akwarium dla skrzydlicy?

piotrek1979
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 1 czerwca 05, 14:05

akwarium dla skrzydlicy?

Postautor: piotrek1979 » 1 czerwca 05, 14:19

bardzo proszę o wszelkie informacje, jaki sprzęt musze mieć do załorzenia akwarium morskiego dla jednej skrzydlicy? chodzi mi przede wszystkim jakie muszę mieć: filtry , grzałki,sól, czym ją karmic i jak często?bardzo bym był wdzięczny o podanie przybliżonych kosztów. zaznaczam iż będzie to moje pierwsze akwarium i proszę o szczegółowe instrukcję . dzięki

Olav
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 05, 12:07
Lokalizacja: Toruń

Re: akwarium dla skrzydlicy?

Postautor: Olav » 1 czerwca 05, 22:32

No odpieniacz, to chyba jasne, raczej nie jest to rybka na akwa rafowe, wiec wtedy nie sa nam potrzebne zadne miksery i reaktory wapniowe. Filtr potrzebny na 100%, ale tu sie nie wypowiem, bo specem od filtrow nie jestem. Grzałki, to zależy od objętości zbiornika oczywiście. Natomiast jeśli chodzi o karmienie, to skrzydlica zje każdą rybę, ktora zmiesci sie w jej otworze gębowym (gupiki i molinezje bez problemu :mrgreen: ) a można ją także przyzwyczaić do martwego pokarmu, ale nie zawsze i często przydaje się do tego pompka wytwarzająca ruch wody i "szarpiąca" ofiarą...
Tak sobie siedze i zastanawiam się, co robi teraz pozostałe 6 cudów świata??

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: akwarium dla skrzydlicy?

Postautor: Wildtom » 4 czerwca 05, 22:45

piotrek1979 pisze: zaznaczam iż będzie to moje pierwsze akwarium i proszę o szczegółowe instrukcję . dzięki


tak sie nie da. poczytaj najpierw trochu co i jak ma byc robione, pozniej dopytaj sie czego nie wiesz, pozniej zaloz zbiornik i go utrzymaj z jakimis mniej wymagajacymi zwierzakami a POZNIEJ szarp sie na wiecej. skrzydlica jest dla doswiadczonych akwarystow, do tego jest jadowita i na niektorych gatunkach mozna sie nawet "przekrecic"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości