Pani mieczykowa mi padła.

AgaM.
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 12 października 04, 09:29

Pani mieczykowa mi padła.

Postautor: AgaM. » 13 października 04, 09:19

Witam .

Wczoraj po pracy zauważyłam, że jedna Pani mieczykowa chowa się w najcichszym zakątku akwarium, pod powierzchnią wody, i jedyne co jeszcze zauważyłam to to że oddychała szybciej niż zwykle i patrząc na akwarium z perspektywy czasu to mieczykowa miała czasem odchody lekko ciągnące białawe a odbyt jakby powiększony, wypchnięty na zewnątrz,biały, tak mi się wydaje.
Dziś rano mąż do mnie zadzwonił, że padła. :(
Nie stety nie wiem nic o wodzie jaką mam w akwarium. Podmieniam ją co tydzień około 20 litrów odstaną z dodatkiem Aqutanu Sery.

W tej hwili jestem w końcowej fazie leczenia ospy (2 tydzień podawania leku nie pamiętam teraz nazwy, ale poskutkował), w czasie leczenia padła mi jeden pretnik, molinezja i mały glonojad. Od ponad tygodnia nic złego się nie działo. czy to jeszcze żniwo ospy, czy może coś innego, jakieś pasorzyty typu nicienie lub wiciowce?

Przypomniało mi się coś jeszcze odnośnie pani mieczykowej, zauważyłam wczoraj że mała dziwnie skróconą płetwę grzbietową do maksymalnie do 5mm wygladało to na wręcz równo obciętą nie taką postrzępioną od ugryzienia. Nie kojaży mi się to z niczym :(

AgaM.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Pani mieczykowa mi padła.

Postautor: Dave » 13 października 04, 13:12

Możliwe, że był to to bardzo pechwy zbiór wielu niesprzyjających okoliczności. Białae odchdy to efekt zatrucia lub choroby układu pokarmowego. Gdy ryby są bardzo osłabione, czesto zanikaja im do połowy płetwy (tak się dzieje z moimi kirysami). W dodatku ryby na pewno były osłabione ospią rybią. Nic, więcej nie przychodzi mi do głowy.

AgaM.
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 12 października 04, 09:29

Re: Pani mieczykowa mi padła.

Postautor: AgaM. » 13 października 04, 13:21

To co w takim razie co mam teraz zrobić? Jeszcze raz powinnam podać lek na ospę, a co potem? naczytałam się dziś na forum, że w wodzie nie powinno zostać lekarstwo. Wymienić więc wodę częściej niż raz na tydzień 20%.Może jakieś witaminy lub coś na wzmocnienie. Proszę poradźcie co robić, bo boję sie wrócić do domu i popatrzeć na akwarium. :(
AgaM.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Pani mieczykowa mi padła.

Postautor: Dave » 13 października 04, 13:30

No dodatek witamin do pokarm (najlepiej firmy sera) na pewno nie zaszkodzi. Najlepiej lekartwa usuwa przefiltrowanie wody przez węgiel aktywny, ale do tego potrzebny jest filtr zewnętrzny.

AgaM.
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 12 października 04, 09:29

Re: Pani mieczykowa mi padła.

Postautor: AgaM. » 13 października 04, 13:33

Mam filtr wewnętrzny i co teraz? jak to lekarstwo usunąć,........w inny sposób?

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pani mieczykowa mi padła.

Postautor: Hawk » 13 października 04, 13:39

No dodatek witamin do pokarm (najlepiej firmy sera) na pewno nie zaszkodzi
- tak ale trzeba pamietac ze da duzo to niezdrowo...
Najlepiej lekartwa usuwa przefiltrowanie wody przez węgiel aktywny
- 3-4 dni po skonczeniu kuracji sie filtruje
ale do tego potrzebny jest filtr zewnętrzny.
- i tutaj nie masz racji. Prawie w kazdym litrze oprocz gabkowego da sie ten wklad wmontowac. Tzn:
Jezeli masz obudowe to ja zdejmujesz i wyciagasz gabke, ktora jest wewnatrz. potem wkladasz mala paczke wegla , na to gaza i znow zakladasz i filtr dziala, wegiel filtruje i wszystko jest ok :)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Pani mieczykowa mi padła.

Postautor: Dave » 13 października 04, 14:21

Miałem na mysli, ze nie da się tego zrobić bez większego kombinowania. Robiąc takie sztuczki da się przwie wszystko zrobić. Witamin nie należy dawać zbyt duz, przecież w wielu postach pisałem, że nienawidzę chemii.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pani mieczykowa mi padła.

Postautor: Hawk » 13 października 04, 14:44

Witamin nie należy dawać zbyt duz, przecież w wielu postach pisałem, że nienawidzę chemii.
--> :lol: ---> Witaminy sa ok nie tak jak leki czy jakies ozdywki do wody i inne cuda, chodzi o to ze przedawkoanie witamin jest rownie frozne jak ich brak ...
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Pani mieczykowa mi padła.

Postautor: ciosek » 13 października 04, 15:13

Dave... witaminy to chyba nie jest chemia... JA daje Tetravital 2 razy w tygodni (mocząc płatki w odrobinie plynu)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości