Motylik

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Motylik

Postautor: Saiqpat » 14 października 04, 15:49

Slyszal ktos moze o rybach zwanych motylikami?? Wygladaja jakby mialy na sobie rogowy pancerz (nie sa to ryby denne). POzdrawiam

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Motylik

Postautor: Hawk » 14 października 04, 16:05

Motylik??? a nie czasem motylowiec? (Pantodon buchholzi)

Andrzej Zabawski pisze:Motylowiec,
(Peters, 1877). Pochodzi z zachodniej Afryki. Dorasta do 11 cm długości. W naturalnym środowisku żywi się owadami spadającymi na powierzchnię wody, może je także lapać w locie wykonując przy tym długie skoki. Akwarium powinno byc DOKŁADNIE przykryte, gdyż ryby te potrafią wyskoczyć z niego nawet przez najmniejszą szparę. Motylowce są dość płochliwe i najlepiej trzymać je w dużym akwarium, z roślinami pływającymi po powierzchni. Woda o pH 6-7 i temperaturze 25-30°C.



Zdjecie masz TUTAJ

O to Ci chodziło?
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Motylik

Postautor: Saiqpat » 24 października 04, 00:03

Pod tym linkiem http://trofciarz.w.interia.pl/motylik.jpg znajduje sie zdjecie nieznanej mi rybki (dzieki Hawk). Obecnie mam ich 5 sztuk i maja od 3 do 4 cm dlugosci. Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Motylik

Postautor: Dave » 24 października 04, 09:00

Bardzo dziwna ryba! Przypomina trochę buszowca, ale połączone ze sobą płetwy brzuszne mogą wskazywać, że to jest babka (nie wiem, jaki konkretny gatunek).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości