Brudna woda :(

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Brudna woda :(

Postautor: Hawk » 13 października 04, 13:43

no wiesz, są akwaria wielkości szkalnki
- zadne akwarium tylko szklanka ...
no wiesz, są akwaria wielkości szkalnki, w których ludzie równiez trzymają ryby
- jest to juz glupota lub niewiedza ludzi ... ,ktorzy czesto daja sie namowic na takie rzeczy sprzedawca , ktorzy chca im to wcisnac...
to moje 5-6 l jest lusksusem.
- j/w
w kamykach może i są bakterie, ale i pełno syfu.. resztki jedzenia, kupy itp.
- jak juz masz to 25 l akwa to jest czynnosc zwana odmulaniem i wtedy tego syfu nie ma ... i filtr dzila rowniez , ktory to wciaga ...
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Brudna woda :(

Postautor: ciosek » 13 października 04, 14:13

5 litrów to luksus?!?!?! 5 litrów to meczarnia (jak powiedzial Locter) a wszystko mniejsze to grób... nie porównuj 5 litrów ze szklankami... Lepiej bedzie dla bojownika i innych ryb ktore kiedys moga byc 3mane w tej kuli jeżeli bedziesz porównywać swoją "kulkę" do wiekszych akwariów... pomysl, 25 litrów... nie dużo praktycznie chyba 40x25x25 to rowniez nie jest duzo.. a 5 (!!!) RAZY WIECEJ NIŻ MASZ TY! i już nie musisz sie ograniczać tylko do bojowników, możesz np włożyć tam bojowniczka i dokupic mu 2-3 samice, plus 3 kiryski, napewno wiecej radosci bedzie ci obserwawanie takiego akwarium, niż jakiejś nędznej rybki w takim czymś, na Miłość Boska!!!! Zrozumże ze nie chcemy ci źle doradzac! Napewno twoj przyjaciel który jest trzymany w takim.... takim... takim... "Kubku", nie wyglada najlepiej, napewno nie ukazuje pełni swoich barw... i w ogole, w czyms takim nie można sie czuc dobrze!

Taką kule możnaby porownac na dłuższa do Cyklonu B, i tak predzej czy poźniej przy nagromadzeniu zwiazkow azotowych (odpowiednik gazów) zdechnie ci twój przyjaciel. No chyba że sie tym nie przejmujesz myślac... e,trudno... kupi sie nowego

normalnie nie wytrzymalem w tym poscie, przepraszam jeżeli kogos urazilem.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Brudna woda :(

Postautor: Dave » 13 października 04, 14:19

5 l to prawdziwy koszmar. Jestem ciekaw ile za takie "cuś" kazali ci zapłacić. Poprawnie urządzić akwarium dla bojownika mozna za 60 zł. Jak to nie mozna wsadzić do czegoś takiego filtra? :evil: :evil: :evil: Wystarczy fan mini lub fan 1.

iv.
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 11 października 04, 20:10

Re: Brudna woda :(

Postautor: iv. » 13 października 04, 15:35

ciosek nie przperaszaj, tylko że je naprawdę nie mam warunków na takie akwarium :( tu już nie chodzi o sprawy takie jak "gdzie położyc akwarium".....
rybka zdechnie i kupi się nową? oj nie, zwierzę nie jest zabawką. myślałam, że będzie mu dobrze w takiej kuli...
a ile kosztuje filtr? i czy dobrze pamiętam ( i dobrze wiem) filtry podłącza się do proądy, prawda? (no perpetum mobile to to napewno nie jest...).

to teraz inne pytanie- co zrobić, by w takiej kuli rybce było jak najlepiej? jakieś zywe roslinki.. (jakie?), filtr? grzałka? kurcze, nie wiedziałam, że mu tam tak może być źle :(

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Brudna woda :(

Postautor: Dave » 13 października 04, 16:23

Nie, fitrom wystaje wiatraczek, dzięki czemu są na energię naturalna. A jeśli nie ma wiatru to wystarczy podmuchać i będzie działać. :( :( :( . Przeparaszam za ten żart, ale gdy czytam takie głupie pyatnia to aż niedobrze mi się robi. :(
O Boze, oczywiście, ze filtr podłącza się do pradu. A 20 l akwarium z pokrywą kosztuje 40 zł. Malutki filtr kosztuje 15 zł. Jeszcze gdzies 20 zł na różne inne drobnostki i juz bojownik ma dobre życie. :)

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Brudna woda :(

Postautor: Locter » 13 października 04, 17:23

Nie no, nie wyrobie :evil: Naprawde chcesz trzymać ryby w kulce 5l ?????? :shock:
Nie rozumiem, nie masz warunków chociaż na głupie 15 l ??? :shock: Dziewczyno, daj sobie spokój z hodowlą rybek. Nie masz szans na udana hodowlę w tym słoiku, zwłaszcza, że laik z ciebie okropny, jesli chodzi o akwarystykę :zly: Mówisz, że nie masz warunków - naprawde jestes tak biedna, że nie stać cię na prąd do filtra o mocy 3W ??? :shock: Naprawdę nie stać cię na zamówienie u szklarza głupiego akwa za 15 zł ??? :shock: Mówisz, że nie chodzi o warunki lokalowe, więc musi chodzić o kasę. Jeśli naprawde nie stać cie na głupie akwa za 15 zł i filterek do tego, to nie stac cię także na jakąkolwiek hodowlę ryb :twisted:
Boże widzisz i nie grzmisz :zly:
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Brudna woda :(

Postautor: ciosek » 13 października 04, 17:24

iv. a nie znalazloby sie troche miejsca na biurku? jak biurko jest solidne... to wydaje mi sie że powinno spokojnie wytrzymać cieżar (okolo 40 kg). Naprawde warto pokombinować. Ja przestawilem odpowiednio meble... i weszlo nawet 240-tka, a mam zamiar jeszcze postawić 112 litrów... tylko kurde.. to sie troche minie z celem... bo akwaria beda stały na przeciwko siebie... to troche kiszka :/ no ale wiesz... to nie jest duzo :) 40x25x25... naprawde pomysl troszke. koszt? okolo 100 zl max wyjdzie... ze wszystkim.

P.S Locter... sprobojmy jakos wyperswadowac spokojnie niedoswiadczonej koleżance... ale moja cierpliwosc tez sie juz konczy powoli ;) IV. Radze ci poczytać troche literatury fachowej, moga byc nawet gazety (numery archiwalne Magazynu Akwarium www.magazynakwarium.pl) wtedy zrozumiesz, i jak sie wciagniesz... to nie bedziesz miala problemu ani z kasa ani z odpowiednim miejscem pod akwa... zobaczysz, no chyba ze sie nie wciagniesz.. to dalej rybki beda sie meczyc w twoim sloiku. No niestety taka prawda, tutaj wszyscy sa przeciwni kulom, i jakos tak wychodzi ze "kulowi akwarysci" nie sa dosc mile traktowani w "spoleczenstwie akwarystycznym"

P.S2 Locter... gratuluje moda.. dopiero teraz zauwazylem ;).

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Brudna woda :(

Postautor: Hawk » 13 października 04, 17:42

to teraz inne pytanie- co zrobić, by w takiej kuli rybce było jak najlepiej? jakieś zywe roslinki.. (jakie?), filtr? grzałka? kurcze, nie wiedziałam, że mu tam tak może być źle
- nie da sie zrobic zeby m,iala ryba dobrze tam. i co? wlozysz zwir, filtr, rosliny i dla ryby jeszcze zostanie 1,5 l :lol: ? DARUJ to sobie tak jak mowia moi przedmowcy.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brudna woda :(

Postautor: Elmo » 13 października 04, 18:20

ekhm a ja chciałem tak delikatnie wypersfadowac ... ale widze panowie że nie wytrzymaliście ...... :lol: :lol:

iv.
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 11 października 04, 20:10

Re: Brudna woda :(

Postautor: iv. » 13 października 04, 19:24

no spoko, ale ryby nie wyrzuce w muszle, chociaz widze, ze w kanalach bedzie jej lepiej.
mi tylko chodziło jak chociaż troszkę ulepszyć rybce wegetację... że nie szanujcie "kulkowych".. no trudno.
co do filtra, to w takim razie na zmianę będe dmuchac z tata, mama siostra i psem. i filtr nigdy nie stanie, a woda będzie czysta. czyli kupię filtr.
ale dziękuję, nawet za bluzgi...

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Brudna woda :(

Postautor: Hawk » 13 października 04, 19:35

mi tylko chodziło jak chociaż troszkę ulepszyć rybce wegetację...
- dobrze ze sama to napisalas bo ta rybka nie zyje tylko wegetuje ... Mam nadzieje ,ze znasz roznice ...

że nie szanujcie "kulkowych".. no trudno.
- jak to szanowac skoro to nie szanuje i nie nadaje sie dla ryb!?
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brudna woda :(

Postautor: Aquagirl » 13 października 04, 21:28

a dziewczyna chciala dobrze... a tu sie na nia rzucily samce (wybaczcie chlopaki-ale jedna dobitna odpowiedz by wystarczyla :evil: )

iv. w kuli ryba sie meczy. male akwa bedzie mialo podstawe powierzchni zblizona do kuli (moze ciut wiecej) ale ze jest wyzsze i szersze to sie zmiesci - nie wiem wiec na czym polega Twoj problem "braku warunkow"... :D

wskazowki juz masz co kupic - male akwa, roslinki nie wymagajace (kabomby, zabienice, anubiasy nana, kryptokoryny na przyklad), zwir na dno zeby mialy gdzie kozenie zapuscic, grzalke z termostattem najlepiej (nie ugotujesz go wtedy), termometr (szklany najlepiej), filtr podstawowy, i pokrywe. i rozgaleziacz :wink:

wode (z uzdatniaczem i bakteriami itp)wlej na tydzien przed wpuszczeniem ryby. rosliny mozesz od razu, labo drugiego/trzeciego dnia wsadzic.

w razie pytan - pytaj :D

pozdr!
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Brudna woda :(

Postautor: Hawk » 13 października 04, 21:33

iv. w kuli ryba sie meczy. male akwa bedzie mialo podstawe powierzchni zblizona do kuli (moze ciut wiecej)
- a co napisalo 5 osob pare postow wyzej !?

rosliny mozesz od razu, labo drugiego/trzeciego dnia wsadzic.
- pierwszego to nie, drugiego najwyzej bo temperatura sie musi ustabilizowac ;)

a tu sie na nia rzucily samce (wybaczcie chlopaki-ale jedna dobitna odpowiedz by wystarczyla )
- dziekujemy za slowo otuchy i komplement :D
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brudna woda :(

Postautor: Aquagirl » 13 października 04, 21:53

:D Hawk, nie ma za co :D
iv. w kuli ryba sie meczy. male akwa bedzie mialo podstawe powierzchni zblizona do kuli (moze ciut wiecej)
- a co napisalo 5 osob pare postow wyzej !?

nie wyjmuj z kontekstu. to zdanie ma ciag dalszy, spokojnie tlumaczacy i zadajacy pytanie :wink:

pozdr! :D
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Brudna woda :(

Postautor: Aigel » 13 października 04, 22:47

Ok temat zamkniety bo do niczego dalsza dyskusja nie prowadzi, iv. jak chcesz zadawac jakies pytania to smialo w nowym watku, a kula to nie akwarium, ladnie w niej wyglada rosnacy kaktus :D
Pozdrawiam
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości