Jak to jest z słonowodnym?

tonyp
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 10 listopada 07, 09:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: tonyp » 27 października 08, 22:38

Marcinus pisze:Sprzęt:

pompa cyrkulacyjna: 150-300pln
światło: 2x24W T5 300pln
odpieniacz 150pln
grzałka, jakieś grosze

Żywa skała: 10kg: 300-350pln
Sól 100pln

Na 60l trzeba liczyć około 1000pln. Jeżeli będzie mało zwierzaków to mozna bez odpieniacza, za to częściej podmiany.

[ Dodano: 13 Wrzesień 08, 18:34 ]
Woda z RO jest konieczna!!!!!! nie stosuje się kranówki!!!!

Sól się kupuje specjalną, a nie żadną niejodowaną



Czyli nie wychodzi aż tak dużo!!!!
Marcinus mam do Ciebie kilka pytań:
1. Czy mógłbym poprosić o wycenę sprzętu do 112l. Proszę o wersję minimalistyczną w kosztach tzn. jeśli jest taka możliwość, czy sprzęt mógłbym dokupywać kolejno w okresie kilku miesięcy np:
- pierwszy zakup (akwarium, oświetlenie, RO, piasek, turbina, trochę żywej skały)
- drógi zkup (więcej żywej skały, jakieś pierwsze żyjątka)
- trzeci zakup (odpieniacz, jakieś łatwe ryby)
itd......
2. Widzę że mieszkasz blisko łodzi, proszę napisz czy w Łodzi jest jakiś rozsądny sklep (byłem ostatnio na gdańskiej i były jakieś akcesoria i zwierzaki morskie)
3. Czy to ma sens? Bardzo cierpię z powodu braku zbiornika. Za tydzień chciałem kupić kompletny zestaw słodkowodny. Bardziej jednak podoba mi się solniczka - czy będę się cieszył w pierwszym miesiącu z kawałka źywej skały w pustym zbiorniku 112l? :)
NemoDusicel

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: Marcinus » 28 października 08, 11:29

tonyp pisze:

Czyli nie wychodzi aż tak dużo!!!!
Marcinus mam do Ciebie kilka pytań:
1. Czy mógłbym poprosić o wycenę sprzętu do 112l. Proszę o wersję minimalistyczną w kosztach tzn. jeśli jest taka możliwość, czy sprzęt mógłbym dokupywać kolejno w okresie kilku miesięcy np:
- pierwszy zakup (akwarium, oświetlenie, RO, piasek, turbina, trochę żywej skały)
- drógi zkup (więcej żywej skały, jakieś pierwsze żyjątka)
- trzeci zakup (odpieniacz, jakieś łatwe ryby)
itd......
2. Widzę że mieszkasz blisko łodzi, proszę napisz czy w Łodzi jest jakiś rozsądny sklep (byłem ostatnio na gdańskiej i były jakieś akcesoria i zwierzaki morskie)
3. Czy to ma sens? Bardzo cierpię z powodu braku zbiornika. Za tydzień chciałem kupić kompletny zestaw słodkowodny. Bardziej jednak podoba mi się solniczka - czy będę się cieszył w pierwszym miesiącu z kawałka źywej skały w pustym zbiorniku 112l? :)


SPRZĘT:
1. Filtr RO, koszt około 150pln
2. Oświetlenie: minimum 3x24W, około 250-300pln
3. Pompy cyrkulacyjne: 1x Marea3200:
http://www.erybka.pl/product_info.php?c ... ts_id=1460
4.Odpieniacz: MINIFLOTOR + brzeczyk 400l/h 150pln

Żywa skała: wypadałoby mieć 15kg,czyli wyjdzie jakieś 525pln
Do tego dochodzi sól i hydrometr, czyli jakieś 150pln

Jeżeli chodzi o kolejność zakupów, to na pierwszy raz na pewno musisz kupić całą ilość żywej skały,filtr ro,pompę, sól i światło.Możesz się wstrzymać z odpieniaczem.
Odezwij się do mnie na gg to powiem Ci wszystkie szczegóły odnosnie sprzetu i prowadzenia takiego baniaka, bo tutaj ciężko się efektywnie komunikować.

tonyp
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 10 listopada 07, 09:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: tonyp » 28 października 08, 12:19

Marcinus, A jaki masz gg?
Takie zapytania proszę kierować na PW, bo od tego jest. Następnym razem potraktuję jak spam. Tomek83

Tomek83 nie denerwuj się. Tu chodzi o solniczkę to poważna decyzja :)
Ostatnio zmieniony 28 października 08, 22:06 przez tonyp, łącznie zmieniany 2 razy.
NemoDusicel

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak to jest z słonowodnym?

Postautor: Marcinus » 28 października 08, 12:21

tonyp pisze:Marcinus, A jaki masz gg?


6707615

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości