[152L] ReefScape - Pierwszy Słony Słoik Wody

Awatar użytkownika
Prospero
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 14 marca 14, 00:16
Lokalizacja: Łódź

Re: [152L] ReefScape - Pierwszy Słony Słoik Wody

Postautor: Prospero » 7 listopada 14, 00:19

Postaram się jakoś odpowiedzieć na Twoje pytania. Życie generalnie jest drogie jeżeli 100% obsady masz ze sklepu więc tutaj proponuję rynek "wtórny" i szperanie po forach. Często można coś za śmieszną sumę kupić. Takie Błazny czy Czyszczące Krewetki kosztowały mnie 20zł szt. (ale będą to małe zwierzaki). Koszt utrzymania to generalnie prąd i podmiany więc woda + sól. Dobra sól nie musi być droga. Polecam AquaForest. Co tydzień podmieniam 10-12L wody. Łatwo policzyć ile soli wyjdzie na to (1025 trzymam zasolenie).
Zbiornik ma odpieniacz i bez tego uważam, że nie warto startować. Niech będzie to prosty ale zawsze odpieniacz. Co do światła... nie patrz na Waty przy LEDach. Tutaj się patrzy na inny parametr a mianowicie PAR. Obecnie nad baniakiem mam 240W w postawi lampy MaxSpect Mazarra-P.

Obsadę mam skromna. Salarias, Mandaryn, dwa Błazny, "Heniek", "Doktorek" i Hepatus. Do tego dwa kraby Pustelniki i dwa symbiotyczne (siedzą w SPSach).

O wodzie już napisałem ile ale tak, leję RO/DI bez DI też na dłuższą metę nie warto.

Rady? Rób baniak z głową. Licz dwa razy. Nie oszczędzaj. Nie stać Nas na kupowanie DWA RAZY! Masz kupić byle co... poczekaj kup porządne a i tak wyjdzie taniej.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Prospero
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 14 marca 14, 00:16
Lokalizacja: Łódź

Re: [152L] ReefScape - Pierwszy Słony Słoik Wody

Postautor: Prospero » 9 czerwca 15, 22:56

Obrazek

A tak wygląda nowy projekt.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Setrion
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 20 stycznia 15, 13:03

Re: [152L] ReefScape - Pierwszy Słony Słoik Wody

Postautor: Setrion » 10 czerwca 15, 07:57

Bardzo ładne akwarium. Niestety dla mnie morskie pozostaje w strefie marzeń. Próg finansowy. Dla mnie jedynym fajnym rozwiązanie na obecna chwile to zmiana 30l na 72 :D i włożenie wszystkiego z 30 do niego.

Pozdrawiam
Nie będziesz używał akwarium bez grzałki, filtra roślin i oświetlenia.
Nie będziesz kupował rybek na chybił trafił.
Pamiętaj aby dzień podmiany wody był dniem świętym.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości