ikra neonek

Awatar użytkownika
NIEBO!
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 3 października 04, 00:01
Lokalizacja: Poznań

Re: ikra neonek

Postautor: NIEBO! » 3 października 04, 21:46

Cześć :-)

Chcialabym sie dowiedziec, czy w akwarium 50 l moge trzymac kosiarke?? Czy taka 50 tka nie jest za mala.


Ja się nie znam, ale z tego co mi odpowiedziały ludki na tym forum to jest Ci wręcz niezbędna Kosiarka (Crossocheilus Siamensis) w ilości 2-4szt. :D Objętością masz podobny zbiornik do tego, który ja chcę założyć i masz w nim neonki - tak jak ja planuję - czyli następna odpowiedź po mojej - już pewna - będzie TAK! :D


Pozdrawiam
NIEBO!

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: ikra neonek

Postautor: Dave » 4 października 04, 13:59

Bardzo dobrze usuwa glony też zbrojnik niebieski.

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: ikra neonek

Postautor: Aquagirl » 9 października 04, 16:22

HAWK - po raz pierwszy sie zgadzam z Twoim skrzywieniem sie - 3 neonki to ..... :evil:
ja mam 15 sztuk (innesa i czerwone-zgodnie plywaja razem) i niedawno zauwazylam ze mam calkiem wyrosnietego malego neonka :D nie wiem czy sa jeszcze jakies, bo sie dobrze ukrywa ten jeden, ale to zdaje sie ze jest sukces ((((: (ale ze nie zauwazylam samego procesu skaladania ikry i rodzenia sie to wstyd... :oops: )


co do glonow to ja mam pseudo-kosiarke (wybaczcie-nigdy nie pamietam jak sie nazywa wlasciwie..) i jest bomba ((: choc teraz jest tlusta i wielka i troche chyba leniwa - woli jedzenie wsypywane do akwa zamiast glonow, ale ten gatunek podobno tak ma (;

pozdr!!
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ikra neonek

Postautor: Hawk » 9 października 04, 16:34

HAWK - po raz pierwszy sie zgadzam z Twoim skrzywieniem sie - 3 neonki to .....
- krzywie sie tylko w slusznej sprawie ;)

ja mam pseudo-kosiarke (wybaczcie-nigdy nie pamietam jak sie nazywa wlasciwie..)
- kosiarka falszywa
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: ikra neonek

Postautor: Aquagirl » 9 października 04, 20:48

- krzywie sie tylko w slusznej sprawie

HAWK, ostatnio sie skrzywiles na moj post, ze przerwa weekendowa w jedzeniu rybom nic nie zrobi zlego (co jest prawda czesciowa, bo wg prawidlowego schematu ryby powinny jesc 6 dni w tygodniu - czyli 1 dzien glodowki)... :wink:

p.s. znalazlam drugiego neonka malego :wink:

p.s.2. godne polecenia sa tez ampularie - chociaz chyba nie zjadaja wszystkich glonow...

p.s.3. HAWK - dzieki z nazwe :D

pozdr!
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ikra neonek

Postautor: Hawk » 9 października 04, 21:41

HAWK, ostatnio sie skrzywiles na moj post, ze przerwa weekendowa w jedzeniu rybom nic nie zrobi zlego (co jest prawda czesciowa, bo wg prawidlowego schematu ryby powinny jesc 6 dni w tygodniu - czyli 1 dzien glodowki)...
sam to stosuje wiec to musialo bys cos innego ale nie wazne ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości