przesiadka na większe 430l

pablo1986
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 7 kwietnia 13, 14:58

przesiadka na większe 430l

Postautor: pablo1986 » 25 maja 14, 21:41

Witam zastanawiam się nad zmianą swojego baniaka obecnie posiadam 240l jest wąski tylko 40cm i coś mnie korci żeby zainwestować w większy baniak. Mam kilka pytań co do nowego baniaka nowy baniak mam mieć wymiary 120/60/60 co daje 432l.
Obecnie posiadam odpieniacz Deltec MCE600 i mam jeszcze jeden TMC 400 wcześniej go używałem ale był troszkę za słaby i zmieniłem na delteca i moje pytanie czy mogę podłączyć te dwa odpieniacze na początek do sumpa aż nie kupię jednego który będzie odpowiedni? Jaki odpieniacz byłby odpowiedni?
Akwarium które chce kupić było używane w słodkowodnym i posiada sumpa (160l) jutro jadę go zobaczyć jak wygląda i czy wszytko jest ok.
W obecnym akwarium mam około 38kg żywej skały i 4 kg zasuszonej razem 42kg czy to wystarczy na taki baniak czy muszę dokupić?
Oświetlenie obecnie mam 4x54w jak dodam jeszcze 2x54w czy to wystarczy w sumie 6x54w?
Pompy cyrkulacyje mam obecnie 2 JVP 3500LH dokupie jeszcze jedna mocniejsza i powinno wystarczyć. Resztę rzeczy mam tj.testy wody, refraktometr, grzałka ,sól obecnie używam Tropic Marine pro-reef i przy takiej chce pozostać.
W obecnym baniaku nie mam piasku tylko żwirek koralowy a teraz chciałbym zmienić go na żywy piach ile na taki litraż będę go potrzebował?

Z góry dzięki za porady:-)

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: przesiadka na większe 430l

Postautor: Marcinus » 26 maja 14, 07:30

Możesz włączyć te dwa odpieniacze na jakiś czas.
Skały Ci wystarczy, ale później by się przydał jeden mocny odpieniacz.

Piasku będziesz potrzebował około 30kg na taki wymiar dna.

pablo1986
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 7 kwietnia 13, 14:58

Re: przesiadka na większe 430l

Postautor: pablo1986 » 26 maja 14, 18:43

Dzięki za odpowiedź tak chcę zrobić podepnę te dwa potem kupię odpowiedni a tamte sprzedam. A powiedz mi jaki odpieniacz byłby dobry i wystarczający na taki baniak?
Jakie oświetlenie byłoby dobrym rozwiązaniem? Teraz mam 4x54W T5 gdybym dokupił jeszcze dwie 2x54W wystarczy razem 6x54W lub lepiej taką samą lampę jak posiadam 4x54W i to da 8x54W. Czy lepiej zainwestować w ledy bo baniak będzie wysoki na 60cm i czy T5 dadzą radę?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: przesiadka na większe 430l

Postautor: Marcinus » 27 maja 14, 07:12

Odpieniacz na taki litraż to np. bubble king supermarin 200, ati powercone 250, deltec sc 2060, zależy ile masz kasy w portfelu, litraż spory, będzie dużo ryb, więc i odpieniacz potrzebny jest dobry a nie żadna zabawka.

W ledy możesz iść, ale lampy są drogie, chyba,że zrobisz coś samemu.
Jeśli zostaniesz przy świetlówkach to 6x54W starczy Ci na miękasy ,lpsy i jakieś proste spsy na górze, 8x54W starczy już praktycznie na wszystko.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości