Jak czesto karmic ??

Awatar użytkownika
Tokio
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 23 lipca 04, 12:20
Lokalizacja: Knurów

Jak czesto karmic ??

Postautor: Tokio » 20 września 04, 20:05

Czesc w moim baniaczku pływa 7 neonków , Karmie je w ten sposób: rano( godz 8 ) gdy zapalam swiatło daje suchy pokarm TETRA RUBIN , nastepnie około godz 16-17 podaje mrozonke(1/4 kostki) przemienie ran dafnie a raz ochotke ( miałem nie dawac ochotki ale znajomy Akwarysta mnie przekonał ) . Teraz pytanie :) czy takie karmienie jest prawidłowe ?? czy powinienem cos zmienic ?? jesli tak to co ?? :D z Góry dziekuje za odpowiedz

pozdrawiam
30 L

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jak czesto karmic ??

Postautor: Hawk » 20 września 04, 20:09

Tokio, To ja Cie przekonam ze ochotka jest niezdrowa, ciezkostrawna i gromadzi chemikalia w sobie, nawet po smierci i zamrozeniu....
Nie dawaj zywego codziennie bo mozesz sie szybko ospy nabawic no chyba ze dajesz zapobiegawczo srodkow na to , no ale po co dawac chemie do akwa ;) ...
Jezeli ryby masz duze to ja bym dolozyl tylko jedno male wieczorne karmienie roslinnym pokarmem + do tego 1 dzien " glodówki " :D
Pozdro Hawk
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Jak czesto karmic ??

Postautor: ciosek » 20 września 04, 20:22

tak zgadzam sie z hawkiem, Zakup jeszcze chociażby tetra phyll lub jakąś spirulinke i dawaj ja jeszcze rybkom. Ja nie karmie wedlug harmonogramu, tak dosyc losowo, zeby sie nie przyzwyczajaly zbytnio ;P ja jeszcze wzbogacam pokar o tetraVital

Awatar użytkownika
Tokio
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 23 lipca 04, 12:20
Lokalizacja: Knurów

Re: Jak czesto karmic ??

Postautor: Tokio » 20 września 04, 20:32

Jezeli ryby masz duze to ja bym dolozyl tylko jedno male wieczorne karmienie roslinnym pokarmem + do tego 1 dzien " glodówki "
Jesli dobrze zkumałem to ma byc tak karmic rybki co drugi dzien 3x dzienie:) . Dzieki za szybka odpowiedz duzo mi pomogliscie :D
30 L

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jak czesto karmic ??

Postautor: Hawk » 20 września 04, 20:37

Źle skumałes :D
6 dni karmienie 3 x dziennie w tym 2 x roslinny
1 dzien np. niedziela ryby nic nie jedza ;]
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości