rozróżnienie akar

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

rozróżnienie akar

Postautor: lukas » 18 października 04, 17:14

W związku z moim poprzednim postem mam pytanko : widziałem w sklepie młode akary , które sprzedawane są pod nazwą akara pomarańczowopłetwa. Szukając w internecie na zdjęcia dość młodych akar i dosłownie mnie zatkało : identyko !!! Czy ktoś wie jak można rozróżnić te dwa gatunki w młodym wieku rybki mają ze 4 cm ? Nie chciałbym po wszystkim przekonać się że to co zakupiłem , to nie akara pomarańczowopłetwa lecz błękitna.
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
ados22
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 04, 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozróżnienie akar

Postautor: ados22 » 19 października 04, 18:25

Pomarańczowopłetwe już jako młode mają ponoć cechy wybarwienia dorosłych osobników.
Tu co nieco jest: http://www.akwarium.org.pl/slodkowodne/ ... latus.html
Już Malawi
120x40x50
dobieram obsadę

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozróżnienie akar

Postautor: Aquagirl » 20 października 04, 22:05

akary blekitne sa mniej agresywne od pomaranczowopletwych
choc te drugie wyrastaja na wielkie ryby! :D
blekitne na pewno nie beda mialy pomaranczowego pigmentu na koncach pletw... i tyle...

pozdr! :D
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
zipke
Ryba
Ryba
Posty: 159
Rejestracja: 19 października 04, 21:44
Lokalizacja: Łuków

Re: rozróżnienie akar

Postautor: zipke » 21 października 04, 15:58

No akary pomaranczowo pletwe rosna duze moja sa dosc agresywne w dzien raczej zadna bocja nei wyjdzie z kryjowki^^ bo samiec ostro gania inne rybki

A moze chcesz kupic pare doroslych akar pomaranczowopletwych ryby jeszce beda rosly sa jzu duzeee i czesto skladaja jaja. chetnie je odsprzedam za dobra cene:P:P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości