzenia i zasiedlenia przez wszystko żyjątka plus chemia i sole itp itd to minimum 6 000 zł, ale tylko wtedy jak sami wykonamy pół sprzętu. Jeżeli jednak postawić na fabryczne rzeczy i normalne HQI oświetlenie i jarzeniówki aktyniczne T5 plus nocne to pewnie koszt kole 10 000zł. (...)
.


Jaja se robisz? W Akwarium Farm cale 240l razem z HQI oraz nocnym kosztuje 5 000 zl! Do tego z 1000-1500 zl na zycie i mamy piękne akwarium za 6500 zl (no i jeszcze okolo 500 zl na sól i leki baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo dobrej jakości ora tesy)
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

screamer
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 14 listopada 06, 12:44
Lokalizacja: Kraków

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: screamer » 14 listopada 06, 13:52

Wszystko fajnie tylko że filtr kubełkowy nie nadaje się do akwa morskiego :)

Awatar użytkownika
Slamdunker
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 25 grudnia 06, 23:59
Lokalizacja: Gliwice / Ujazd

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Slamdunker » 26 grudnia 06, 00:04

Koszty założenia akwarium morskiego to(min)25PLN na 1 L objętości akwarium. Przykładowo: akwarium 100L= 2,500PLN .Wliczono następujące elementy: zbiornik 100L, odpieniacz kostkowy z pompką ,dwa powerhedy(pompki cyrkulacyjne), oświetlenie: cztery świetlówki (24W)T5-gotowe do włączenia,9kg żywego piasku ,10kg żywej skały ecologicznej, 4kg soli , hydrometer(do badania zasolenia).Jest to niezbędne minimum aby zacząć wprowadzać pierwsze zwierzaczki.Kompletnie urządzone akwarium z koralami i rybami(reprezentacyjne) to ok. 50PLN na 1 L. W akwariach 200L i więcej dołączona jest filtracja(sump) z własnym oświetleniem( ciągle w cenie 25PLN/L). Koszty utrzymania: nie przekroczą 1PLN/1 L objętości. Przykładowo: utrzymanie naszych systemów 4,000L to ok. 1,750PLN miesięcznie(ale nikomu nie mówcie bo to tajemnica).

Ale jestem mądry 8)

A i pytanko. Co sadzicie o tym http://www.aquarius.ima.pl/oferta_akwa76.php

Awatar użytkownika
karlos
Ryba
Ryba
Posty: 493
Rejestracja: 13 grudnia 06, 10:42

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: karlos » 26 grudnia 06, 12:40

Kiedys ..gdy tez "zachorowalem" na morszczyzne wyszedl mi koszt ok 50 zł za litr ,i niewiele ten koszt sie zmienił jak sie okazuje..tzn to 25 zł za litr jest dalej poza moim zasiegiem.
Od jakiegos czasu mam podrobke ,w postaci Tanganiki,nie jest to to samo,ale jestem zadowolony.;)
350 litrow- miesozerna Tanganika
160 litrow- krolestwo calvusow
30 lat doswiadczen z akwarystyką

pio74
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwietnia 07, 21:26

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: pio74 » 19 kwietnia 07, 14:32

trochę się nie zgodzę ja stawiałem w styczniu 112 l na większe nie mam miejsca i postawienie i zalanie ze skałą bez "życia" wyszło mi niecały 1000 .
- akwarium 100 zł.
- pompy cyrkulacyjne 200 zł
- sól + hydrometr 70 zł
- oświetlenie 140 zł
- skała 300 zł (10 kg)
i jakieś pierdoły (wyłączniki czasowe, pompa powietrzna itd 100 zł.)

odpieniacz, pokrywa, szafka własnej roboty

a teraz co miesiąc dokupuję trochę życia : krewetki , kraby ryby i korale miękkie.
bez suplementacji pierwiastków co tydzień podmiana 10 l wody i 4 miesiące minęły nic nie padlo wszystko narazie siętrzyma rośnie i chyba całkiem nieźle się czuje :)

Atrax
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 3 października 04, 08:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Atrax » 20 kwietnia 07, 09:06

wszystko ładnie tylko są 'pompy" i pompy tak samo z solą wg mnie oszczędzanie na soli to tak jakbyś dał soli kuchennej :P
Pozdrawiam
Atrax

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości