Brudna woda :(

iv.
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 11 października 04, 20:10

Brudna woda :(

Postautor: iv. » 11 października 04, 20:20

Mam bojownika, zamieszkującego sobie akwarium kuliste. Moim problemem jest szybkie mętnienie wody. Może to wina sposobu w jaki myję akwarium? Może moja ryba jest zbyt wydajna i jakimiś rzeczami "swoimi" zabrudza wodę? A może to z powodu nieprawidłowego podawania jedzenia, albo też niedobrego jedzienia? Wodę wymieniam co tydzien, akwarium czyszczę solą, kamyki dokładnie płuczę, a co 2-3 dni odlewam trochę wody i dolewam czystej. Rybkę karmię codziennie 2-3 płatkami pokarmu.
Będę wdzięczna za rady :) bo nie umiem patrzeć jak już po dwóch dniach woda mi bieleje. Mój jeden znajomy ma w akwarium z bojownikiem żywa roslinkę, taką lilję pływającą po powierzchni wody, i ta jego woda jest czysta. Może roślinka coś daje?
Aha, i ile będzie życ moj bojownik (mam go już hm..4 miesiące).
(:

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Brudna woda :(

Postautor: Bea » 11 października 04, 20:31

Napisz coś więcej o tym nieprawidłowym myciu akwarium i karmieniu. Jaki filtr do wody stosujesz?

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Brudna woda :(

Postautor: Hawk » 11 października 04, 20:42

Mam bojownika, zamieszkującego sobie akwarium kuliste.
- tylko mi nie mow ze to kula kole 5 litrow !?
Wodę wymieniam co tydzien, akwarium czyszczę solą, kamyki dokładnie płuczę, a co 2-3 dni odlewam trochę wody i dolewam czystej.
- wyjmujesz kamienie ? potem czysisz i wsadzasz z powrotem!?

Jezeli to kula to sie nie dziwie, wiekszosc parametrow wody podczas jej podmiany zmienia sie... przez te pare dni woda nie dojrzewa. Z reszta co tu mowic ...
Gdzies juz wspominalem z kilkoma forumowiczami ze kula to ne AKWARIUM a zaledwie jego namiastka! :roll:
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Brudna woda :(

Postautor: Bea » 11 października 04, 21:04

Hawk pisze:
Mam bojownika, zamieszkującego sobie akwarium kuliste.
- tylko mi nie mow ze to kula kole 5 litrow !?

Jezeli to kula to sie nie dziwie, wiekszosc parametrow wody podczas jej podmiany zmienia sie... przez te pare dni woda nie dojrzewa. Z reszta co tu mowic ...
Gdzies juz wspominalem z kilkoma forumowiczami ze kula to ne AKWARIUM a zaledwie jego namiastka! :roll:

Pozwól koleżance najpierw coś więcej o ty powiedzieć. Osobiście widziałam kule o pojemnosci kilkudziesięciu litrów. Hawk, doradż coś, nie tylko krytykuj.

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Brudna woda :(

Postautor: Locter » 11 października 04, 21:17

Bea, a o co ty masz pretensję do Hawka? O to, że próbuje biedaczek odpowiadać na te twoje wszystkie durnoty?. O to, że stara się pomóc rozwiązać większość problemów, o których piszecie na tym forum? Myślisz, że łatwo jest być moderatorem, i dbać o to, żeby te forum jako tako wyglądało, a przy tym zadowolić wszystkich swoim tonem czy formą wypowiedzi ?
Otóż oświadczam ci "droga Beo", że twoje posty kładą mnie na glebę :lol: , nawet nie próbuje na nie odpowiadać , bo boje się, że uszkodzę klawiaturę waląc w nią głową ze śmiechu. Nie jesteś pępkiem świata, a już na pewno nie jesteś pępkiem tego forum, więc jak ci się nie podoba ton wypowiedzi Hawka, to zmień swój , albo zmień forum...

Pozdrówka Bea :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 11 października 04, 21:22 przez Locter, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Brudna woda :(

Postautor: Bea » 11 października 04, 21:20

:shock: Locter, ja tylko powiedziałam, że nie wiemy jakiej pojemności jest to akwarium?O co ci chodzi???

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brudna woda :(

Postautor: Aquagirl » 11 października 04, 21:41

Bea - zgadzam sie.
moja kolezanka ma kule z bojownikiem i ma sie bardzo dobrze, a kula jest duza.

iv. napisz jaki filtr (jesli w ogole masz), jak wode zmieniasz - czyli czy jest odstana min.24h, dodajesz do niej uzdatniacze, i wszystko co robisz.
a roslinka sie przydaje bo natlenia wode - rybka ma czym oddychac... :)
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Brudna woda :(

Postautor: Hawk » 11 października 04, 21:53

a roslinka sie przydaje bo natlenia wode - rybka ma czym oddychac...

Podstawy biologii sie klaniaja ;) w dzien pochlania CO2 i daje 02 ale w nocy jest na odrot ;) . Rosliny dodatkowo redukuja poziomy azotanow i azotynow :)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brudna woda :(

Postautor: Elmo » 11 października 04, 22:10

Nikt tu nikogo nie krytykuje ani nie dyskryminuje .... :) ale rzeczywiście żeby było łatwiej odpowiadać na pytania najlepiej jest podać wszystkie parametry zbiornika ,wody , oraz osprzętu ..... Woda bieleje dlatego że niepotrzebnie wymieniasz wodę (zakwit pierwotnikaów)... do tego jeżeli ta kula nie posiada filtra to już całkiem źle robisz ..... w tym wypadku żwirek to jedyna "większa powierzchnia" sla bakterii nitryfikacyjnych którym notabene nie dajesz sięzagnieździć przez te cotygoniowe zmiany wody .... podmieniaj wodę ale nie wymieniaj jej całkiem :)

Ps. Jeżeli ta kula ma 5-10L to odłóż parę groszy i kup akwarium to naprawe nie jest duży koszt , a i bojownik będzie szczęśliwszy i będziesz mogła sobie zrobić tam jakąkolwiek aranżację ... na koniec podam ci ceny małego akwarium bo nie wiem czy się orientujesz ..

Akwarium 25L - 30zł
Filtr wewnętrzny - 30 zł
Grzałka - 30 zł

Pozdrawiam Elmo :)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Brudna woda :(

Postautor: Dave » 12 października 04, 15:00

Biaława woda w kulach to normalka. Po prostu w małych akwariach jest za duzo azotanów, za mało tlenu i zero równowagi biologicznej. W ok. 99 % kul nie ma filta, nawet fana mini, ani grzałki. Bojowniki akwarystyczne z tym soim błędnikim mają przechlapane (w naturze jest im to konieczne). Po prostu każdy pseudo-akwarysta wsadza bojownika do kilku litrów wody, a rybki muszą w tym żyć... pfu, egzystować, a nie żyć.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Brudna woda :(

Postautor: ciosek » 12 października 04, 21:10

aż się boje pytać ile ta kula ma litrów :/. Napisz czy w ogole odstajesz tą wodę przed wlaniem? :|. Posluchaj rady Elma, Lepsze jest 15-25 litrowe akwa, niż każda kula (szczerze? dla mnie kazda kula to pomyłka) Naprawde koszt jest nie wiele wiekszy, a bedzie lepiej dla rybek no i w ogole bedzie spoko. Bedziesz mogla zasadzic jakies roslinki (jeżeli masz pokrywe lub inne stosowne oswietlenie) i NAPEWNO bedzie ladniejsza niz jakis "zdechlak" (nie obrazajac nikogo i niczego) w takim czyms... ludzie dajcie życ.

P.S Podzielam opinie Loctera

P.S 2. Elmo, przepraszam jeszcze nie wysllalem ci zielska (roslinek akwarystycznych oczywiscie) ale zrobie to w najbliższych dniach, naprawde przepraszam

iv.
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 11 października 04, 20:10

Re: Brudna woda :(

Postautor: iv. » 13 października 04, 08:23

o kurczę :/ moje akwarium faktycznie ma koło 5 litrów. ale mnie to zastanawia- bo znam jeszce parę osób, których ryby żyją w mniejszych akwariach i wode czystą mają..
a wodę zawsze odstawiam na przynamjmniej jeden dziń i potem wymieniam.
posiadam takze uzdatniacz do wody. taki jakis mi pani w sklepie wcisła ;)
filtra nie mam, tata chciał mi kupić, ale szczeze mowiac nie wyobrazałam sobie tam filtra. a duze akwarium? nie mam na nie warunków.. kiedys juz miałam, no i.. nie ma ;)
a coś złego jest w czyszczeniu kamyków i dawaniu ich spowrtoem do akwarium? :>
dzięki za odp :)

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brudna woda :(

Postautor: Elmo » 13 października 04, 10:49

moje akwarium faktycznie ma koło 5 litrów. ale mnie to zastanawia- bo znam jeszce parę osób, których ryby żyją w mniejszych akwariach i wode czystą mają..
mniejsze czyli jakie szklanka kieliszek ???? :zly1: :zly1: sorki iv na ogół jestem uprzejmy mi ły i wyrozumiały (sam pamiętam swoje początki dlatego rozumiem początkujących) ale to już jest przegięcie .... powiedz tym osobom żeby weszły do szafy 2x2m i posiedziały 2 tygodnie .....

Teraz sprawa żwirku jesteś kolejną kobietą (bez urazy ) która niedokładnie czyta moje posty ... przeczytaj wyżej napisałem dlaczego nie mozna płukać żwirku a szczegolnie w twoim wypadku ..... co do miejsca na akwarium .....to chociaż 15 L jest wielkości ok 30x20x20 napewno znajdziesz miejsce .... a twój bojownik w porownaiu z tą kulą będzie miał raj ....

Ps. jak cię uraziłęm to przepraszam moja wypowiedź nie miałą teog na celu ...

Pozdrawiam :)

iv.
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 11 października 04, 20:10

Re: Brudna woda :(

Postautor: iv. » 13 października 04, 13:21

eheh no spoko :P tu chodzi o dobro mojej rybki :P
to co, lepiej żeby mi ryba kaputnęłą, niż pływała w tym akwarium?
no wiesz, są akwaria wielkości szkalnki, w których ludzie równiez trzymają ryby, to moje 5-6 l jest lusksusem.
w kamykach może i są bakterie, ale i pełno syfu.. resztki jedzenia, kupy itp.
no nic, przygotowuję się chyba rewoulcja :] ryba musi miec dobrze!
:)

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Brudna woda :(

Postautor: Locter » 13 października 04, 13:34

Oj IV... 5l to naprawde mało... Naprawdę, jak miałem kiedys u siebie kotniczek 10l to wydawał się strasznie mały...
Nie powiedziałbym, że 5l to luksus - to jest męczarnia. Czy tak trudno kupic akwarium 20l ?? :? Ehhh... nie rozumiem niektórych ludzi... :?
Ciężko myśle o akwarium...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości