płodne gupiki

Awatar użytkownika
kasiaole
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 20:26
Lokalizacja: legionowo

płodne gupiki

Postautor: kasiaole » 15 października 04, 17:17

Wyczytałam tu i ówdzie,że gupiki to bardzo płodne rybki a u mnie jakoś nic się nie dzieje;
mam akwarium 3,5 miesiąca w nim stadko- 6 samiczek i 6 samców sądzę ,że dorosłych i nic :( - chciałabym je dla czystej satysfakcji rozmnożyć;
akwarium ma 115l poza tym są tu 3 glonojady, parka platek, stadko neonów, 3 danio, 6 kirysów, 4 kosiarki
temp. 28C,jedna świetłówka zwykła,jedna aqua glo
na roślinach się nie znam , na pewno mam 2 krtyptokoryny, sporo rogatki i jedną średniej wysokości liściastą;
ryby kramię płatkami, suszonymi dafniami i pokarmem mrozonym;
czego im brak do szczęścia?!
Kasiaole
130L, 5neonów inessa, 4 radostomusy,3tertry cesarskie, 4 razbory klinowe,1kiryśnik, 2kiryski panda,2 kiryski spizowe,3 jarzeńce,2 zbrojniki niebieskie,2platki koralowe, 6 gupików, 4 krewetki

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: płodne gupiki

Postautor: ciosek » 15 października 04, 17:34

no niestety... nie zmusisz ich, musza sie jakos zaakceptować... musisz poczekac. Napewno bedziesz miala potomstwo, bo w przypadku gupikow byloby nie normalne, jak ktos powiedział "Króliki przy gupikach to impotenci:P", zobaczysz jeszcze nie bedzeisz mogla sie opedzic od gupików. Ciąże poznasz po: powiekszonym brzuszku samicy i po plamce ciążowej miedzy płetwami brzusznymi i odbytowymi. Z tego ci pamietam to ciaza trwa cos kolo 3-4 tygodnie.

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: płodne gupiki

Postautor: kuwasa » 15 października 04, 17:35

Masz zbyt dobre warunki :mrgreen: . Oczywiście żartuję, możesz dodać łyżeczkę soli akwarystycznej, bo żyworódki to lubią, a innym taka mała ilość nie zaszkodzi, a za to będzie mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia saprolegniozy. Aha, ten cytat to ja ;) .
Ostatnio zmieniony 15 października 04, 17:37 przez kuwasa, łącznie zmieniany 1 raz.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: płodne gupiki

Postautor: Dave » 15 października 04, 17:48

Jeśli, chcesz cos wyhodować to musisz kupić sobie kotnik i malutki akwarium. Jeśli chcesz to zrobić dla przyjemności, to będziesz musiała dobrze obserwować akwarium, bo kupiki strasznie lubią (zjadać) swoje potomstwo, więc zanim się skapniesz może być za póxno.

Awatar użytkownika
kasiaole
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 20:26
Lokalizacja: legionowo

Re: płodne gupiki

Postautor: kasiaole » 15 października 04, 18:41

staram się obserwować,nic chyba nie było,a kotnik będzie,ale jak cos sie urodzi ,albo będzie w ciązy
Kasiaole
130L, 5neonów inessa, 4 radostomusy,3tertry cesarskie, 4 razbory klinowe,1kiryśnik, 2kiryski panda,2 kiryski spizowe,3 jarzeńce,2 zbrojniki niebieskie,2platki koralowe, 6 gupików, 4 krewetki

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: płodne gupiki

Postautor: Spaiky » 19 października 04, 11:19

Najprawdopodobniej się już okociły i to nie raz. Maluszki nie przetrzymały polowania na nie, bądź zostały wciagniete przez filtr. Ja pewnego razu czyszcząc filtr (Aquael 2) wyjąłem gąbkę i patrze,że na dnie filtra pływa dość spora ilość narybku mieczyka. Musiały spędzić tam krótki okres czasu, bo jeszcze żyły. Gdybym nie zajrzał to pewnie nigdy bym się nie dowiedział, że jakaś rybcia mi się okociła. Po pewnym czasie padłyby i szybko uległy degradacji. Być może, że właśnie u ciebie miała miejsce taka sytuacja.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości