POKARM SUCHY

izania@op.pl

POKARM SUCHY

Postautor: izania@op.pl » 2 października 04, 19:53

Jaki jest najlepszy pokarm suchy dla rybek?

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: POKARM SUCHY

Postautor: Hawk » 2 października 04, 20:05

izania@op.pl, Dla jakich ryb ma byc ten pokarm?
Np. trofy & pielęgnice:
JBL Grana Cilchid & JBL Grana Discuss.
Napsiz jakei rybcie i Ci powiem ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

izania@op.pl

Re: POKARM SUCHY

Postautor: izania@op.pl » 2 października 04, 20:08

Dla neonek i gupików.

[ Dodano: 2004-10-02, 20:09 ]
Stosuję ichto - Vit z Tropical i zwykłą suchą daphnię na przemian.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: POKARM SUCHY

Postautor: Hawk » 2 października 04, 20:15

Moje propozycje:
Sera Granugreen - granulat
Tropical Spirulina Forte - platki
Sera Vipagran - granulat wybarwiajacy

odradzam sucha dafnie . Jak juz chcesz cos miesnego to zywy wodzien ;) Reszta jak wyzej

Te wyzej to jedne z najlepszych , nie brudza wody, posiadaja bardzo dobrze zbilansowane skladniki i wybarwiaja lekko rybki ;)
Pozdro Hawk :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 3 października 04, 09:20 przez Hawk, łącznie zmieniany 1 raz.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

izania@op.pl

Re: POKARM SUCHY

Postautor: izania@op.pl » 2 października 04, 20:21

Czym różni się granulat od płatków?

[ Dodano: 2004-10-02, 20:22 ]
I jak wybarwia granulat wybarwiający.?

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: POKARM SUCHY

Postautor: Dave » 2 października 04, 21:30

Witam na forum!

Granulat to najczęściej gruby pokarm suchy natychmiast opadający na dno.
Płatki powoli pęcznieją wodą i powoli opadają na dno. Są to płaskie kawałki jedzenia dla ryb, które łatwo kruszyć.
Poleciłbym jeszcze inne pokarmy Tropicala- bo są dobe i tanie.

Hawk, czemu odradzasz suchą dafnię. Czy to zły pokarm?

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: POKARM SUCHY

Postautor: Hawk » 2 października 04, 21:54

izania@op.pl,
Granulat = granulki ( chyba nie musze tlumaczyc) "kuleczki" o malej srednicy , natomiast suchy platkowany to platy suchego pokarmu ktore mozemy pokruszyc na mniejsze kawaleczki.

I jak wybarwia granulat wybarwiający.?
- wybarwiac tzn dostawac silniejszego ubarwienia na ciele ryby, jezeli masz np neonki to po odzywianiu pokarmem wybarwiajacym maja naprawde intesywne kolory...
Sa specjalne pokarmy wybariajace np. dla bojownikow na czerwono, dla flowerhornow roniez na czerwono, dla trofow . Wtedy naturalne kolory ryb staja sie bardziej intensywne... no zywe a nie blade ...
Dave,

Tropical owszem ale nie wiem czy nie barwia troszeczke wody z czasem? Nie wiesz moze :) ?
A dafnie to po prostu przezornosc ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Stig
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 31 sierpnia 04, 01:19
Lokalizacja: Poznań

Re: POKARM SUCHY

Postautor: Stig » 3 października 04, 01:54

Jeśli chodzi o pokarm wybarwiający to polecał bym TetraRubin. Naprawde działachoć Sery nie stosowałem. Właściwie to wszystkie pokarmy jakie stosuje to Tetra. Do pełnego składu prucz TetraRubin polecam także pokarm podstawowy TetraMin i pokarm opadający na dno w tabletkach Tetra TabiMin i dal glonaojadów i podovbnych tetra PlecoMin. Cojakiś czas powinno się dawać także pokarm żywy. Tutaj jest duża dowolność. Ochotka, Wodzeń czy Tubifeks lub Cyklop dla małych ryb takich jak Neony. Można także stosować pokarm mrożony np. mrożona ochotka . Wrzucasz ją wtedy do zbiornika lub rękom podajesz aż się roztopi. Niekórzy robią urozmaicone mieszanki. Kupują 10 pokarmów i mieszają je. Ja osobiście nigdy tak nie robiłem. Ktoś ma jakieś doświadczenia z takim sposobem karmienia ?

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: POKARM SUCHY

Postautor: Elmo » 3 października 04, 08:38

Cześć :)

Dorzucę sowje pięć groszy i napiszę wam jakie stosuję pokarmy i jakie mam zdanie ....

Tropical "Tropical"
Tropical " Bio-vit"
Tropical "Spirulina Forte "
Tropical "Guppy"
Tropical " Tabin B"
Terta " Rubin"
Tetra " Pleco mnin"

I dla wiadomości .. żaden z tych pokarów nie powoduje zmętenienia wody .... wszystkie są chętnie jedzone .... choć przyznam że ryby wybierając "tabletki" wolą raczej te terty .....

Do tego karmię jeszcze mrozonkami kartinexu : Wodzieniem i Atremią ....

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: POKARM SUCHY

Postautor: Hawk » 3 października 04, 09:23

Cojakiś czas powinno się dawać także pokarm żywy. Tutaj jest duża dowolność. Ochotka, Wodzeń czy Tubifeks lub Cyklop dla małych ryb takich jak Neony. Można także stosować pokarm mrożony np. mrożona ochotka . Wrzucasz ją wtedy do zbiornika lub rękom podajesz aż się roztopi.

OMG
1. nigdy nie podawaj ochotki
2. nigdy nie wrzucaj zamrozonej kostki do akwarium!!!!! bo wszystkiebrudy, krew i inne paskodztwa ,ktore byly zamrozone z "pokarmem" trafiaja do zbniornika!!!
Nalezy pokarm mrozony wlozyc do malego siteczka, zostawic aby sie rozmrozil potem wyplukac dokladnie i podac! Jezeli ktos juz jest bardzo niecierpliwy to pokarm wrzucamy do siteczka, wkladamy pod strumien cieplej wody i rozmrazany przy dodatku plukajac, wtedy dopiero podajemy!
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: POKARM SUCHY

Postautor: ciosek » 3 października 04, 11:58

Dla gupików możesz zakupic Tropical Guppy lub jeżeli masz kase (jedne z najlepszych jeżeli nie najlepsze) pokarmy Hikari Fancy Guppy. Jako wybarwiające może być TetraRubin. Ja podobnie jak Stig opieram sie na pokarmach Tetry, karmie TetraMinPro, TetraRubin TetraPhyll, mam jeszcze pokarm Tropical Kirysek, i suszona dafnie

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: POKARM SUCHY

Postautor: kamila » 4 października 04, 08:10

Cześć!
Ja swoje neonki, gupiki karmię pokarmami sery: Sera Vipan, Sera San(neonki go uwielbiaja)- te pokarmy ladnie wybarwiaja rybki. Ponadto mam Tropical Kirysek, tabletki dla rybek dennych Sera Spirulina Tabs ( nie tylko glonojad i kyryski go lubia ale wszystkie ryby w akwarium!).Te tabletki są b.wygodne w uzyciu: kawaleczek odrywam dla kiryskow i glonojada, kawaleczek przyklejam do szyby dla pozostalych ryb.Fajnie taka tabletke skubia:). Karmie dodatkowo mrożonym wodzieniem, jajkami krabow i cyklopem.
Pamiętaj, że gupiki potrzebuja w diecie pokarmu roslinnego i pamietaj o urozmaicaniu diety ryb!

Pozdrawiam.kamila.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości