przejcie ze słodko na słonowodne

ArekLewandowski
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 1 sierpnia 05, 21:01
Lokalizacja: szczecin

przejcie ze słodko na słonowodne

Postautor: ArekLewandowski » 1 sierpnia 05, 21:05

Posiadam akwarium 200 (l) z filtrem Fluval 204, z grzałką 200W. Chciałbym prosić o podanie niezbędnych elementów jakie musiałbym domontować do tego zestawu aby przejść na akwarium morskie (filtry, odpieniacz, oświetenie, pompka? itp). Proszę o najtańsze aczkolwiek skuteczne rozwiązania. :wink:

post przeniesiony do odpowiedniego dzialu Kuba!!!

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: przejcie ze słodko na słonowodne

Postautor: akwakamas » 1 sierpnia 05, 21:08

Powiem tylko tyle...do morszczyzny chyba nie ma tanich rozwiązań :wink:

[ Dodano: 2005-08-01, 21:09 ]
Ja tylko napisałęm takie..hm.....dopowiedzonko :ok: ale na tym forum jest wielu którzy Ci pomogą :D
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: przejcie ze słodko na słonowodne

Postautor: Aigel » 3 sierpnia 05, 13:47

No wlasnei czy jest wielu to raczej nie, bo z tego co sie orientuje jedynie Wildtom ma morszczyzne, ja planuje uruchomic swoja na przelomie wrzesien/pazdziernik
Napisz jakie chcesz akwarium czy tylko ryby czy tez rafe.
Jak rafe to dokupujesz oswiewtlenie i zywa skale, ale tak jak pisal poprzednik nie ma tanich rozwaizan, sa bardzo drogie i drogie.
Ja chce zalorzyc akwarium okolo 160l i na gotowo liczylem ze wyjdzie ponad 5 tys. :x
Obrazek

ArekLewandowski
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 1 sierpnia 05, 21:01
Lokalizacja: szczecin

Re: przejcie ze słodko na słonowodne

Postautor: ArekLewandowski » 3 sierpnia 05, 13:54

chciałbym skaly troche - podobno trzeba z 20% wielkości akwarium, z 6-8 błazenków pare sztuk ukwiałów i troszkę foralowców miekkich, tylko nie wiem czy to nie koliduje...

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: przejcie ze słodko na słonowodne

Postautor: akwakamas » 3 sierpnia 05, 21:34

ArekLewandowski, o jakiej pojemności akwa chcesz mieć z morszczyzną :?:

hehe Aigel, życze miłych zakupów :lol:
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

ArekLewandowski
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 1 sierpnia 05, 21:01
Lokalizacja: szczecin

Re: przejcie ze słodko na słonowodne

Postautor: ArekLewandowski » 3 sierpnia 05, 22:09

200 litrów, ale możliwe że najpierw zaczne od 50litrow - fianse :(

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: przejcie ze słodko na słonowodne

Postautor: akwakamas » 3 sierpnia 05, 22:27

ArekLewandowski, ostrzegam Cie tylko, nie bierz się za 50l :!: :!: :!:
W takim akwa jest owiele więcej roboty niż w takiej 200l, bardzo trudno takie akwa utrzymać :?
Tu gdzieś na forum też był temat o takich małych morszczyznach, jak znajde to tu wkleje

P.S. Lepiej zbieraj jescze kase "lepiej zbieraż dwa lata niż póżniej żałować dwa lata :wink:
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: przejcie ze słodko na słonowodne

Postautor: Thom (AS) » 4 sierpnia 05, 08:55

Aigel 5 tysięcy to chyba już za takie wypasione akwa ze sprzętem aqua-medica itd. a ja ci powiem że można to zrobić dużo taniej, kwestia kosztów akwa z kominem + żywa skała + częsci do zrobienia oświetlenia + szafka pod akwa + częsci do budowy sprzętu + kilka pomp + zyćie ( ryby i inne ) :wink:

Także myśle że w 1500 zł można się zmieścić tylko trzeba włozyc troche pracy w zrobienie sprzętu, znam gościa który sam robi sprzęt do swoich morskich a teraz zakłada już któreś z kolei chyba 400 L ma wcześniej miał 500 ale sprzedał a w domu ma jeszcze zalozone 200 i wszystkie chodzą na jego własnym sprzęcie, wszystko sam robi no oprócz pomp oczywiście, jak chcesz to moge cie z nim skontaktować może wyjdzie cie to troche taniej :wink:

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: przejcie ze słodko na słonowodne

Postautor: akwakamas » 4 sierpnia 05, 10:54

Thom(as) za 1500zł do akwa morskiego o pojemności 160l to niewiele dostaniesz :!:
Niewiem jakie Aigel zamierza sobie żyjątka fundnąć ale ja widziałem takie nawet po 1000zł, a wiem że są jeszcze dużu droższe :mrgreen:
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: przejcie ze słodko na słonowodne

Postautor: Thom (AS) » 4 sierpnia 05, 13:22

No ja wiem że sa i po 2 tysiące ale szczerze mowiąc to na ślepo pomyslalem o balzenkach, chyba nie sa najdroższe, a te 1500 zl to oczywiscie nie liczac szafki i akwa :wink:

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: przejcie ze słodko na słonowodne

Postautor: akwakamas » 4 sierpnia 05, 13:28

hehe...akwa i szafka to do tego są grosze... :wink:
A, tak z ciekawości się zapytam :mrgreen: ile kosztuje tak mniej więcej bałzenek :?:
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: przejcie ze słodko na słonowodne

Postautor: Thom (AS) » 4 sierpnia 05, 18:07

A ja wiem kole 200 zl :mrgreen: :| :?
Chyba sobei to z deka źle obliczyłem, (mea culpa) ale w 1500 zł można się napewno zmieścic z samym sprzętem, oświetlenie + filtry + pompy + odpieniacz itd. :wink: :arrow: Teraz się chyba nie przeliczyłem :!:

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: przejcie ze słodko na słonowodne

Postautor: akwakamas » 4 sierpnia 05, 20:44

Z sprzetem to napewno się idzie zmieścić w 1500zł, looz :wink:
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: przejcie ze słodko na słonowodne

Postautor: Aigel » 10 sierpnia 05, 15:39

Thom (AS) pisze:Aigel 5 tysięcy to chyba już za takie wypasione akwa ze sprzętem aqua-medica itd. a ja ci powiem że można to zrobić dużo taniej, kwestia kosztów akwa z kominem + żywa skała + częsci do zrobienia oświetlenia + szafka pod akwa + częsci do budowy sprzętu + kilka pomp + zyćie ( ryby i inne ) :wink:

Także myśle że w 1500 zł można się zmieścić tylko trzeba włozyc troche pracy w zrobienie sprzętu, znam gościa który sam robi sprzęt do swoich morskich a teraz zakłada już któreś z kolei chyba 400 L ma wcześniej miał 500 ale sprzedał a w domu ma jeszcze zalozone 200 i wszystkie chodzą na jego własnym sprzęcie, wszystko sam robi no oprócz pomp oczywiście, jak chcesz to moge cie z nim skontaktować może wyjdzie cie to troche taniej :wink:


No takie akwa jak ja chce miec czyli rafe nie da sie zbytnio taniej, bo jedyna czescia na ktorej moge oszczedzic jest oswietlenie, chcial bym wiszaca AM (HQI 150 W + 2 x t5 24 W) to jest koszt troche ponad 1000 zl (od znajomego z hurtowni) samorobka wyszkla by o polowe taniej. Innych kosztow nie da sie zmienic, a nie chce komina, cala filtracje opre na zywej skale, odpieniaczu oraz pompach cyrkulacyjnych ktore beda obmywac zywa skale.
Piszesz o 2 tys, to w tej cenie nie da sie zmiescic z zywa skala (dobrej jakosci z frachtu) i jakimis podstawowymi koralami.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: przejcie ze słodko na słonowodne

Postautor: Wildtom » 11 sierpnia 05, 18:52

Aigel, Ty walnij lepiej swoim trofciom eksmisje. nawet nie wiesz jak szybko te 160 litrow sie za male zrobi :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości