Wstętna choroba

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Wstętna choroba

Postautor: kuwasa » 22 września 04, 17:48

Od pewnego czasu mam chorego samca mieczyka :evil: . O tym że to choroba dowiedziałem się dopiero na www.malawi.pl do tej pory myślałem że to może stres, ale nawet zagęszczenie roślinności nic nie pomogło. Objawy są takie: rybka chowa się, jest mało ruchliwa, trzyma się dna, je średnio, tzn. do karmienia wypływa, ale je tak jakby się bał współmieszkańców. Wcześniej nie miał takich objawów, rybek dawno nie sprowadzałem, roślinki wsadziłem już po początku choroby, wodę zmieniam regularnie, nie przekarmiam. POMOCY!!!!
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Wstętna choroba

Postautor: ciosek » 22 września 04, 19:17

A nie napisali na Malawi.pl jak to leczyć???? Cieżka sprawa, mi ostatnio padla kotna samica :( nie wiem dlaczego.

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Wstętna choroba

Postautor: Bea » 22 września 04, 21:45

U mnie takie objawy zwiastowały zawsze jakąś chorobę, a to pleśniawkę, a to wytrzeszcz oczu. Ryba zachowywała się tak dziwnie już kilka dni przed objawami choroby.

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wstętna choroba

Postautor: Spaiky » 22 września 04, 22:52

mi ostatnio padla kotna samica nie wiem dlaczego.

U mnie też sie zdarzyła taka sytuacja. Samica urodziła młode a za 3 tygodnie zdechła choć już była znów grubiutka. Wydaje misię, że przed porodem samiec za bardzo męczy samicę i już nie wytrzymała. Zamęczył ją

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości