Błazenek okoniowy

Sea
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 16 października 05, 18:31
Lokalizacja: EU

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Sea » 23 października 05, 18:18

Patryś pisze:Na błazazenkarium, to bym ci radził akwa 240l. Odliczając panel i 30kg żywej skały (choć ja, do mojego kupuję 15kg żywej i 15kg martwej skały) i inny osprzęt, zostanie ci brutto jakieś 150l, a tam ci polecam 5 A. Ocellaris i dwa H. Magnifica. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz już za 4000razem ze wszystkim.

@Qubab
Akurat mam w takim samym akwarium 30 kg dobrej zywej skaly, i jak na moj gust jest to kamieniolom.
Cala tylna sciana jest zabudowana i z przodu jest niewiele miejsca.
Dla samych blazenkow i ukwialow nie potrzeba az takiej zabudowy akwarium.
I druga sprawa, to dwa ukwialy i piec blazenkow, z moich obserwacji wynika ze tak sie nie da. No chyba ze w naturze gdie ukwialy sa bardzo duze, w akwarium nie da rady.
best regards to you all - Sea

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Wildtom » 5 listopada 05, 15:12

JUHU !!!

po 5 (!!!) miesiacach plywania w miejscu jeden z moich pasiastych gamoni w koncu zajazyl do czego sluzy ukwial. piknie to wyglada jak sie taki maluch tarza w mackach. drugi bacznie obserwuje sytuacje i pewnie niedlugo dolaczy do kolegi.

Obrazek Obrazek Obrazek

@Aigel

ponawiam pytanie z innego postu - jak stoisz z soleniem ?

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Aigel » 8 listopada 05, 00:03

Gratuluje widot napewno piekny.
Wildtom, stoje srednio delikatnie mowiac, lekko przerazaja mnie koszty, co prawda mialem zamiar wiele sprzetu kupic, a tak bedzie trzeba pokombinowac na DIY.
Mam prozbe odezwij sie w wolnej chwili na gg do mnie 663997 bo mam kilka pytan.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Wildtom » 12 listopada 05, 21:44

no i prosze, dlugo nie trwalo i TA - DA ... !

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


@Aigel

probowalem Cie zagadac ale jakos sie nie odzywasz. odezwij sie do mnie na nr 167596

marti
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 25 października 05, 14:25
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: marti » 13 listopada 05, 00:52

Zgadzam sie z Aigelem na prawde spoko. :D
Siemka

fitzyk
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 07, 20:24

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: fitzyk » 3 maja 07, 20:28

te ceny są straszne :shock: a sam chciałem sobie założyć takie akwarium bo widziałem takowe w Rybniku w MCD z błazenkami i.... :wink: ale jeśli są takie cany to odpada za taką kasę to ja mam dobrego kompa 8)

szpaku007
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 27 marca 07, 18:14

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: szpaku007 » 4 maja 07, 14:41

JUŻ ŻEŚ SE ZROBIŁ... :mrgreen: NAJLEPIEJ Z DREWNA I PLASTELINY

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Wildtom » 4 maja 07, 15:17

kazdy ma swoje priorytety :roll:

Ben_sage
Narybek
Narybek
Posty: 81
Rejestracja: 6 lipca 07, 13:56

Re: Błazenek okoniowy

Postautor: Ben_sage » 27 listopada 07, 04:34

Dave pisze:240 l na pewno wystarczy. W zasadzie te blazenki to najlatwiejsze w hodowli ryby morskie i wystarczy dla nich akwarium 100l, ale wtedy duzo trudniej utrzymac parametry wody. Ale jesli nawet nie wiesz, ze to ryba morska to lepiej jej nie kupuj. :zly:


Dla parki nemo wystarczy 54l pod warunkiem że będzie ukwiał, wtedy naprawde zadko kiedy bedą od niego odpływać.To jest ich dom.warto dac im dobry ruch wody aby mogły powałczyć z nim troszke.Zauwazylem z obserwacji że ryba ta lubi sie trzymać swojej kryjówki jeśli będzie odpowiednia.

[ Dodano: 2007-12-07, 03:07 ]
25-35 kg wystarczy do akwarium 240L w zależnosci od jego ksztaltu więcej nie polecam.
Jeśli chodzi o blazenki to nie polecam do tego typu baniakow wiecej jak 2 szt.Lepiej zeby miejsce pozostałych zajeła inna rybka.

[ Dodano: 2007-12-07, 03:10 ]
Suonko pisze:Koszt kompletnego akwarium dla 2-3 błazenków (nadmienię, że promocyjny koszt przy akwa 70L) to około 2500 zł.
Dla większej ilości błazenków trzeba większe akwarium, co za tym idzie wyższa cena.


3 blazenki? prosze cie.Ciekawy jestem w jaki sposób doszedleś do tego że akwa można za 2500 zalożyć? Ja ci zaloze za 800zl i za 4 tys.poczytaj troszeczke bo wprowadzasz ludzi w bląd a koszty są tu naprawde duże w porównaniu do prostego slodkiego akwa.

[ Dodano: 2007-12-07, 03:12 ]
Sea pisze:
Patryś pisze:Na błazazenkarium, to bym ci radził akwa 240l. Odliczając panel i 30kg żywej skały (choć ja, do mojego kupuję 15kg żywej i 15kg martwej skały) i inny osprzęt, zostanie ci brutto jakieś 150l, a tam ci polecam 5 A. Ocellaris i dwa H. Magnifica. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz już za 4000razem ze wszystkim.

@Qubab
Akurat mam w takim samym akwarium 30 kg dobrej zywej skaly, i jak na moj gust jest to kamieniolom.
Cala tylna sciana jest zabudowana i z przodu jest niewiele miejsca.
Dla samych blazenkow i ukwialow nie potrzeba az takiej zabudowy akwarium.
I druga sprawa, to dwa ukwialy i piec blazenkow, z moich obserwacji wynika ze tak sie nie da. No chyba ze w naturze gdie ukwialy sa bardzo duze, w akwarium nie da rady.


kogo obchodza wasze gusty ???????

Do 240 można dac i 20 kg przy dobrym odpieniaczu a to ile kamieni nawalisz to twoja sprawa napewno nie zaszkodzi pod warunkiem że masz ryby które lubią miedzy skałami pływać.

Co do nemo one lubia nie tylko ukwiały moga też spać w xeni i innych zyjątkach.
150x70x50 solniczka :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości