Czy akwarium morskie moze byc niebezpieczne

gottrek
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 26 października 08, 06:53

Czy akwarium morskie moze byc niebezpieczne

Postautor: gottrek » 1 grudnia 08, 12:06

Witam.

Jestem poczatkujacy w akwarystyce morskiej. Przeczytalem juz jednak troche poradnikow i zastanawia mnie jedna rzecz. Czy w praktyce wlasciciel akwarium morskiego moze wlozyc reke do niego nie bojac sie ukaszenia, poparzenia przez flore czy faune zyjaca w nim?
Czy zywa skale mozna dotykac gola reka, czy moze powinno sie stosowac jakies rekawiczki dla bezpieczenstwa? Jak bym chcial cos zmienic w akwarium to mozna to robic gola reka?

Pozdrawiam
Maciek

Pisz poprawnie. Na Forum używamy polskich znaków. Jaro69
Ostatnio zmieniony 1 grudnia 08, 12:39 przez gottrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rynio
Ryba
Ryba
Posty: 309
Rejestracja: 11 maja 07, 15:27
Lokalizacja: Nowy Dwor mazowiecki

Re: Czy akwarium morskie moze byc niebezpieczne

Postautor: rynio » 4 grudnia 08, 00:41

Żywa skała może przenosić bardzo dużo różnych nasion, więc może wyrosnąć coś co może być dla ciebie niebezpieczne. Co do Fauny to zależy co w nim będziesz miał bo do mureny ja bym nie wkładał ale do błazenków już bym nie widział niebezpieczeństwa. Ogólnie jeżeli nie widzisz niebezpieczeństwa np. coś dziwnego wyrastającego z żywej skały możesz ją dotykać.

Ps. jeżeli nadal będziesz się bał to załóż rękawiczki i po kłopocie.

gottrek
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 26 października 08, 06:53

Re: Czy akwarium morskie moze byc niebezpieczne

Postautor: gottrek » 9 grudnia 08, 07:18

Dzięki za odpowiedź. Poczytałem jeszcze tu i tam. Spytałem się sprzedawcę w sklepie zoo (ma tak duże i naprawdę fajne moim zdaniem akwarium morskie) i już mam jaki taki pogląd na to. Bedę używać rękawiczek. Pewnie jak się człowiek oswoi z tą masą życia w morskiej wodzie to i rękawic przestanie używać. ;-)

Maciek
Pozdrawiam
Maciek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości