dlaczego woda jest mętna?!!!

soul328
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 26 września 04, 07:34

dlaczego woda jest mętna?!!!

Postautor: soul328 » 26 września 04, 07:39

jestem początkującym akwarystą mam problem poniewaz nie mogę utrżymać klarownej wody w akwarium. Proszę o parę sposobów i zasad by woda była czyściutka;-)

Thomas
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 9 września 04, 15:28
Lokalizacja: Bytom

Re: dlaczego woda jest mętna?!!!

Postautor: Thomas » 26 września 04, 08:39

Pytanie czy dobrze wypłukałes kamyki zanim dałes je do akwa ???

Może dajesz za dużo pokarmu i on sie na dnie rozkłada ... ??

ABy utrzymać klarowna wodę trzeba pośiadać odpowiedni filtr ;) Dawać rybkom tyle pokarmu ile zdołają zjesc w ciagu 2 minutek... to by było chyba tyle ale możesz jesio kupić preparat Cristal firmy tropical jest to Wybielacz optyczny, usuwa biologiczne zmętnienie wody.

Cristal firmy Tropical cena z jekies 6 zł max
Sposób użycia 10ml/100l wody. W trakcie stosowanie nie wolno karmić rybekk !!!!!!

Zapobiegawczo: Dodawać kilka kropli po każdorazowym karmieniu. Zawartośc buteleczki starcza na 300l wody.

Uwaga !!!! NIe mieszać z innymi preparatami wydzielającymi aktywny chlor lub tlen.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: dlaczego woda jest mętna?!!!

Postautor: ciosek » 26 września 04, 08:47

sprawdź to wszystko co napisał thomas, ale ja bym sie narazie chemią wstrzymał... najpierw sproboj zrobic wszystko zeby obejść sie bez chemii :).

pozdro

soul328
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 26 września 04, 07:34

Re: dlaczego woda jest mętna?!!!

Postautor: soul328 » 26 września 04, 14:55

dzieki za odpowiedz cristal uzylem i nic nie pomoglo .Karmienie ograniczylem bo na dnie pojawiła się pleśń wessałem ją odmulaczem ale znów się rozrasta. Filtr szału nie robi gdyż jest prostej konstrukcji to znaczy napędzany przez brzęczyk . Do budowy dna użyłem bardzo drobnego żwiru praktycznie piasku przy kontakcie z wodą tworzy się błotko , myślałem że trochę osiądzie lub się przefiltruje a tu za cholere woda nie che być chociaż troche bardziej klarowna. Czy to oznacza że nie wolno używać tego piasku ? To dlaczego go sprzedają? A może to nie ma znaczenia i coś innego tak zamula ? Co mam teraz zrobic? Zamienic cala wode i wywalic ten piasek?Ale przeciez woda musi troche odstac i co wtedy z rybkami? A jak to cholerstwo znów wróci ? Błagam o pomoc bo znów nie prześpie nocy , Pozdro

Awatar użytkownika
Tokio
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 23 lipca 04, 12:20
Lokalizacja: Knurów

Re: dlaczego woda jest mętna?!!!

Postautor: Tokio » 26 września 04, 15:18

Siemka , oki to od poczatku : Piasek sie nie nadaje roslinki nie rosna w nim ( chyba ze sprawa jest o Malawi , kamienie i te sprawy ) , kup poprostu zwykły zwir w sklepie akwarystycznym ~3 zł. Płucz w misce az woda bedzie w miare czysta , Wrzuc to do baniaczka i zalej woda musi to postac kilka dni! , pozatym kup kakretny filtr bo bez tego do dupa bedzie , Pamietaj ze jak zalejesz Akwarium ze żwirem to bedzie troche metno tak przez 2 dni ( to normalne ) . Czyli pozostaje ci zrobienie wszystkiego od poczatku w tym czasie Rybki ktos musi przechowac ( jakis fumfel ) . Mysle ze to wszystko ja zakładałem moje pierwsze Akwarium w lipcy :D trzymałem sie tego co napisałem i wszystko było i jest git:]

podrawiam :D
30 L

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: dlaczego woda jest mętna?!!!

Postautor: kuwasa » 26 września 04, 16:28

A co do chemii to ja nie polecam :evil: . Na początku wlewałem do wody esklarinu i skutek był często odwrotny niż zamierzałem. Gdy przestałem to stosować-kłopoty się skończyły.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

rock303
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 20 sierpnia 04, 12:57

Re: dlaczego woda jest mętna?!!!

Postautor: rock303 » 30 września 04, 12:33

Zapomnieliście jeszcze o jednej dość istotnej, w mojej ocenie, rzeczy, a mianowicie o myciu wkladów filtrów w wodzie akwariowej. Jak wiadomo z jednej strony chronimy bakterie, które zadomowiły się na owych wkładach i odpowiadaja m in. za usowanie zmetnień a z drugiej nie aplikujemy naszemu środowisku azotanów, chloru i tym podobnych świństw. Przestrzegając tej zasady jak również rad udzielonych powyżej przez kolegów gwarantuję, że po pewnym czasie w akwarium zaczniesz dostrzegać to czego wcześniej nie widziałeś. Pozdrawiam.:)

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: dlaczego woda jest mętna?!!!

Postautor: Sieniu » 30 września 04, 17:09

Możliwe że woda nie odstała na początku i nie zachowała równowagi biologicznej
Mozliwe jest że masz za słaby filtr
Przekarmiasz Rybki
A w ostatecznosci chemia CRISTAL (ALE NIE POLECAM)
Akwa 60 litrów-Neonki Innesa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości