Jak umocowac tło???

Nikita^^^
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 19 października 04, 22:05

Jak umocowac tło???

Postautor: Nikita^^^ » 19 października 04, 22:10

Witam.Doradzcie mi jak umocowac tlo w akwa(tapta ze sklepu zoolog.) tak by sie nie przesowala? Bo puki co to 2 tygodnie jest ok. a potem podchodzi z boku woda i jest do niczego :(

Grzegorz
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 29 sierpnia 04, 23:08

Re: Jak umocowac tło???

Postautor: Grzegorz » 19 października 04, 23:12

Witaj
Probowałem na wiele sposobow ale najskuteczniejsze jest podklejenie krawedzi tapety silikonem akwarystycznym (kupisz go w sklepie akwarystycznym). Po odtluszczeniu powieszchni klejonei posmaruj cieńko silikonem i dociśnij, warto na calej powierzchni tapety dac kilka "kleksow" z silikonu, będzie solidniej trzymalo. pamietaj że po klejeniu do zalania wody powinno uplynąć minimum 24h. Sam tak zrobilem i od 8 miesięcy trzyma się tapetka jak złoto.

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Jak umocowac tło???

Postautor: kamila » 20 października 04, 08:02

Cześć!

Ja jak miałam takie tło przyklejane do akwa to nigdy mi sie nie odkleilo. Zrób tak:

1. Przygotuj pedzel ( lepiej szeroki to szyciej skończysz) i olej ( taki jak do smażenia :) )

2.Nanieś na pedzel olej i posmaruj nim tło.

3. Weź tło i przyczep do szyby akwarium.

4. Zapal światło w akwa i oceń czy wszystko OK. Mogą pojawić się takie pecherzyki - jesli tak sie stanie to weź np. dyskietke albo opakowanie po plycie CD i sciagnij te pecherze ( po prostu kladziesz taka dyskietke nad pecherzykiem i ściągasz ^tak jak ściągaczką^ do samego dołu)

To jest moim zdanie bardzo dobry sposob, łatwy, szybki, nic sie nie odkleja a jak tło jest natłuszczone to lepiej wygląda ( jest naprawde bardziej wyrazne!). Spróbuj tak zrobić i odpisz czy wyszło.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak umocowac tło???

Postautor: Elmo » 20 października 04, 09:07

Sposób który stosuje kamila jest bardzo dobry ,chyba najbardziej powszechny a jego plusem jest to że bez problemu mozna odczepić tapetę gdy nam się znudzi .... Teraz inna sprawa o ile dobrze zrozumiałem Grzegorz mocował tło wewnątrz akwarium też może być tylko :

NIKITA NIE WSADZAJ CZASEM NASMAROWANEJ OLEJEM TAPETY DO ŚRODKA AKWARIUM TEN SPOSÓB SIÊ STOSUJE NA ZEWNĄTRZ !!!

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak umocowac tło???

Postautor: kuba!!! » 20 października 04, 11:12

czesc. Zamiast oleju mozesz zastosowac bialą wazeline kosmetyczną. Chyba lepiej trzyma
Obrazek

Awatar użytkownika
gimof
Narybek
Narybek
Posty: 66
Rejestracja: 29 sierpnia 04, 15:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak umocowac tło???

Postautor: gimof » 20 października 04, 14:24

e tam ja stosuje poprostu taśme klejacą i w życiu mi tapeta nie spadła
120 l niezłej jazdy, 20 litrów kurdupli :)

Grzegorz
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 29 sierpnia 04, 23:08

Re: Jak umocowac tło???

Postautor: Grzegorz » 20 października 04, 19:29

Witam
Skoro Nikita napisal ze tapeta " podchodzi mu z boku woda" to rozumiem to tylko w ten sposob że chodzi mu o montaż tapety wewnątrz akwarium, a wtym momencie najpewniejszym jest montaż na silikon.
Grzegorz

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Jak umocowac tło???

Postautor: kamila » 20 października 04, 19:46

Mnie oczywiście chodziło o przyklejenie tapety za zewnatrz. Elmo ma rację - nie wolno posmarowanej olejem tapety wkladac do akwa!!!!

A tak przy okazji jak ktoś ma troszkę kaski to polecam tło strukturalne. Wygląda przepięknie, bardzo naturalnie ale niestety troszke kosztuje. Ja postanowilam nie kupic sobie nowego sweterka i odlozyc na takie tlo :lol: .I wcale nie zaluje.Polecam kazdemu. Pozdrawiam.kamila.

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Jak umocowac tło???

Postautor: august8 » 20 października 04, 20:05

a wy macie pomysły z tymi tapetami
nie lepiej samemu tło zrobić?
styropian opalarką przelecieć pomalować różnymi kolorami
w odcienu brązu i zieleni
i na tylną ściane oczywiście od zew
efekt prawie że jak strukturalne a cenowo praktycznie za darmoche
pozdrowienia

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Jak umocowac tło???

Postautor: Dave » 20 października 04, 20:21

Myślisz, że pomalowany styropian, będzie ładnie wyglądał to jestes w błędzie. W internecie znalazłem gdzieś stronę na której ktoś opisywał, jak zrobił tło ze skrzynki i kawałków kory. Tanie i piękny efekt.

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Jak umocowac tło???

Postautor: august8 » 20 października 04, 20:39

sorki ale to był przykład jak zrobić to szybko i w miare estetycznie
a poza tym nikt mi nie wmówi że tapeta jest od tego typu tła ładniejsza zależy od wykonania styropianu
a patent ze skrzynią na bank będzie ładniejszy
masz może adres str gdzie jest opisane jak to zrobić :?:

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak umocowac tło???

Postautor: Elmo » 20 października 04, 21:00

np : TU ....

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Jak umocowac tło???

Postautor: august8 » 20 października 04, 23:16

ok
:ok: :mrgreen: :ok: :mrgreen:

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Jak umocowac tło???

Postautor: ciosek » 21 października 04, 10:45

kamila, ale mowisz oczywiscie o tle z allegro no nie? Kurde... BackToNature to są tłą dopiero... no ale niestety... trzeba by bylo odlożyc kase z 20 sweterków ;), niestety :(. Mi sie podobaja strasznie tła strukturalne... jak pierwszy raz zobaczylem takie duze profilowane akwa, ze struktura, to myslalem że dostane zawału ;P, ale jednak troche szkoda mi tych paru cm co zabiera tło :( gdybym miał 50 cm szerokosci to bym sie nie zastanawial, ale jak dla mnie to najladniejsza tla to są niebieskie i czarne :), szczególnie do holendrów :)

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Jak umocowac tło???

Postautor: kamila » 21 października 04, 10:48

Wiecie co, weszlam na te stronke i musze wam powiedziec ze w moim przypadku duzzzo taniej wyszlo kupienie tla strukturalnego ( obliczylam sobie kosztorys tego tla skrzynkowego). No ale ja mam male akwarium 50 l. to u mnie sie oplacalo. '

Wydaje mi sie ze robienie samemu takiego tla oplaci sie jedynie w bardzo duzych akwariach i osobie, ktora dokladnie wie jak zabrac sie do robienia takiego tla, no i oczywiscie ma troszke talentu plastycznego bo mozna wydac kase na potrzebne rzeczy i wszystko spartaczyc!! Oczywiscie o wiele cenniejsze jest tlo zrobione samemu ( a jaka przy tym radocha!!) ale moim zdaniem trzeba naprawde powaznie sie zastanowic czy nie lepiej odlozyc na tlo strukturalne ze sklepu lub np. gieldy???

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości