Jaki zbiornik dla Amphiprion ocellaris(Nemo)

Awatar użytkownika
chmielu
Narybek
Narybek
Posty: 90
Rejestracja: 21 września 09, 13:01
Lokalizacja: Stalowa Wola

Jaki zbiornik dla Amphiprion ocellaris(Nemo)

Postautor: chmielu » 5 grudnia 09, 13:19

Witam. W akwarystyce morskiej interesuje mnie tylko jeden gatunek, mianowicie Amphiprion ocellaris. Wiem, że "solniczka" to spory wydatek a wiąże się przede wszystkim z jej litrażem. Czytałem o "nemo" i wiem ze jest to mało wymagająca ryba ale na necie są sprzeczności co do zbiornika dla niej.

Jaki zbiornik trzeba dla niej założyć? Tylko dla 1 pary, nic więcej. Oraz przybliżony koszt założenia takiego akwarium.

Pozdrawiam
Rafał
Jeszcze jestem zielony ale się staram ;-)

chris.uk
Ryba
Ryba
Posty: 378
Rejestracja: 24 lutego 08, 04:29
Lokalizacja: devon/uk

Re: Jaki zbiornik dla Amphiprion ocellaris(Nemo)

Postautor: chris.uk » 5 grudnia 09, 23:23

witaj, zacznijmy od tego ze musisz przeznaczyc jakas sume pieniedzy.
Mi niedawno wydawalo sie ze 1000zl i bede mial wszystko, no moze bylo wszystko ale tylko na kilka dni, okazalo sie ze trzeba wszystko od nowa zaczynac i od nowa wydac kolejne pieniadze , no i w tysiaku sie nie zmiescilo do tej pory wyszlo mnie za 130l na nie najlepszym sprzecie okolo £600 a to nie koniec bo jest strasznie pusto.


Tak ze przeznacz jakas sume pieniedzy.


Nie popelnij bledow jakie ja popelnilem, ja tak bylem podekscytowany ze prawie kupilem rybki nie miajac jeszcze akwarium.
Ostatnio zmieniony 5 grudnia 09, 23:24 przez chris.uk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
chmielu
Narybek
Narybek
Posty: 90
Rejestracja: 21 września 09, 13:01
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Jaki zbiornik dla Amphiprion ocellaris(Nemo)

Postautor: chmielu » 6 grudnia 09, 00:06

witam chris.uk. Zapytałem nie o cenę konkretnie a o cenę zbiornika jaki byście podali. A dlaczego? bo na internecie są tak sprzeczne informacje co do Amphiprion ocellaris, że się pogubiłem :roll:.

Ten gatunek żyje w symbiozie z ukwiałem i nawet przez całe życie potrafi nie odpłynąć dalej jak na kilkanaście centymetrów. Jakoś wielce ruchliwy nie jest ;]

Na necie piszą że od 20-25l można go trzymać. 20 litrów? w słodkowodnej to najwyżej bojownik i krewetki, myślałem że dla gatunku rafowego to zbiorniki x>50l. Ale chciałbym usłyszeć zdanie jakiejś osoby z tego forum bo jak na razie otrzymuje od was same dobre rady :smile:

I dlatego pytam bo na zbiornik 25l to chyba w 400 zł się zmieszczę.
Jeszcze jestem zielony ale się staram ;-)

chris.uk
Ryba
Ryba
Posty: 378
Rejestracja: 24 lutego 08, 04:29
Lokalizacja: devon/uk

Re: Jaki zbiornik dla Amphiprion ocellaris(Nemo)

Postautor: chris.uk » 6 grudnia 09, 00:20

Nie utrzymasz nic w 25l , Nie chodzi o to ze Bajkowy Nemo nie bardzo plywa i nie musi miec przestrzeni, ale chodzi ze zakladajac akwa musisz stwozyc warunki odpowiednie do gatunku ryb jakie masz, utrzyac wszystkie parametry na poziomie to bardzo trudne, wydaje mi sie ze minimum to 50l -58l
Ale poczekaj na wypowiedzi innych.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Jaki zbiornik dla Amphiprion ocellaris(Nemo)

Postautor: osama » 6 grudnia 09, 11:45

chris.uk pisze:wydaje mi sie ze minimum to 50l -58l
Ale i takie akwarium nie jest dobre dla początkujących. Nie jest łatwo zachować w nim stabilne warunki. Lepiej zacząć od chociaż 160l, ale tu już cena za wszystko będzie 2x większa niż przy 60l.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Kevlar
Ryba
Ryba
Posty: 148
Rejestracja: 20 stycznia 07, 08:13

Re: Jaki zbiornik dla Amphiprion ocellaris(Nemo)

Postautor: Kevlar » 6 grudnia 09, 12:30

Ja trzymam parkę błazenków w 100 litrach. Moim zdaniem w mniejszym akwarium miałyby trochę za mało miejsca.
Solniczka 100 litrów + sump 57 litrów. Parka błazenków + kraby + koralowce miękkie.
http://www.karawana.fora.pl http://wdrodzedo.blog.onet.pl/

Awatar użytkownika
chmielu
Narybek
Narybek
Posty: 90
Rejestracja: 21 września 09, 13:01
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Jaki zbiornik dla Amphiprion ocellaris(Nemo)

Postautor: chmielu » 6 grudnia 09, 15:14

Dziękuje za odpowiedzi. Trudno nie mam chwilowo funduszy na taki litraż. Motor ma pierwszeństwo :roll:

Pozdrawiam.
Jeszcze jestem zielony ale się staram ;-)

sagal25
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 listopada 09, 22:19
Lokalizacja: ostrołęka

Re: Jaki zbiornik dla Amphiprion ocellaris(Nemo)

Postautor: sagal25 » 6 grudnia 09, 15:18

dziwisz mnie to po co zakładasz temat skoro nie masz na akwarium i rybki po za tym wolisz pierw motor kupić ;/ troszkę nie logiczne bez urazy oczywiście

Awatar użytkownika
chmielu
Narybek
Narybek
Posty: 90
Rejestracja: 21 września 09, 13:01
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Jaki zbiornik dla Amphiprion ocellaris(Nemo)

Postautor: chmielu » 6 grudnia 09, 15:25

Witam. Temat założyłem odnoście pytania o LITRAŻ. Na necie pisze ze Nemo wystarczy spokojnie 25l a nawet 20l a jest to koszt góra 400 zł. mam tyle ba mam więcej(pracuje kilka lat u stolarza mimo siedemnastki na karku, na wakacjach też dorabiam, nie żyje jak pasożyt dla rodziców) ale chce przeznaczyć do 500 zł. na akwa. Akwarium nawet 200l nie dojadę do dziewczyny :zly1:

Dostałem odpowiedzi na moje pytanie i wiem że dla laika w tym temacie nie ma szans postawić zbiornik 25l i utrzymać go dlatego w ramach tych 500zł postawie słodkowodne 74l.

Pozdrawiam.
Jeszcze jestem zielony ale się staram ;-)

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Jaki zbiornik dla Amphiprion ocellaris(Nemo)

Postautor: deXter » 6 grudnia 09, 15:51

chmielu pisze:Motor
sagal25 pisze:motor


Motor panowie to macie w pralce, a to na czym chmielu śmigasz to motocykl trochę wstyd, że rider nie wie czym tyłek wozi..
Sry za OT ale jak czytam motor to łapię matę ;]

I dobrze mówisz najpierw środki transportu potem rozrywka w domu :ok:
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
chmielu
Narybek
Narybek
Posty: 90
Rejestracja: 21 września 09, 13:01
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Jaki zbiornik dla Amphiprion ocellaris(Nemo)

Postautor: chmielu » 6 grudnia 09, 15:59

deXter pisze:
I dobrze mówisz najpierw środki transportu potem rozrywka w domu :ok:


Dokładnie. Przepraszam, nigdy nie zastanawiałem się nad tym co mówię :roll: . Z kolegami zawsze mówimy jak ślina na język przyniesie. Mam 15 kawałków, R1 będzie jak nic.

Przepraszam za :offtopic: Już się zamykam.
Jeszcze jestem zielony ale się staram ;-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości