ile litrów?

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: ile litrów?

Postautor: Wildtom » 16 maja 05, 11:49

jak bedzie skonczone to beda i ladne zdjecia :D. na razie wstyd cos postowac, dokladam zwierzaki, zaczynam "z pewna taka niesmialoscia" dodawac korale twarde, (na razie jeden, kupiony przedwczoraj - ) zostala mi jeszcze jedna ryba do dolozenia itp. na razie plywa:

- 1 żółtek (zebrasoma flavescens) Na tym zdjeciu - zajety wlasnymi sprawami, konkretnie szamaniem salaty (na tym zdjeciu widac rowniez ukwiala symbiotycznego, po lewej drzewko Litophyton i po prawej moj pierwszy, kupiony przedwczoraj koral twardy Euphyllia)

- 2 mini - blazny Foto1, Foto2 (straszne malenstwa, necale poltora cm kazdy, dlatego troche nieostre)

- 5 Chrysiptera hemicyanea
TUTAJ w tle żółtek podejzliwie je obserwuje


- 1 kopiaca ROZGWIAZDA (zdjecie robione przed wprowadzeniem kopiacej rybki, piach koralowy jest dosc ... ekhm.. zarosniety)

- Pozniej z tego powodu doszla RYJACA RYBKA Amblygobius phalaena ktora w 3 dni przekopala caly piach - teraz jest czysto

- Pare krabow
CHCIANYCH (siedzi kolo Palythoy) i niechcianych

- rozne slimaki

- ROBAL siedzacy cale zycie w takiej skorzanej rurce, wysuwa tylko czupryne zeby zlowic cos do papu (prawdopodobnie wkrotce zamordowany przez mojego ukwiala ktory akurat kolo niego sie usadowil)


- 2 krewety czyszczace takie jak


TE CHLOPAKI (fotki z mojego baniaka beda jak mi sie uda je zlapac w obiektyw)

- 2 krewetki Wundermanni (jak wyzej)

- kolonia jakis grzybkow

TU i TU widok ogolny akwarium, jak widzicie lewa strona jest prawie calkowicie (jeszcze) nieobsadzona, jedynie co tam kwitnie to Clavularia


pff to na razie all, jak mowilem wstyd na razie to pokazywac ale akwaium jeszcze daleekie od gotowosci jest

A TO SIE DZIALO U MNIE W DOMU PO PIERWSZYM ZALANIU :D :D :D

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: ile litrów?

Postautor: Suonko » 16 maja 05, 12:01

Super :) Widać, że akwa stosunkowo młode ... Trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać ;)
Zwierzątka są super :) Błazenki prześliczne - takie maluszki :shock: :mrgreen:



:lol: :lol: :lol: Umarłam ze śmiechu :lol: :lol: :lol:
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: ile litrów?

Postautor: Wildtom » 20 maja 05, 19:01

pare dni minelo, blazny sie zaaklimatyzowaly, trudno sie im plywa toche w tym pradzie wody ktory mam w akwarium, wyglada to w ten sposob ze wiosluja ile sil w pletwach w strone pompy, ustawiaja sie w strone w ktora chca plynac, przestaja wioslowac i daja sie tam katapultowac. Oprocz tego urosly troche. ukwiala ciagle ignoruja, poczekam jeszcze miesiac, dwa, jak dalej nic nie bedzie sie dzialo to wezme jakis patyk i je troche pogonie 8)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: ile litrów?

Postautor: Dave » 21 maja 05, 18:49

Fajny zart Wildtom, lubie ludzi z poczuciem humoru. :ok:

Akwarium jest jeszcze mlode, lae i tak pienkie sie prezentuje. Szkoda, tylko, ze tak malo masz ukwialow, to moje ulubione bezkregowce. Ale, co by duzo gadac najfajniejsze sa blazenki.

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: ile litrów?

Postautor: Wildtom » 21 maja 05, 23:20

Dzieki Dave za cieple slowa :wink:

ukwiala mam sztuk jeden:). i tak juz raczej zostanie. dlugo sie nad nim zreszta zastanawialem zanim kupilem, chcialem wlasciwie jakiegos ukwialopodobnego korala ale w koncu jakos sie "zmusilem" zeby nemo zapewnic naturalne schronienie. przyczyna jest prozaicznie prosta - korala zasadze w jednym miejscu i tam siedzi, a ukwial lazi mi bez celu po calym baniaku parzac wszystko na swojej drodze :zly: . Robala juz mi prawie wykonczyl, siedzial na nim 2 dni, biedak malo z glodu nie odjechal. ale nie ma obawy - "mackowate" korale jeszcze sie w moim baniaku pojawia - to tez moje ulubione zwierzaki.

a co do ganiania blazenkow kijem po baniaku ... to wcale nie jest zart 8) wielu akwarystow tak robi zeby im "pomoc" podjac meska decyzje :twisted: . Zreszta - moje maja jeszcze do wyboru Euphyllie a i tak rezyduja nad jedna pompa caly czas.

A "debest" w baniaku jest niezaprzeczalnie zoltek - ma ryba charakter.

Olav
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 05, 12:07
Lokalizacja: Toruń

Re: ile litrów?

Postautor: Olav » 30 maja 05, 22:35

"Dorcia"z Nemo


Tutaj poproszę was o rozszyfrowanie - moja narzeczona jak zauwazyla (qrczaq, to miala byc niespodzianka:/), ze szykuje sie do zabawy w akwa morskie, to stwierdziala, ze koniecznie ma być tam "idol" z nemo - wiecie, co to za gatunek?? Jest to wogole kopia jakiegoś rzeczywistego gatunku, czy wymysl animatorow??
Tak sobie siedze i zastanawiam się, co robi teraz pozostałe 6 cudów świata??

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: ile litrów?

Postautor: Suonko » 31 maja 05, 09:55

Informacje o bohaterach "Gdzie jest Nemo" możesz znaleźć TUTAJ.

Idol to TAKA RYBKA.
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Olav
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 05, 12:07
Lokalizacja: Toruń

Re: ile litrów?

Postautor: Olav » 31 maja 05, 14:38

Dzieki :mrgreen: Idola znalazlem wczoraj sam, ale i taq dzieki, info sie przyda :D
Tak sobie siedze i zastanawiam się, co robi teraz pozostałe 6 cudów świata??

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: ile litrów?

Postautor: Wildtom » 11 lipca 05, 12:50

maly update mojego baniaka. z powodu awarii wentylatora w ostatnie upaly woda przekroczyla magiczna wartosc 30 stopni co poslalo mojego ukwiala do nieba. dlugo kombinowalem czy ryzykowac jeszcze raz (nemo go olewaly z gory na dol) az w koncu powiedzialem sobie : eh, co tam. oto efekt

Obrazek

w prawej gornej czesci widac nemo, ktore nowego olewaja tak samo jak starego, ale cierpliwosc jest cnota ...

po lewej zoltek wykonuje wlasnie zwrot przez bakburte :lol:

doszedl jescze sarcophyton (ten bialy "grzybek"), ponizej pulsujaca xenia (slicznie wyglada, te piecioramienne lapki ciagle sie otwieraja i zamykaja) i po prawej stronie baniaka, slabo widoczne, bo nierozkwitniete drzewko kenia.

nemo juz sa dwa razy takie jak przy zakupie. szybko rosna skubance.

edit, cholewcia pstryknalem poltoramegowy filmik tej pulsujacej xenii i ukwiala, jakby ktos chcial rzucic okiem ale nie mam gdzie tego wrzucic. pomoze ktos ?

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: ile litrów?

Postautor: Izka:-) » 11 lipca 05, 19:19

Akwa to masz fajniuśkie, ale jak na mój gust to przydałaby się z tyłu jakaś tapetka.

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: ile litrów?

Postautor: Wildtom » 11 lipca 05, 22:20

tapetka jest ... blekitna. chyba jeyna jaka pasuje do rafy. ale obecnie jest na etapie zarastania czerwonymi glonami ktore wygladaja jeszcze lepiej dlatego sprawia takie a nie inne wrazenie. jak w opisie - akwa w poczatkowej fazie dojrzewania dopiero jest

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: ile litrów?

Postautor: Aigel » 16 lipca 05, 09:40

Wildtom, super akwarium, ja jestem teraz na etapie planowania morskiego, wlasciwie juz mam ogolny zarys przyszlego zbiorniak ulorzony, po wakacjach mam zamiar zalorzyc jakies 140 l. Narazie przygotowuje sie czysto teoretycznie czyli czytam ksiazki, oraz przesiaduje na nano-reefie. Swoj zbiornik chce oprzec na oswietleniu HQI 150 W 13 000 K, badz 16 000 K. Co myslisz o takim oswietleniu, ja osobiscie najchetniej dorzucil bym dodatkowo 2xt5 tylko nie wiem czy dam rade finansowo. Mam jeszcze pytanie, zywa skale ukaldales na jakims stelarzu, czy kawalek na kawalku?

P.S. Co do filmu to przeslij go na six21@wp.pl a ja wrzuce go na serwer

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: ile litrów?

Postautor: Wildtom » 17 lipca 05, 02:22

Aigel, co do oswietlenia to sie nie wypowiadam - jade na samych T5 i z HQI nie chce miec nic wspolnego :). skala jest ukladana kawalek na kawalku. i mala rada - nie ukladaj calej skaly na jedna kupe na tylnej scianie - ja zrobilem z kilku kawalkow taki "slup" po prawej stronie akwarium ktory rybki oplywaja z kazdej strony i wyglada to o niebo lepiej niz sciana ze skal i ryby plywajace tylko z prawa na lewo przy szybie

zreszta ... ta zabawa nie jest wcale taka trudna, moja wiedza akwarystyczna w porownaniu z Twoja to nic (Ty - Trofy :zdziwko: ja - ostatnie akwarium w podstawowce, potem nic) a wszystko jakos sie trzyma kupy, zreszta w razie problemow na nano reef Ci we wszystkim pomoga jak juz bedziesz tak daleko

no i przedewszystkim ciesze sie ze rosnie kolejny "solniczkowiec" (ciekawe kiedy przekwaterujesz trofy do mniejszego baniaczka :) zeby z tego 375 litrowego solniczke zrobic)

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: ile litrów?

Postautor: Aigel » 17 lipca 05, 12:09

Wildtom, ja jednak chyba opre na HQI chodz zobacze jeszcze, napewno przed zakupem skaly zglosze sie po wskazowki jak to wszystko zegrac, a tak pozatym trofy to wybitnie nieklopotliwe rybska, cala tajemnica to duze akwa, dobra filtracja, malo stresu i odpowiedni pokarm 8)

Super jest ta xenia a tutaj link do filmu oprzeslanego przez Wildtoma, POLECAM :!: :!: :!:
www.e-poligrafia.pl/aqua/xenia.avi
Obrazek

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: ile litrów?

Postautor: Wildtom » 17 lipca 05, 12:47

Aigel, to juz wszystko od gustu akwarysty zalezy - przy HQI musisz miec otwarte akwarium co mi nieodparcie kojazy sie ze szklarnia, ew. domowa hodowla konopii :). ale jezeli komus to nie przeszkadza to HQI jest jak najbardziej polecane

[ Dodano: 2005-07-19, 00:52 ]
a tak z ciekawosci - co chcesz trzymac w tej solniczce ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości