Tarło razbory klinowej

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Tarło razbory klinowej

Postautor: atusia » 12 października 04, 10:39

W akwarium ogólnym wytarły mi się razbory klinowe :) Tarło nastąpiło kilka dni temu. Samica w pozycji brzuszkiem do góry przyczepiała ikrę do spodniej części liścia kryptokoryny. Parka wycierała się około godziny. Pierwszy raz widziałam tarło razborek-widok super :)
Po tarle przeniosłam liść z ikrą do plastikowego kotnika(owiniętego pończochą) i zawiesiłam na szybie w akwarium. Doliczyłam się około 15 ziarenek ikry...hm...mało, ale być może dlatego, że to ich pierwsze tarło.
Po dwóch dniach doczekałam się małych larw :) Po kilku następnych dniach larwy zaczęły się poruszać (przemieszczać) Niektóre z nich swobodnie już pływają, inne są przyczepione do ścianek kotnika i poruszają się "skokami"
Mam kilka pytań: Z pokarmów, którymi dysponuję to nobil-fluid oraz mikrowit. Podaję je kilka razy dziennie, ale w sumie nie widzę czy rybki już żerują. Czy te pokarmy wystarczą dla narybku?
Czy w takim kotniku (zawieszanym na szybie akwarium) mogę trzymać narybek razbory i jak długo mogą tam być?
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tarło razbory klinowej

Postautor: kuba!!! » 13 października 04, 07:44

Czesc. I gratuluje po raz kolejne.
odp1.ja mikrovitem i sera micron karmilem brzanki z dobrym skutkiem(odchowalem 50)
odp2.Jak masz wiekszy kotnik to przenies je do niego jesli nie to trudno musisz je trzymac w takim jaki masz ale wtedy mogą nie urosnac :(
Obrazek

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Tarło razbory klinowej

Postautor: atusia » 15 października 04, 10:31

Dzięki Kuba za odpowiedź :)
Mam nadzieję, że pokarm, który posiadam jest wystarczający. W sumie na tych pokarmach dobrze rośnie mi narybek pielęgniczki kakadu. Niestety nie mam już miejsca, aby przenieść małe razborki :( Mam dwa akwaria mniejsze (kotniki) ale są już zajęte. W 27l rośnie narybek pielęgniczki kakadu (jedne maluszki mają dwa miesiące, a z drugiego tarła razem z nimi pływają miesięczne kakadusie) Te starsze mogłyby mi zjeść razborki...więc ten kotnik odpada :(
W 12 l też mam narybek kolejnej samiczki kakadu...maluchy mają około tygodnia i przebywają w tym kotniku razem z mamą. Tutaj też nie mogę wrzucić razborek...z całą pewnością samica miałaby kolacyjkę :wink:
Niestety pozostaje mi tylko ten malusi kotnik wieszany na szybie w akwarium :? Może jak troszkę podrosną to wrzucę je do któregoś z kotników.
Na dzień dzisiejszy razborki mają się dobrze, rosną szybciutko i już widać je dość dobrze. Mam ich 11 sztuk i mam nadzieję, że uda mi się je odchować :)
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Tarło razbory klinowej

Postautor: ciosek » 15 października 04, 13:31

pamietaj o urozmaiconej diecie... wtedy rybcie beda ładnie wybarwione i beda zdrowe... sproboj podac im cos małego żywego.

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Tarło razbory klinowej

Postautor: atusia » 17 października 04, 15:04

ciosek pisze:pamietaj o urozmaiconej diecie... wtedy rybcie beda ładnie wybarwione i beda zdrowe... sproboj podac im cos małego żywego.

Hm...a co proponujesz? Napisz proszę co małego i zdrowego mogę podać tak malusim rybciom.
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Tarło razbory klinowej

Postautor: Dave » 18 października 04, 15:47

Najlepsza byłaby artemia, ale jest droga i trudną ją przygotować. Gdy rybki ciut podrosną to mozez im dać rozwielitkę. Dobre też jest gotowane żółtko, ale potwornie brudzi wodę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości