Pomoc w realizacji akwarium morskiego 160 l.

Esiu0
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 11 listopada 09, 23:12

Pomoc w realizacji akwarium morskiego 160 l.

Postautor: Esiu0 » 12 listopada 09, 00:03

Witam wszystkich forumowiczów.
Zacznę od tego,że z akwarystykom mam już doświadczenie dość spore jeśli chodzi o słodkowodną.Dostałem bakcyla na morszczyzne :) przeglądałem forum bardzo uważnie i starałem się pojąć to wszystko,ale niestety chyba za dużo czytałem i nie pojąłem :) więc prosiłbym o pomoc kogoś kto by mnie poprowadził przez tą drogę od A do Z.

Na początek mam akwarium 160 l. o wymiarach 100x40x40 i potrzebowałbym osprzęt.
Niestety w okolicy nie mam sklepu gdzie prowadzą sprzedaż osprzętu do morskiego.Przewinęła mi się stronka sklepu eRybka.pl i chciał bym tam zakupić brakujące mi gadżety :) .Nie posiadam jeszcze RO i jak by mi ktoś też pomógł w doborze tegosz to cuda to też będę wdzięczny :)

Jeśli chodzi o koszta to chciał bym się zamknąć w granicach 3000-3500 tyś. razem z piaskiem i skałą włącznie.

[ Dodano: 12 Listopad 09, 22:45 ]
Jeśli chodzi o sprzęt to wybrałem ot taki:

-odpieniacz MCE 600
-pompa cyrkul. Tunze 6025 2 sztuki
-RO-400l na dobę
http://www.erybka.pl/product_info.php?c ... ts_id=1268

-lampa Aqua Medic Ocean Light 150
http://www.erybka.pl/product_info.php?c ... cts_id=447

Jeszcze nie wiem jaką grzałke wybrać,jeśli mogli byście mi pomóc w doborze to będę wdzięczny.

I jak myślicie zda ten sprzęt egzamin?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w realizacji akwarium morskiego 160 l.

Postautor: Marcinus » 18 listopada 09, 13:09

Generalnie ok, ale:

1. do RO dokup jeszcze dostawkę DI z żywicą mb20 lub mb400
2. Światło: jedna lampa 150W HQI nie oswietli Ci całego akwarium, zdecydowanie polecam świetlówki 4x39W, lub 6x39W zależy co chcesz trzymać.
3. Grzałka 200W starczy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości