Czym karmić ...

Thomas
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 9 września 04, 15:28
Lokalizacja: Bytom

Czym karmić ...

Postautor: Thomas » 23 września 04, 13:26

Powiedzcie mi jakimi pokarmami karmic moje rybki ???
Obsada:
2 x prętnik karłowaty

4x neon (innesa i czarny)

2x gupik

2x Braznka pręgowana

Danio lamparci i danio pręgowany ....

Ja karmie 4x dziennie małymi porcjami pokarami Tropical'a Bio-vit oraz Ichtio-vit czy to wystarczy czy dokupic jeszce jakies płatki i jakies pokarmy żywe ???

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: Czym karmić ...

Postautor: kuwasa » 23 września 04, 15:17

Powinno starczyć. Możesz karmić też żywymi, ale nie musisz. Jeśli chcesz im urozmaicić dietę możesz podawać mrożonki.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Czym karmić ...

Postautor: ciosek » 23 września 04, 19:34

Ja urozmaicam jeszcze Mrożona dafnia, i suszona dafnia. 2x w tygodniu mocze pokarm w Tetra Vital (witaminki :P). Mam jeszcze roslinny, Tetra Phyll (nie wiem czy masz, bo nie znam sie zbytnio na tropicala pokarmach :P). Podaje jeszcze pokarm "kiryskek tropicala (nazwa mowi sama za siebie, dla kiryskow i ryb przydennych ;P)

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym karmić ...

Postautor: Saiqpat » 23 września 04, 19:55

dodaj rybkom od czasu do czasu zywy pokarm do menu. Moje ryby uwielbiaja ganiac za wodzieniem. Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Czym karmić ...

Postautor: Dave » 23 września 04, 20:01

A najlepiej w większości karm je mrożonkami. Ale nie ochotką, tylko wodzieniem, cyklopem i innymi czystrzymi owadami. Prętniki karłowate uwielbiają muszkę owocową, ale trzeba zakładać specjalne jej hodowle, więc obejdzie się bez tego.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości