skaczace neony

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

skaczace neony

Postautor: Aquagirl » 17 października 04, 10:27

niektore neony innesa (czerwone z tego samego zbiorknika zachowuja sie nromalnie) po jedzeniu plywaja pionowo w dol i "skacza" ...

ktos moze mi powiedziec o co chodzi????? :cry:

pozdr!
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: skaczace neony

Postautor: ciosek » 17 października 04, 16:23

hmm... napisz czym karmisz i jak karmisz... czy masz akawrium tylko z neonami? czy masz jeszcze jakies inne ryby, czy one tez sie zachowuja podobnie? czy tylko neony?

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: skaczace neony

Postautor: Aquagirl » 17 października 04, 21:10

tylko neony. obsada tego akwa widnieje w podpisie (to to mniejsze :wink: )

karmie z reguly micro pellets Hikari a czasem tetraMinMini Hauptfutter (bardzo bardzo drobne platki)
a karmie rano i wieczorem :wink:

[ Dodano: 2004-10-17, 21:11 ]
ach...i przed chwila nakarmilam Micro Pellets i nic - zaden sie dziwnie nie zachowuje.... hmmmmmmmm..... :shock:
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: skaczace neony

Postautor: Dave » 18 października 04, 15:49

Może to był tylko jednorazowy przypadek, albo ryby są silnie odganiane od jedzenia przez inne rybki, więc próbuja zaraz po jedzeniu panicznie uciekać.

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: skaczace neony

Postautor: Aquagirl » 18 października 04, 16:54

nie byl to jednorazowy przypadek, taks ie dzieje codziennie... (gdyby raz sie zdarzylo to bym Wam glowy nie zawracala...)

nie sa odganiane od jedzenia, bo jedza wszyscy po rowno

i nie uciekaja, bo stoja w miejscu i robia ruchy pionowe w gore i w dol...

:roll:
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: skaczace neony

Postautor: Sieniu » 18 października 04, 22:10

PARALIŻ
Nie męcz ryby najlepiej ją jakoś Uśpij czy cos w tym stylu.Bo juz jej nie uleczysz.Miałem to samo
Akwa 60 litrów-Neonki Innesa

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: skaczace neony

Postautor: Aquagirl » 19 października 04, 10:58

ale to sie nie dzieje przez caly czas! to jaki paraliz????
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: skaczace neony

Postautor: ciosek » 19 października 04, 16:08

Sieniu... nie podejmujmy pochopnych decyzji... rozważmy wszystkie możliwości... może jednak nie trzeba podejmować tak czarnego scenariuszu jaki pronujesz, myśle że to naprawde ostateczna opcja. Może to jakas wada przewody pokarmowego? Zwróć uwagę czy neony nie wypluwają pokarmy... obserwuj je uważnie po jedzeniu, napisz jakie maja odchody. Dziwna sprawa...

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: skaczace neony

Postautor: kuwasa » 19 października 04, 17:56

Mój bystrzyk Axelroda (neon czarny) miał podobie. Odczekałem trochę i się mu poprawiło. U mnie to było od PH albo GH.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

grych2
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 21 października 04, 22:53

Re: skaczace neony

Postautor: grych2 » 29 października 04, 22:50

Mam podobny problem, od tygodnia akwarium skromne 20l, 6 nenków inessa, 4 kiriski i dwa otoski, od wczoraj każdy neonek siedzi oddzielnie, albo się gonią, na początku ładnie pływały w szyku, może jest za silne światło, (chwilowo 7W (odpowiednik40W) żarówką energooszczędna), czy mam dokupić więcej neonów, i czy mogą być inne czarne, niebieskie, czerwone, czy nie przerybie swojego akwa, CO ROBIÆ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości