ikra neonek

izania@op.pl

ikra neonek

Postautor: izania@op.pl » 2 października 04, 16:46

Zauważyłam, że moje neonki składają ikrę. Jednak nigdy nic nie może się z nich wykluć. Co mam zrobić aby dochowaać się narybku?

Stig
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 31 sierpnia 04, 01:19
Lokalizacja: Poznań

Re: ikra neonek

Postautor: Stig » 2 października 04, 16:55

Jeśli nie może się z nich nic wykluć to albo masz kiepskie dla neonów parametry wody (co jest mało prawdopodobne jeśli skłądają tobie ikre) albo ikra jest nie zapłodniona. Albo wśród swojego grona nie masz samców a smica jest prosto ze sklepu, albo smiec ma problemy z zapłodnieniem ikry. myśle że powinienneś spróbować użyć tetry Vital która zwiększa aktywność pan rozpłodowych.

izania@op.pl

Re: ikra neonek

Postautor: izania@op.pl » 2 października 04, 17:01

Mam dwie samice i jednego samca. Są już u mnie bardzo długo, ale ikrę składają od niedawna. A jeszcze jedno Ok. pół roku temu dostałam dwa glonojady, jeden z nich znacznie urósł a drugi wogóle. Czym to jest spowodowane? :wink:

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ikra neonek

Postautor: Hawk » 2 października 04, 17:07

ad neonkow:
1. mozliwe plesnienie ikry
2. ikra zostajepo prostu zjadana przez glonojady ...
ad glonojadow:
1. Mozliwe ze to 2 gatunki jeden to zwykly zbrojnik a drugi gibiceps na przyklad ktory rosnie do 40 cm

PS>
napisalas:
Mam dwie samice i jednego samca
- czy mam rozumiec ze masz 3 neonki !? :evil:
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Stig
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 31 sierpnia 04, 01:19
Lokalizacja: Poznań

Re: ikra neonek

Postautor: Stig » 2 października 04, 17:13

Wiesz co do glonojadów to ja bym stawiał na to że ten który urusł to prawdo podobnie Plecostomus plecostomus czyli prawdziwy glonojad roślinożreny. Ten drugi to inna odmiana żywiąca się pokarmem nie tylko roślinnym a nawet głównie tym co wżucasz do akwarium. Ten pierwszy rośnie duży (do 25cm) ten drógi znacznie mniejszy.

Co do problemów z Neonami to:
1. wypróbuj ten TetraVital.
2. Jeśli Ikra jest zapłodniona to przeżuć ją do innego zbiornika żeby glonojady jej nie zeżarły.

Pociesze cię że Neony to niezbyt płodne ryby i ciężko jest aby złożyły ikre a co dopiero ją zapłodniły. Poza tym Rozród w akwarium jest dość łatwy.

izania@op.pl

Re: ikra neonek

Postautor: izania@op.pl » 2 października 04, 17:14

Mam tylko trzy neonki, ale to dlatego, że gupiki bardzo mi się porodziły i muszę kilka wydać i wtedy dokupię jeszcze kilka.

[ Dodano: 2004-10-02, 17:16 ]
Próbowałam już to zrobić
. Jeśli Ikra jest zapłodniona to przeżuć ją do innego zbiornika żeby glonojady jej nie zeżarły.
ale nic nie wyszło. Czy trzeba wtedy stosować filtr i grzałkę?

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ikra neonek

Postautor: Hawk » 2 października 04, 17:27

Mam tylko trzy neonki, ale to dlatego, że gupiki bardzo mi się porodziły i muszę kilka wydać i wtedy dokupię jeszcze kilka.

...

Próbowałam już to zrobić Cytat:
. Jeśli Ikra jest zapłodniona to przeżuć ją do innego zbiornika żeby glonojady jej nie zeżarły.
ale nic nie wyszło. Czy trzeba wtedy stosować filtr i grzałkę?

Jezeli zloza ikre na korzeniu to bierzesz do malego akwa przelewasz 75 % wody z akwa i 25 % swiezej wody wkladasz tam ten korzen, dajesz tam neonki , MUSI BYC FILTR I GRZALKA, no bo jak my miala sie roswijac iwyluc jakby np temp spadala :lol: ? to jest konieczne ale z tego jaka satysfacja dochowania sie narybku! :mrgreen:
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Stig
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 31 sierpnia 04, 01:19
Lokalizacja: Poznań

Re: ikra neonek

Postautor: Stig » 2 października 04, 17:27

W tym innym akwrium z ikrą oczywiście ,głównie grzałkę na pewno a filtr też by ię przydał ale tak żeby nie wciągnął ikry. Musisz mieć podstawy żeby twierdzić że ikra jest zapłodniona bo inaczej nie ma sensu jej przenośić. Możesz też spróbować razem z ikrą przenieść samca. Musisz wtedy zadbać o takie same parametry wody jakie masz w akwarium żeny ryba zachowywała sie normalnie.

izania@op.pl

Re: ikra neonek

Postautor: izania@op.pl » 2 października 04, 17:34

A tak przy okazji. Chciałabym się zapytać o pewien rodzaj glonów, który od niedawna pojawił się w moim akwa, a glonojady sobie z nimi nie radzą. Są to malutkie kępki cieniutkich niteczek, które zbite są ze sobą w kupkę. Rosną baaardzo powoli i bardzo trudno oderwać je od liści.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ikra neonek

Postautor: Hawk » 2 października 04, 18:01

glony nitkowate... I jeszcze jedno GLONOJADY NIE SA OD JEDZENIA GLONOW to akwarysci tak je nazwali , glony jak juz jedza to jest 1 % ich diety od glonow sa kosiarki :D
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Stig
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 31 sierpnia 04, 01:19
Lokalizacja: Poznań

Re: ikra neonek

Postautor: Stig » 2 października 04, 19:33

Wreszcie ktoś to powiedział! Kosiarki do glonów są lepsze niż glonojady ( to tylko nazwa).
Kosiarki .Przy okazji orientujesz się może jaką wodę powinny mieć kosiarki i płaskoboki , bo nie moge tego nigdzie znaleźć. Chodzi mi o twardość , kwasowość, i temp.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ikra neonek

Postautor: Hawk » 2 października 04, 19:38

KOsiarki:
24-26°C, pH 6,5-7,5, woda miękka do twardej. z kwaskowoscia to Ci o odczyn chodzi???
Płaskoboki:
Optymalna temperatura 24-28°C, pH 6,0-7,0, woda miękka do średnio twardej.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: ikra neonek

Postautor: Dave » 2 października 04, 21:33

W akwarium ogólnym NIE MASZ SZANS wyhodowania neonków w akwarium ogólnym.
Potrzbna jest woda bardzo miękka i kwaśna. Obsolutnie czysta i odkarzona woda musi być odstana przez długi czas. Po złorzeniu ikry należy rodziców odłowić, a akwarium zaciemnić.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ikra neonek

Postautor: Hawk » 2 października 04, 21:57

Dave, no jest szansa ale trzeba by bylo miec akwa gatunkowe ;)
Co do reszty to sie zgodze , dodam tylko ze woda powinna miec maly ruch i powinna byc dobrze napowietrznona
Pozdro Hawk
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: ikra neonek

Postautor: kamila » 3 października 04, 21:02

Musze sie pochwalic, ze u mnie tez neonki tarly sie swego czasu (teraz niestety juz nie bardzo chca).Super widok!! Nigdy nie dochowalam sie jednak narybku:(((.Ale przynajmniej satysfakcja, ze jest im dobrze w moim akwarium.

Chcialabym sie dowiedziec, czy w akwarium 50 l moge trzymac kosiarke?? Czy taka 50 tka nie jest za mala. Mam w akwarium glony, ktore rozwijaja sie na brzegach lisci, sa ciemnego koloru, zbijaja sie w takie jakby kepki.Czy to sa glony pedzelkowate??? Czy takie glony zjada kosiarka???

Pozdrawiam.kamila.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości