Koniki

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Koniki

Postautor: Wildtom » 27 stycznia 05, 03:04

mi sie wydaje ze ksiazki o akwarystyce morskiej polskiego autorstwa wogole pozostawiaja duzo do zyczenia. poczytalem chyba z trzy czy cztery i niejednokrotnie podawali w nich sprzeczne informacje. w jednej proponowali nawet filtr denny jako najlepszy filtr do akwarium rafowego Obrazek Obrazek Obrazek

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniki

Postautor: Patryś » 5 lutego 05, 18:10

A może... ileby tak kosztowal jakiś morski zbiorniczek 35-50 l? Do takiego odpieniacz bylby chyba zbędny? Jakie możnabyby trzymać w nim rybki?
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: Koniki

Postautor: michal111 » 5 lutego 05, 18:56

morski zbiorniczek 35-50 l


To już lepiej załuż 100 z błazenkami :!:

Do takiego odpieniacz bylby chyba zbędny


Odpieniacz z tego co wiem to jest potrzebny do każdego akwa morskiego :wink:

TA to chyba cała moja wiedza o morszczyźnie :oops: :wink:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Koniki

Postautor: Dave » 5 lutego 05, 19:22

Mozna zrobic morszczyzne w 50 l, ale wtedy to wtedy trzeba by ichtiologiem, by urzymac w tym rownowage bilogiczna. Tak naprawde dla poczatkujacego akwarysty morskiego to 200 l to minimum.

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Koniki

Postautor: Wildtom » 5 lutego 05, 21:53

poczytaj najpierw jakas fachowa literature porzadnie bo cos mi sie wydaje ze pojecia nie masz co w koncu chcesz miec... w 50 mozesz sobie co najwyzej zbiornik typu nano-reef zalozyc. odpieniacz tak czy siak musi byc, chyba ze chcesz co pare dni wode podmieniac, ale czy w takim czyms rybki mozna trzymac to smiem watpic. predzej jakies garnele, kraby i slimaki:)

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniki

Postautor: Patryś » 6 lutego 05, 13:37

Hmmm... cyba macie rację! Co powiecie na akwa 100 litrów, 8 Ocellarisów, 2 Heterachtis Magnifica i 10 kg zywej skały z Egiptu. Ile by to wyniosło (no razem z odpieniaczem, ale bez RO (czy on aby na pewno jest niezbędny) w Warszawie?)
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Koniki

Postautor: Wildtom » 6 lutego 05, 19:56

to juz lepiej te 200 litrow. wsadz sobie tam te blazenki, jak nabierzesz doswiadczenia to ciagle bedzie jeszcze mozliwosc dokupienia jakiejs wiekszej rybki, gorgonii czy korala.

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniki

Postautor: Patryś » 8 lutego 05, 16:41

No to postanowione - taki chlopak z innego forum, sprzedaje mi caly komplet, akwa 120x40x50 (240l) razem z 20 kg żywej sklay, 10 ocellarisami i 2 Heteractis Magnifica, za cene poniżej 4000zl plus gratis dowóz i pomoc w zainstalowaniu wszystkiego. Mówil że mogą się nawet rozmnożyć! Jak wy myślicie? Czy komuś z was rozmnożyly się blazenki?
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Koniki

Postautor: Dave » 8 lutego 05, 21:40

No, nie wiem, skoro masz kase to moglbys cos takiego zalozyc. Tylko jest pewien problem, bo stanowczo za malo wiesz o akwarystyce. Pytasz sie o takie rzeczy, ktore sredni akwarysta morski ma w malym palcu. Jesli masz znajomych znajacych sie na morszczynie to smialo mozesz sprobowac.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniki

Postautor: Idzikowski » 9 lutego 05, 15:00

Nooo już o rozmnażaniu :twisted: ... nieźle ... najpierw postaraj się z rok utrzymać akwarium bez większych tragedii a to będzie sukces. Pozatym mało żywej skał ... jaki jest tam system filtracji ???

Ps....nie wspomniał może czy da ci oświetlenie ??? :twisted:

Ps2. Błazenki jak się ktoś zna na nich to rozmnoży, chyba najczęsciej rozmnażane zwierzaki z nich są.

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniki

Postautor: Patryś » 9 lutego 05, 17:19

A co myslałeś, Idzikowski? Oczywiście że jest z tym światło... a co do żwyej skały... moze 25 kg? jeśli chodzi o filtr, to Fluval 304
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Koniki

Postautor: Wildtom » 9 lutego 05, 20:26

podejrzewam ze jak rozmontujesz te akwa do transportu (odlejesz wody itp) a potem poskladasz u siebie z tymi ocellarisami w srodku i od razu dolozysz jakas swieza skale ze sklepu to mozesz zaliczyc cos nieprzyjemnego. pewnie bedziesz musial z tym poczekac troche. ja u siebie z filtrow zrezygnowalem wogole. postawilem za to na 40 kilo skaly i 3 potezne pompy plywowe + odpieniacz. do tego LS. powinno byc ok (jak cholera w koncu porzadnie posklejaja :evil: )

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniki

Postautor: Patryś » 9 lutego 05, 21:26

a jakiej wielkości masz akwa i czy 20 kg na pewno do 240 l nie wystarczy?
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Koniki

Postautor: Wildtom » 9 lutego 05, 22:25

dopiero zamowione. przyjdzie za tydzien pewnie. mialem juz w domu ale cieklo w jednym rogu. tez zaczynam. 250 litrow z klejonym podwojnym kominem z przelewem. w pierwszym kominie odpieniacz, w drugim tylko pompa ocean runner 1200 i ew. wsadze tam grzalke, zobaczymy jak bedzie temperatura wygladala. do tego dodatkowo dwie narozne pompy z ruchomymi wylotami. oswietlenie- 4 swietlowki T5 z czego jedna niebieska i cztery reflektorki z niebieskimi LED jako swiatelko nocne. no i filtr osmozy bo bez tego to raczej nie pociagniesz. skaly planuje 35 - 40 kilogramow, zobaczymy jak to objetosciowo bedzie sie prezentowalo w akwarium, nie chce za bardzi go "zagracic", na dno 20 kilogramow life sand i to chyba all.

Jak juz Twoje bedzie stalo to napisz koniecznie jakie masz oswietlenie i czy nagrzewa na tyle wode ze mozna bez grzalki dzialac. thx z gory

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniki

Postautor: Patryś » 11 lutego 05, 18:40

Wildtom, ile to euro wyjdzie?
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości