tło

nin
Ryba
Ryba
Posty: 150
Rejestracja: 1 listopada 09, 18:19
Lokalizacja: INOWROCŁAW

tło

Postautor: nin » 31 stycznia 10, 12:29

witam! oglądam w sieci prezentacje morskich zbiorników i zastanawiam się jakie wybrać tło. Z pewnością niebieskie ,czy błękitne nie wywarły na mnie piorunującego wrażenia i zastanawiam sie dlaczego ktoś decyduje się na nie, oszpecając swój niejednokrotnie przyzwoicie obsadzony zbiornik. Myślę, że to czerń na tylnej ścianie wywołuje efekt głębi w akwarium, choć do końca nie jestem o tym przekonany;
Cz mógłby ktoś podesłać jakiegoś linka, abym mógł zaopatrzyć się w ciekawe tło?
Rady, oczywiście mile widziane.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: tło

Postautor: Marcinus » 31 stycznia 10, 12:37

Nin, tutaj nie ma co radzić :) podoba Ci się czarne tło to kupuj czarne, mi się podobają oba, z lekką przewagą na czerń :)

Moim zdaniem czarne tło lepiej 'wybiera' kolory w akwarium, mam wrażenie ,że akwarium z czarnym tłem są lepiej wybarwione :) ale to kwestia gustu każdej osoby.

nin
Ryba
Ryba
Posty: 150
Rejestracja: 1 listopada 09, 18:19
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Re: tło

Postautor: nin » 31 stycznia 10, 12:38

może ktoś uważa inaczej, a to zdjęcia nie oddają efektu, jakie powoduje nibieskie tło.

[ Dodano: 31 Styczeń 10, 12:40 ]
gdzie mogę takie tło kupić, a może należy zrobić je samemu

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: tło

Postautor: Marcinus » 31 stycznia 10, 12:41

Tło możesz zrobić ze spienionego PCV, kupisz je np. w castoramie, możesz też położyc sobie brystol za akwarium itp.

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: tło

Postautor: Wildtom » 1 lutego 10, 13:21

http://img513.imageshack.us/img513/4985/dsc00192xq3.jpg

Zewnętrzna strona szyby pomalowana 2x czarną błyszczącą farbą olejną. Nie ma problemu z pęcherzykami powietrza, odłażeniem folii itp. Śliczny, głęboki błyszczący czarny kolor.

Komin radzę wysmarować od wewnętrznej strony czarnym silikonem akwarystycznym. Czarne pcv nie zdaje za dobrze egzaminu - nie jest gładkie więc nie dawało się czyścic, w końcu był tak wieki kontrast między wyczyszczoną szyba a porośniętym wapiennymi kominem ze musiałem przestać czyścic i szybę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości