Fotorelacja - Egipt Sharm El Sheikh 2005

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Fotorelacja - Egipt Sharm El Sheikh 2005

Postautor: Dolphineq » 13 października 05, 14:52

Witam.

Jako, że znalazłem dłuższą chwilę czasu, postanowiłem podzielić się z wami wrażeniami z mojego wakacyjnego pobytu w jednym z najpiękniejszych miejsc nurkowych na całym świecie. Sharm El Sheikh. Tak właśnie nazywało się miasto w którym miałem okazję być.
Zanim jednak umieszczę zdjęcia z mojej podwodnej przygody, chciałbym wam w skrócie przedstawić ogólne informacje.
Po przylocie na miejsce krajobraz, który zobaczyłem zrobił na mnie piorunujące wrażenie :shock: . Gdziekolwiek się obejrzałem, nie widziałem niczego poza piaskiem i skałami. Coś niesamowitego. Jedyne co poza piaskiem zdobiło teren to hotele. Jeden po drugim. Pierwszy dzień poświęciłem na zaklimatyzowanie się z otaczającym mnie środowiskiem, a w następny dzień zacząłem kurs nurkowania. Podstawowy kurs trwał 4 dni, składał się z dwóch dni ćwiczeń w basenie i dwóch dni nurkowań na wodzie otwartej. tj. 4 nurkowań w morzu. Wierzcie mi. Nie ma nic piękniejszego niż pierwszy oddech pod wodą. Możliwość robienia tego, co dotychczas było możliwe tylko w snach, sprawiło, że byłem w innym świecie. Tak minęły te dwa dni nurkowe w basenie. Przyszedł 3 dzień. Dzień na który wszyscy czekaliśmy. To co zobaczyłem pod wodą sprawiło, że nie miałem ochoty się wynurzać. Najchętniej pozostałbym tam do końca życia. Po prawej stronie rafa, po lewej stronie rafa, a po środku mnóstwo ryb, które dotychczas widziałem tylko na filmach. ;)
Najchętniej opisałbym wam wszystkie nurkowania, jedno po drugim, ale wykonałem ich ok. 13-14, w tym jedno w nocy, tak więc cięzko byłoby wszystko opisać. Ogólnie rzecz biorąc pobyt był wspaniały. Były to chwile, których nie zapomnę do końca życia. Poniżej umieszczam zdjęcia z moich podwodnych przygód. Co prawda nie są one dobrej jakości, gdyż są to zrzuty z filmu, ale mam nadzieję, że chociaż po części nacieszycie się podwodnym światem.

Obrazek
Tak właśnie wyglądała jedna z łodzi, która transportowała nas na miejsca nurkowe

Obrazek
A tutaj już jesteśmy w drodze :D

Obrazek
Jeden z przedstawicieli rodziny Amphiprion

Obrazek
Ten po prawej to właśnie ja. :D

Obrazek
Jeden z najpiękniejszych koralowców które tam widziałem. Gorgonia.

Obrazek
Chaetodon semilarvatus Golden Butterflyfish

Obrazek
W przypadku tego zdjęcia komentarze są zbędne. ;)

Obrazek
Odonus niger Niger Trigger

Obrazek
To zdjęcie skomentuję jednym słowem. Magic !

Pozdrawiam. ;)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotorelacja - Egipt Sharm El Sheikh 2005

Postautor: Aquagirl » 13 października 05, 20:26

boskie!
oj... chce tam byc...
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Fotorelacja - Egipt Sharm El Sheikh 2005

Postautor: Wildtom » 14 października 05, 03:05

cudo. tak wlasnie sie zaczyna choroba zwana akwarium morskie. zwrociles uwage jak charakterystycznie ten niger plywa ? o ruch pletw mi chodzi.

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Fotorelacja - Egipt Sharm El Sheikh 2005

Postautor: Dolphineq » 14 października 05, 09:52

Wildtom : Jasne. Chłopak pływa jak nawalony. Mało tego, że płetwami dziwacznie rusza, to jeszcze na boki go przekreca. ;)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Przemo
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 9 kwietnia 06, 17:14
Lokalizacja: Jastrzębie zdrój

Re: Fotorelacja - Egipt Sharm El Sheikh 2005

Postautor: Przemo » 15 kwietnia 06, 07:30

Byłem tam 2 lata temu
1250l morskie
250l paleciarnia
45l ogólne
7l z małymi gupikami

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Fotorelacja - Egipt Sharm El Sheikh 2005

Postautor: ciosek » 6 maja 06, 13:58

no to dolphinku... teraz tylko zbierać kase na nowe szkło, odpieniacz, i żywą skałe :D... Chciałbym sie tam wybrać... tylko że Matka boi sie egiptu :/... może kiedys :).

Gratuluje udanej wyprawy :), teraz wielka rafa w australii :)

pozdrawiam i zazdroszcze :D

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Fotorelacja - Egipt Sharm El Sheikh 2005

Postautor: Dolphineq » 8 maja 06, 04:50

ciosek : Myślę, że rafa w Australii jeszcze długo pozostanie jedynie w moich snach, ale rzeczywiście do Egiptu to jednak trochę strach teraz polecieć. Sam miałem pełno w spodniach, jak kierowca pokazywał miejsca, gdzie miały miejsce zamachy. ;)

Akwarium morskie już od pół roku jest w budowie. :D

Pozdrawiam.
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Fotorelacja - Egipt Sharm El Sheikh 2005

Postautor: Ren-Ai » 8 maja 06, 19:11

To jest cudne... Marenie. Piękno. Nie da się tego opisać. O jak Ci zazdroszczę... ;-)
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości