Chory NEONEK Inessa!!

Awatar użytkownika
ramzes
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 19:38
Lokalizacja: Zielona Góra

Chory NEONEK Inessa!!

Postautor: ramzes » 18 września 04, 20:48

Kiedy pryglądałem się rybom wszystko wydawało sie z nimi w porządku. Kiedy jednak jeden z neonków inessa odwrócił się do mnie drugim bokiem doznałem szoku. Jego oko wygląda jakby było uszkodzone(wątpie że na nie widział) i po tej stronie wzdłuz ciała widać małe ciemne plamki.
Co to moze być?? Czy lepiej odłowic chorą rybę żeby reszta lokatorów się nie pozarażała??
Proszę o pomoc!
pzrd ramzes

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Chory NEONEK Inessa!!

Postautor: kamila » 18 września 04, 21:38

Twoj neonek moze na prawde nie widziec, moze stoczyl walke z inna ryba. Zwykle neonki sa spokojne, ale ja na wlasne oczy widzialam jak potrafia byc zaczepne i nawet miedzy soba sie kotluja. To moze byc efekt jakiejs walki.Moze masz w akwa jakies rybki ktore mogly ja atakowac?
Slyszałam ze jak ryba straci oko to ciemnieje wlasnie po stronie uszkodzenia.Wiec to nie musi byc choroba, rybka bez oka tak wlasnie moze wygladac.Taka wiadomosc otrzymalam od znajomego akwarysty, ktory ma u siebie taka wlasnie "slepa i ciemna rybke".Takie jest moje zdanie, ale niech sie wypowie ktos madrzejszy bo nie jestem na 100 % tego pewna.

Awatar użytkownika
waldus
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 20 września 04, 15:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Chory NEONEK Inessa!!

Postautor: waldus » 20 września 04, 16:58

Mam podobny problem z neonkami:mam 10 sztuk róznej wielkości i ostatnio zauważyłem na najmniejszej brak łusek na jednym boku.W akwa nie mam żadnych agresywnych rybek nie zuważyłem żadnych innych oznak choroby.Rybka jest coraz słabsza chyba ją izolujebo mi padnie. :?
112l TETRA in800 10 neon inesa,4 molinezje "Black molly"1 alibinotyczna ;2 kiryski spiżowe;4pstre;3 glonojady;3gupiki;4mieczyki;4platki;2bystrzyki różowe;

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości