pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

kret-81
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 5 sierpnia 09, 21:05
Lokalizacja: normanton uk

Re: pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

Postautor: kret-81 » 8 września 09, 20:48

siema marcinus kupiłem ostatnio korala miekkiego Toadstool Mushroom Leather Coral i mam problem bo od dwoch dni te włoski co ma na sobie schowała je i wygląda jak łysy grzyb czy wiesz dlaczego schował te włosy

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

Postautor: Marcinus » 8 września 09, 21:02

kret-81 pisze:siema marcinus kupiłem ostatnio korala miekkiego Toadstool Mushroom Leather Coral i mam problem bo od dwoch dni te włoski co ma na sobie schowała je i wygląda jak łysy grzyb czy wiesz dlaczego schował te włosy


Daj mu trochę czasu na aklimatyzację. Pamiętaj też ,że sarco są wrażliwe na zmiany zasolenia, każda większa zmiana zasolenia kończy się chowaniem polipów na kilka dni.

kret-81
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 5 sierpnia 09, 21:05
Lokalizacja: normanton uk

Re: pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

Postautor: kret-81 » 9 września 09, 06:59

tylko to jest dziwne że przez pierwsze trzy dni je miał a na czwarty już je schował

[ Dodano: 10 Wrzesień 09, 18:08 ]
cześć marcinus, jakiego dziś zwierza odłowiłem, łapnołem go jak jadł mi korala, tylko nie wiem co to jest, może ty wiesz?ma ok 3cm długości koloru brązowego tułów podobny do raka
tylko ze bez szczypków tez ma te włosy pod tułowiem i wachluje nimi jak rak, a jak gryzł skałe to było go słychać na pół domu, jesli chcesz go zobaczyc mam go na zdjęciu

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

Postautor: Marcinus » 11 września 09, 15:16

kret-81 pisze:tylko to jest dziwne że przez pierwsze trzy dni je miał a na czwarty już je schował

[ Dodano: 10 Wrzesień 09, 18:08 ]
cześć marcinus, jakiego dziś zwierza odłowiłem, łapnołem go jak jadł mi korala, tylko nie wiem co to jest, może ty wiesz?ma ok 3cm długości koloru brązowego tułów podobny do raka
tylko ze bez szczypków tez ma te włosy pod tułowiem i wachluje nimi jak rak, a jak gryzł skałe to było go słychać na pół domu, jesli chcesz go zobaczyc mam go na zdjęciu



Wrzuć jakąś fotkę:) może to jakiś krabik, albo wieloszczet itp.

tigermax
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 15 lipca 09, 23:54

Re: pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

Postautor: tigermax » 13 września 09, 23:17

co to jest za ślimak bo za uwarzyłem że przyjechał razem ze skałą http://pl.reeflex.net/tiere/954_Heliacus_sp.%2001**.htm ,dopiero teraz zauważyłem małego wieloszczęta i coś wychodzi ze skał i się chowa pod wpływem światła(wygląda to jak cieniutka glista,jak by na zewnątrz była przezroczysta a w środku było coś białego)nie wiem co to jest.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

Postautor: Marcinus » 14 września 09, 07:38

tigermax pisze:co to jest za ślimak bo za uwarzyłem że przyjechał razem ze skałą http://pl.reeflex.net/tiere/954_Heliacus_sp.%2001**.htm ,dopiero teraz zauważyłem małego wieloszczęta i coś wychodzi ze skał i się chowa pod wpływem światła(wygląda to jak cieniutka glista,jak by na zewnątrz była przezroczysta a w środku było coś białego)nie wiem co to jest.



Wyrzuć tego ślimaka. Żywi się niektórymi koralami.

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

Postautor: Wildtom » 14 września 09, 23:42

tylko ze bez szczypków tez ma te włosy pod tułowiem i wachluje nimi jak rak, a jak gryzł skałe to było go słychać na pół domu


Mantis shrimp :zimno: http://www.youtube.com/watch?v=qG4kIJI9JRw&feature=related

kret-81
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 5 sierpnia 09, 21:05
Lokalizacja: normanton uk

Re: pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

Postautor: kret-81 » 15 września 09, 06:54

cześć Wildtom to właśnie odłowiłem, to teraz wydaje mi sie że dobrze że się go pozbyłem, wielkie dzieki za ten filmik

tigermax
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 15 lipca 09, 23:54

Re: pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

Postautor: tigermax » 20 września 09, 23:47

jaki jest dobry sposób na wieloszczety????

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

Postautor: Marcinus » 21 września 09, 08:04

tigermax pisze:jaki jest dobry sposób na wieloszczety????



Polowanko:):):):) masz ich tak dużo,że to jakiś problem??

tigermax
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 15 lipca 09, 23:54

Re: pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

Postautor: tigermax » 21 września 09, 10:31

Jak na razie widziałem 2 próbowałem siatką ale szybko uciekł,jest może jakaś ryba która by się nimi zrobiła porządek??np;Chelmon??

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

Postautor: Marcinus » 21 września 09, 10:33

Na razie bym się zbytnio nie przejmował wieloszczetami. Chelmon nie wiem czy je złapie, jest to dość problematyczna ryba w utrzymaniu.

tigermax
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 15 lipca 09, 23:54

Re: pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

Postautor: tigermax » 21 września 09, 11:35

ostatnio pisałem że miałem duży kłopot z glonami na szybach,praktycznie po wyczyszczeniu szyb po paru godzinach z powrotem był zielony osad na szybach,problem rozwiązany obecnie,zakupiłem filtr zewnętrzny TETRATEC EX1200,czarne kulki i białe rureczki wywaliłem zostawiłem carbon i dodałem fosfoban oraz watę filtracyjną.Obecnie woda jest czysto krystaliczna.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

Postautor: Marcinus » 21 września 09, 12:41

Pamietaj,żeby tę watę czyścić co 2-3 dni.

tigermax
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 15 lipca 09, 23:54

Re: pomoc w załozeniu morskiego 180 litrów

Postautor: tigermax » 21 września 09, 12:52

Wiem o wymianie waty,natomiast nie wiem czy zostawić wszystkie czarne gąbki czy jakieś wywalić,mam tak:od dołu pusta komora/2czarne gąbki/wata fosfoban wata/gąbka węgiel wata.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości