Błazenek okoniowy

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Błazenek okoniowy

Postautor: Dolphineq » 2 stycznia 05, 09:32

Wydaje mi się, że wybrałem właściwiy dział co do mojego pytania. A mianowicie chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje mniej więcej Błazenek Okoniowy, jakiej wielkości akwarium najlepiej się do niego nadaje i czy jest trudny w hodowli.

Pozdrawiam. ;-)

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Hawk » 2 stycznia 05, 10:45

Dolphineq, Błazenek Okoniowy (Amphiprion ocellaris) to przecież ryba morska , więc z działem Ci się nieudało :P. Żeby sobie zrobić błazenkarium to wystarczy Ci już zbiornik 240 litrów , żywa skała, no i oczywiście ukwiał. Ale wydasz majątek na sprzęt itd... Ile kosztuje nie mam pojęcia. Czy trudny w hodowli? Ryby morskie są zazwyczaj trdune w utrzymaniu. trzeba dokładnie dbać o najmniejsze parametry wody ale o tym pewnie wiesz.
Temat przenoszę do działa Akwarystyka Morska.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Dave » 2 stycznia 05, 12:23

240 l na pewno wystarczy. W zasadzie te blazenki to najlatwiejsze w hodowli ryby morskie i wystarczy dla nich akwarium 100l, ale wtedy duzo trudniej utrzymac parametry wody. Ale jesli nawet nie wiesz, ze to ryba morska to lepiej jej nie kupuj. :zly:

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Dolphineq » 2 stycznia 05, 12:49

Ja cały czas wiedziałem, że to ryba morska, tylko, a dlatego wybrałem dział "Azja" ponieważ przeczytałem następujące informacje na temat tej ryby :

Pochodzenie

Archipelag Malajski, Filipiny, wybrzeża Australii i południowo-wschodniej Azji. Wiele z dostępnych w handlu błazenków okoniowych pochodzi z komercyjnych hodowli.


Stąd wydawało mi się że dział Azja będzie w miare dobry.


[/b]

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Idzikowski » 2 stycznia 05, 13:06

Co do cen to zależy. Błazenki można malutkie dostać czasem po 50zł, a większe po 80-100zł. Różnie ... zależnie od gaży sklepu i ceny w hodowli.

Ps. Masz już akwa morskie czy chcesz założyć specjalnie dla Błazenków ???

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Dolphineq » 2 stycznia 05, 13:29

Póki co mam zamiar założyć, ale jeszcze trochę z tym poczekam i podszkole się jeżeli chodzi o zakładanie Akwa Morskiego, a później pomyślę szczegółowo. Pomyślałem o Błazenku, gdyż podobno jest on stosunkowo łatwy w hodowli, a że ja jestem amatorem, to właśnie na niego się zdecydowałem, chociaż i tak muszę dokładnie o tym pomyśleć. ;)

Pozdrawiam. ;)

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Idzikowski » 2 stycznia 05, 13:34

Poczytaj przede wszystkim o wodzie i o tym jaki sprzęt jest przydatny, ale jak decydujesz się to uważam, że wiesz już jakie są ceny sprzętu do morszczyzny i przelicz sobie miesięczny koszt utrzymania takie akwa by się nie okazało, że jakoś się udało założyć, ale nie ma kasy co miesiąc na sól czy pokarm dla zwierząt w akwa ... bo pamiętaj, że w morskich koralowcom też podaje się (drogi) pokarm nie samym rybkom. Powodzenia :ok: .

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Dolphineq » 2 stycznia 05, 13:40

Idzikowski : Dzięki za informację. ;)[/b]

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Suonko » 14 lutego 05, 15:11

Koszt kompletnego akwarium dla 2-3 błazenków (nadmienię, że promocyjny koszt przy akwa 70L) to około 2500 zł.
Dla większej ilości błazenków trzeba większe akwarium, co za tym idzie wyższa cena.
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Dave » 14 lutego 05, 16:00

A moze ktos sie orientuje. Ile kosztuje jakis sredni ukwial?

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Suonko » 14 lutego 05, 16:36

Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Patryś
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 22 stycznia 05, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Patryś » 14 lutego 05, 17:38

Na błazazenkarium, to bym ci radził akwa 240l. Odliczając panel i 30kg żywej skały (choć ja, do mojego kupuję 15kg żywej i 15kg martwej skały) i inny osprzęt, zostanie ci brutto jakieś 150l, a tam ci polecam 5 A. Ocellaris i dwa H. Magnifica. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz już za 4000razem ze wszystkim.
Ogólne 60l 9x Razbora Klinowa, 2x Otosek, 5x Neocardina Denticulata Sinensis "Fire Red" 1x Prętnik Trójbarwny (mój ulubiony)

Sea
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 16 października 05, 18:31
Lokalizacja: EU

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Sea » 16 października 05, 20:00

Hmm, 30 kg zywej skaly w 240 l i to w dodatku tylko dla blazenkow to stanowczo za duzo. Zrobisz z akwarium kamieniolom, a gdzie miejsce dla rybek do plywania?
Piec blazenkow to nie jest dobry wybor, 4 dobiora sie w pary a piaty skonczy tragicznie. i mysl ze 4000 na wszystko to tez lekka przesada.
best regards to you all - Sea

Qbab
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 15 października 05, 08:39

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Qbab » 23 października 05, 10:00

błazny nie dobiorą sie w pary - radze poczytać zanim sie cos napisze, 30 kg skały tez jest ok nie bedzie kamieniołomy - to nie jest bardzo dużo - to jest nawet mniej niz średnio.

Thom (AS)
Ryba
Ryba
Posty: 268
Rejestracja: 12 listopada 04, 18:24
Lokalizacja: Far Far Away

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Thom (AS) » 23 października 05, 13:12

Ludzie skąd wy te ceny bierzecie :lol: :?:
Za tą kase to baniak na sprzęcie aqua-medica :wink:

Jeśli ktos ma niewielkie zdolnosci to sprzęt zrobi sam (DIY) i koszt całego akwarium znacznie sie uszczupli :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości