ile kosztuje akwarium morskie????

pio74
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwietnia 07, 21:26

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: pio74 » 20 kwietnia 07, 10:55

Hmmm oczywiście tylko np. głowice Maxi Jet są tanie 38 - 40 1000 l/h używa ich bardzo dużo osób i sobie chwalą (przeczytaj setupy akwariów na nano-reef). I jeżeli taka pompa pracuje podobnie jak głowice za kilka 100 to po co przepłacać - efekt jest podobny. A sól Tropic Marin Pro Ref to jest według ciebie zła sól czy dobra ?
4 kg = 48 zł starcza na około 120 l wody
Tak że jak ktoś chce to nie będzie robił sobie sztucznych problemów. Nie mam kasy na pompę za 300 zł. to nie postawię akwarium ?
Fakt że na skałach nie roi się od koralowców ale jest kilka szczepek xeni pulsującej która się ładnie rozrasta, sarkopython, sinularia, jakieś grzybki po 4 - 5 sztuk na kamieniu ale 3 miesiące tamu tam był jeden grzybek. I zapewniam Cię że chyba bardziej to cieszy jak coś rośnie od małego niż kupiona wielka skała z kolonią grzybków.

campino
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 13 stycznia 07, 11:43
Lokalizacja: Ostrowiec Sw

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: campino » 21 kwietnia 07, 10:39

faktycznie niezla okazja - a koles ktory to sprzedawal nie zalowal odpieniania :). a tak wogole to fajny zestaw pomysl tylko nad lepszym swiatłem. ja za moja solniczke 250l narazie wydalem ok. 8tys i jeszcze musze wydac z2 tys na ladna obsade. ale dla tych rybek wszystko.... kilka zdj solniczki na www.iza-zoo.nazwa.pl zakladka /akwarium morskie (ogladac w IE.v 6.0i wyzsza).
Campino

Atrax
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 3 października 04, 08:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Atrax » 21 kwietnia 07, 22:43

Campino ja też pochodzę z Ostrowca za ok tydzień może dwa będę tam odwiedzić rodziców to może zajżę obadać cos stworzył tak nawiasem mówiac jak kilkanaście lat temu zakładałem swoje pierwsze "morskie" to byłem pierwszym w tym miescie kto posiadał cosik takiego :D
a jeśli chodzi o pompy no jasne jako turbulencje można se użyć na poczatek nawet głupiego "ATMANA" alejak popróbujecie sobie różnych głowic wyciagajacych wode z sumpa zwłaszcza jeśli ów sump jest ok 40 cm od waszej głowy podczas snu i na podobnej wysokości to wtedy pogadamy o wyższości itd ;P
Pozdrawiam
Atrax

pio74
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwietnia 07, 21:26

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: pio74 » 22 kwietnia 07, 19:09

40 cm :mrgreen: to już pech. Ja mam około 4 m :lol:

campino
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 13 stycznia 07, 11:43
Lokalizacja: Ostrowiec Sw

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: campino » 29 kwietnia 07, 12:47

Atrax - zawsze zapraszam :D jak tylko bedziesz w naszej krainie szczescia to zajrzyj do nas do galerii.
Campino

Atrax
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 3 października 04, 08:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: Atrax » 30 kwietnia 07, 06:59

no i nie byłem jednak:/ ale pewnie niebawem się wybiorę:>
Pozdrawiam
Atrax

campino
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 13 stycznia 07, 11:43
Lokalizacja: Ostrowiec Sw

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: campino » 5 maja 07, 18:16

mupet pisze:hey:) Chcialem sie zapytac czy ktos orientuje sie ile moze kosztowac kompletne akwarium morskie sredniej wielkosci????(chodzi mi o przyblizona cene, bo nie mam w ogole pojecia ile to moze kosztowac):D:D dzieki z gory



wiesz - mozna zalozyc 200l za 1500 zl - ale nie ma co sie spodziewac cudow za ta kase ale mozna i wydac jakies 6000 i miec juz cos ladnego. duzo mozna zaoszczedzic wykonujac niektore elementy samemu lub wykorzystujac technike nieco tanszych firm- aqua szut, atman. moje akw. 250 l - kosztowalo juz ponad 10000 - tyle ze caly sprzet to aquamedic. (www.iza-zoo.pl /akwarystyka morska). jak cos to chetnie sluze pomoca - iza-zoo@o2.pl
Campino

siiq
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 30 sierpnia 06, 15:14
Lokalizacja: Kraków

Re: ile kosztuje akwarium morskie????

Postautor: siiq » 5 maja 07, 18:32

http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=1802 - zapraszam do przeczytania, temat pokazuje że nie trzeba mieć nie wiadomo ile tysięcy zł żeby założyć morskie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości