Jak to jest z słonowodnym?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: osama » 13 września 08, 17:39

Statecznik philipsa i 2x54W 865 philipsa. Wmontowaliśmy z kumplem te świetlówki do standardowej pokrywy 120cm.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Aquos
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 31 lipca 08, 15:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: Aquos » 13 września 08, 17:50

O jej a co tak drogo?? za oświetlenie?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: Marcinus » 13 września 08, 17:52

Drogo, bo muszą być świetlówki T5 i do nich elektroniczne stateczniki, inaczej się nie da. Same świetlówki tez nie są tanie, jedna kosztuje w granicach 40-50pln.

Aquos
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 31 lipca 08, 15:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: Aquos » 13 września 08, 17:58

Aha ale odpieniacza mieć nie muszę, ale co z solą czy konieczna jest jakas specjalna?
http://www.allegro.pl/item430410293_wav ... e_fal.html czy taka pompa się nadaje?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: Marcinus » 13 września 08, 18:01

Aquos pisze:Aha ale odpieniacza mieć nie muszę, ale co z solą czy konieczna jest jakas specjalna?


Tak , sól jest konieczna specjalna, są rózne sole na rynku, jeżeli akwa będzie bez odpieniacza to kup dobrą sól np PREIS, jeżeli odpieniacz będzie wystarczy Ci słabsza sól np. REEF CRYSTALS.

Odpieniacz może nie być, ale wtedy zwierzaków [szczególnie ryb] też musi być mało, w 60l max. 2 sztuki i musisz dbać o regularne podmiany wody.

[ Dodano: 13 Wrzesień 08, 19:02 ]
Aquos pisze:http://www.allegro.pl/item430410293_wav ... e_fal.html czy taka pompa się nadaje?



Do 60l będzie za duża.

Aquos
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 31 lipca 08, 15:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: Aquos » 13 września 08, 18:25

Czyli nawet za kilkadziesiąt PLN można pompę cyrkulacyjną kupić. No dobra a co ma ta sól spec czego zwykła nie ma? Przecież ta kamienna powstała z morza które na danym terenie kiedyś było. Czy może zawiera jakieś inne pierwiastki lub coś innego? A w jaki sposób podwyższa sie pH? Dodaje się wapien? Regularne... czyli co tydzień?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: Marcinus » 13 września 08, 18:44

Aquos pisze:Czyli nawet za kilkadziesiąt PLN można pompę cyrkulacyjną kupić. No dobra a co ma ta sól spec czego zwykła nie ma? Przecież ta kamienna powstała z morza które na danym terenie kiedyś było. Czy może zawiera jakieś inne pierwiastki lub coś innego? A w jaki sposób podwyższa sie pH? Dodaje się wapien? Regularne... czyli co tydzień?


Sól ma składniki mineralne, których nie ma niejodowana i inne wynalazki.

Ph podwyższa Ci m.in sól, nie będziesz musiał przy koralach miękkich dodawać dodatkowo wapnia, wystarczy Ci sama sól.Podmiany powinny być co tydzień.

Aquos
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 31 lipca 08, 15:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: Aquos » 13 września 08, 19:54

A skałę i korale to da sie przez neta zamówić i kurierem przyślą. Mam dosyć daleko do wawy a tam i tak ceny pewnie kolosalne. Może jakiś link?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: Marcinus » 13 września 08, 19:56

Da się wszystko w sieci zamówić, z tym,że wysyłka jest zawsze PKP a nie kurierem.

Ja kupowałem tutaj: www.erybka.pl

Aquos
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 31 lipca 08, 15:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: Aquos » 13 września 08, 20:24

A filtr RO jest konieczny?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: Marcinus » 13 września 08, 20:27

Aquos pisze:A filtr RO jest konieczny?


Już Ci pisałem ,że filtr RO jest podstawą. Bez niego sie nie da.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: artur_89 » 13 września 08, 21:49

Aquos, czy Ty czytałeś cokolwiek na temat morszczyzny, przed zadawaniem tych pytań, bo widzę, że sobie "szastasz" tylko pytaniami na prawo i lewo, wszystkie te informacje, znajdziesz na forach, które są przeznaczone specjalnie dla miłośników akwariów słonowodnych. I po drugie czytaj uważnie, co piszę Marcin, nie będzie musiał dwa razy pisac tego samego. (Bo go palce bolą po kręglach ;-) )

Aquos
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 31 lipca 08, 15:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: Aquos » 14 września 08, 08:51

artur_89 pisze:Aquos, czy Ty czytałeś cokolwiek na temat morszczyzny


No widzisz problem w tym że czytałem ze potrzebny jest RO oraz że leja wodę z kranu (tylko odstaną) gdzieś indziej że dodają tylko pół soli akwarystycznej, reszta to zwykła kamienna niejodowana. Na innym forum, że używają filtrów kubełkowych i nie maja skały. A juz o tym ile wody i jak często to są takie rozbieżności, że trzeba się nagłowić żeby średnia wyciągnąć, więc stąd te moje pytania.
A tego że RO jest konieczne to po prostu nie doczytałem, przepraszam.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: Marcinus » 14 września 08, 09:51

Aquos pisze:No widzisz problem w tym że czytałem ze potrzebny jest RO oraz że leja wodę z kranu (tylko odstaną) gdzieś indziej że dodają tylko pół soli akwarystycznej, reszta to zwykła kamienna niejodowana. Na innym forum, że używają filtrów kubełkowych i nie maja skały. A juz o tym ile wody i jak często to są takie rozbieżności, że trzeba się nagłowić żeby średnia wyciągnąć, więc stąd te moje pytania.
A tego że RO jest konieczne to po prostu nie doczytałem, przepraszam.


Nie wiem gdzie to czytasz,ale daj sobie spokój bo są to takie głupoty ,że aż żal na to patrzeć.

Aquos
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 31 lipca 08, 15:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: Aquos » 14 września 08, 10:12

Sam widzisz jakie rozbieżności, nawet nie logiczne a są i pomyśleźć że ktoś może to zastosować.

[ Dodano: 14 Wrzesień 08, 14:03 ]
http://www.allegro.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any.

Czy taka zwykły tani RO się nadaje? Może są jakieś tańsze opcje? Czy dobrym rozwiązaniem byłby panel filtracyjny i odpieniacza samoróbka na bazie napowietrzacza czytałem o takim tylko nie wiem czy działa.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości