CZY NIE PRZERYBIŁAM???PROSZE O OCENE.

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

CZY NIE PRZERYBIŁAM???PROSZE O OCENE.

Postautor: kamila » 25 września 04, 19:44

Cześć!

W moim akwarium 50 l. pływa: 7 neonow inessa, 4 razbory klinowe, 4 gupiki, 2 danio pregowane, 4 kiryski pandy, 1 zbrojnik i 1 otosek.

Jestem początkującą akwarystką (to moje pierwsze w życiu akwarium - mam je od grudnia). Udało mi sie doprowadzić do tarła danio, gupików ( ale to chyba żaden wyczyn), kirysków pand i neonkow ( z tego jestem najbardziej dumna). Tylko razborki nic...ale trudno.Może kiedyś?.
W akwarium tło strukturalne ( zabiera jakieś 3 , miejscami 5 cm. szerokości), mały korzeń, kokos (oczywiscie obsadzony mchem jawajskim) i naprawde sporo roslinek.Od jakiegoś czasu zastanawiam sie czy rybki nie maja za ciasno?? Prosze o Wasze zdanie na ten temat i wyrozumiałość. Z góry dzieki.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: CZY NIE PRZERYBIŁAM???PROSZE O OCENE.

Postautor: ciosek » 25 września 04, 19:53

Mi sie wydaje że nie...chociaż hmm..., no ale niech sie wypowie jeszcze ktos bardziej doswiadoczony w ocenianiu przerybienia akwariów :). Ale moja skromna uwaga, nie zapomniaj że Danio to rybki stadne, tak samo jak neonki czy razbory. Ale mysle ze jak dasz im jeszcze cos to nie bedzie dobrze, wiec chyba bedziesz musiala sie ich pozbyc, możesz sobie też odpuścić razbory... nie wiem jakos tak mi sie wydaje że dwa stadka nie beda dobrze wygladac w takim akwarium. Za to możesz dokupić jeszcze ze 3 neonki innesa i bedzie git. (ew. jak masz skumplowany sklep, to możesz wymienic razbory i danio na neony)

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

Re: CZY NIE PRZERYBIŁAM???PROSZE O OCENE.

Postautor: Bea » 25 września 04, 21:10

Ja bym się tam danio nie pozbywała skoro się trą. A dokupienie ze dwóch chyba tak strasznie nie przeryby akwarium, bo to niewielkie rybki.

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: CZY NIE PRZERYBIŁAM???PROSZE O OCENE.

Postautor: Locter » 25 września 04, 22:39

Wywal gupiki, dokup ze 3 neonki i razborek z 6, wtedy bedzie git :wink:
No i danio masz za mało, radzę wywalić :wink:
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: CZY NIE PRZERYBIŁAM???PROSZE O OCENE.

Postautor: ciosek » 26 września 04, 08:45

Hehe locter, zamiast wywalic powiedz oddaj :) bo jeszcze koleżanka je spuści w kiblu...

Awatar użytkownika
kasiaole
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 20:26
Lokalizacja: legionowo

Re: CZY NIE PRZERYBIŁAM???PROSZE O OCENE.

Postautor: kasiaole » 27 września 04, 22:21

ja słyszałam kiedyś teorię,że 1 cm ryby potrzebuje 1 cm wody, ale nie wiem,na ile jest to prawdziwe :wink:
Kasiaole
130L, 5neonów inessa, 4 radostomusy,3tertry cesarskie, 4 razbory klinowe,1kiryśnik, 2kiryski panda,2 kiryski spizowe,3 jarzeńce,2 zbrojniki niebieskie,2platki koralowe, 6 gupików, 4 krewetki

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: CZY NIE PRZERYBIŁAM???PROSZE O OCENE.

Postautor: Locter » 28 września 04, 01:13

Zależy jakie gatunki. Dwudziestu gupikom starczy akwa 15l, a na jedna paletkę powinno przypadać min. 30l wody :wink:
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: CZY NIE PRZERYBIŁAM???PROSZE O OCENE.

Postautor: Elmo » 28 września 04, 07:18

> Locter ale teraz to powiedziałeś :mrgreen: :mrgreen: 20 gupików w 15 L ????? jakoś sobie nie wyobrażam wez pod uwage ze dorosłe dorastają do 4 cm a są i większe ..... no chyba że mówiłeś to w przenośni .... :roll: ale pamietaj ze niektorzy moga to odebrac za wzór ..... :ok: :ok:

Ps. Odczepicie sie od gupikow to cudne rybki ...... piszecie tylko o nich jak trzeba podac przykład :P :P :P :P :P :P :P


Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: CZY NIE PRZERYBIŁAM???PROSZE O OCENE.

Postautor: Locter » 28 września 04, 14:30

Elmo, hehe wiadomo, że tyle to za mało :D , to tylko taka mała przenośnia, porównanie, jak bardzo mogą różnić się wymagania ryb :D. Rzeczywiście powinienem uważać na początkujących, bo gotowi brać moje uwagi bardzo dosłownie... Hehe, musze zmienić formę moich wypowiedzi :lol:
Pozdro 8)
Ciężko myśle o akwarium...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości