Remirezki i neony - wybarwienie

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Remirezki i neony - wybarwienie

Postautor: Asssieńka » 18 października 04, 14:19

Mam zamiar urządzic 80l zbiornik dla remirezek, kakadu i neonów. Wiem że neony najlepiej wybarwiaja się przy czarnym podłoży i jak najciemniejszym tle. A jak z remirezkami :?: przy jakich kolorach tła i podłoża wyglądają najlepiej czy podobnie jak dla neonów :?:
I teraz drugie pytanie jakim kolorem powinny świecić świetlówki żeby oba te gatunki wyglądały najlepiej :?:

POZDRAWIAM :)
Kwasna

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Remirezki i neony - wybarwienie

Postautor: Hawk » 18 października 04, 15:09

RAMIREZKI nie remirezki ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Remirezki i neony - wybarwienie

Postautor: Dave » 18 października 04, 15:43

Ramirezki też lubią ciemne podłoże. Najlepiej dla roslin, gdy są dwie świtlóeki, jedna niebieskia, druga czerwona. Myślę, że ryby o niebieskich barwach (neony i częściowo ramirezki) będą najlepiej wyglądać przy niebieskawym oświetleniu przez świetlówkę dobrej firmy.

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Remirezki i neony - wybarwienie

Postautor: Locter » 18 października 04, 17:08

Jeśli chodzi o dobór świetlówek do akwarium z Ramirezami i Neonami, to nie ma innego wyboru niż Philips Aquarelle :wink: Ryby wyglądają bosko w jej świetle :wink:
Masz tu próbkę -
http://thevill.w.interia.pl/images/nowe/ramcie7.jpg
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Re: Remirezki i neony - wybarwienie

Postautor: Asssieńka » 18 października 04, 18:17

No faktycznie super wygladaja przy tym świetle RAMIREZKI :wink: (przepraszam za te remirezki przejezyczyłam sie)
To mówicie że ciemne no to super ciesze sie że do obydwu bedzie pasować. Bo chyba pielegniczki kakadu to chyba juz obojetnie prawda ??
Kwasna

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Remirezki i neony - wybarwienie

Postautor: Locter » 18 października 04, 18:30

Pielęgniczki Kakadu pochodzą z tych samych rejonów co Ramirezy i Neony a więc "czarne wody". Należą do tego samego biotopu, dlatego też i wystrój akwarium dla każdego z wymienionych przez ciebie gatunków będzie taki sam. :wink:
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Re: Remirezki i neony - wybarwienie

Postautor: Asssieńka » 18 października 04, 19:01

A powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz :) na dno chciałabym dać bocje pręgowane ale nie wiem czy to dobry pomysł. Ile bede mogła ich mieś w 80l :?: myslałam o 5 lub 6. Bo jak nie to wtedy dam kiryski :wink:
Kwasna

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Remirezki i neony - wybarwienie

Postautor: Locter » 18 października 04, 20:53

Bocji mimo wszystko nie radzę wpuszczać do takiego zbiornika, jest troche przymały do wspólnej hodowli dwóch gatunków pielęgniczek i jeszcze bocji, które jak wiadomo będa dzielic z nimi przydenna strefę akwarium. Jak pielęgniczki będą się rozmnażać, wtedy może cos się bocjom nieciekawego stac... Wogóle masz jednak za małe akwa na tyle ryb. Po jednej parce pielęgniczek obu gatunków + 15 - 20 neonków i na dno kilka kirysków, do tego jeszcze zbrojnik i powinno być ok. Natomiast bocje to ryby wyjątkowo stadne, a przy tym dośc znacznych rozmiarów, więc niestety raczej nie starczy ci miejsca w akwarium na taką obsade...
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Re: Remirezki i neony - wybarwienie

Postautor: Asssieńka » 18 października 04, 21:58

Aha rozumiem.... ehh szkoda. Wogule moje marzenie co do obsady akwarium to: ramirezki, kakadu, skalary, bocje i neony ehhh :roll: szkoda tylko że to jest nie do zrealizowania.
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi :D
Kwasna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości