problem z rozgwiazdą

pablo1986
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 7 kwietnia 13, 14:58

problem z rozgwiazdą

Postautor: pablo1986 » 24 stycznia 14, 14:37

od 4 miesięcy posiadam czerwona rozgwiazde (Fromia indica) od kilku dni zaczęła się jakby rozpadać na początku myślałem że to nic takiego. Dzisiaj zauważyłem że już prawie połowa nogi tak jakby się łuszczy i nie wiem co z nią jest nie tak. Miał ktoś taki przypadek co może być przyczyną? i czy można ją jakoś uratować?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z rozgwiazdą

Postautor: Marcinus » 24 stycznia 14, 14:44

Nic się nie da zrobić. Te rozgwiazdy w ogóle nie powinny być w handlu. Wszystkie padają po kilku miesiącach pobytu w akwarium :(

pablo1986
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 7 kwietnia 13, 14:58

Re: problem z rozgwiazdą

Postautor: pablo1986 » 24 stycznia 14, 15:05

Szkoda na drugi raz jak coś będę chciał kupić muszę poczytać więcej o danym gatunku bo faktycznie patrze na te rozgwiazdy na forach i ludzie piszą że są trudne w hodowli.

radiesteta
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 11 listopada 12, 20:50

Re: problem z rozgwiazdą

Postautor: radiesteta » 9 maja 14, 07:23

Ok ale czy z punktu naukowego ktoś wie dlaczego tak się dzieje ? Zapewne czegoś im brak tylko czego ? Rozgwiazda nie wie czy jest w akwarium czy w oceanie. Jeśli choruje i pada to zapewne czegoś jej i brak tylko pytanie czego ?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z rozgwiazdą

Postautor: Marcinus » 9 maja 14, 07:26

Padają głownie dlatego,że nie jedzą pokarmu jaki sypiemy do akwarium. Jedą tylko to co na skale i potem już nic.

radiesteta
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 11 listopada 12, 20:50

Re: problem z rozgwiazdą

Postautor: radiesteta » 9 maja 14, 07:44

Aha i wszystko jasne. To teraz pomysł biznesu dla jakiejś firmy opracować papu które by te rozgwiazdy wcinały i już będzie je można trzymać w akwariach i zbyt na produkt zapewniony bo rozgwiazdy dekoracyjne są. ;-).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości