skalar v skalar?

Awatar użytkownika
Neko-chan
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 18 września 04, 18:20
Lokalizacja: Jelenia Góra

skalar v skalar?

Postautor: Neko-chan » 18 września 04, 18:28

Jakiś czas temu kupiłem trojkę skalarów, z których niestety utrzymał się tylko jeden :cry: , więc postanowiłem dokupić jeszcze jedną parkę. Niestety stary skalar (nie wiem dlaczego) nie zaakceptował przybyszy i od kiedy tylko je wpuściłem goni je i dziobie, aż nie przycupną w rogu i zastygną w bezruchu. Za każdym razem jak tylko próbują wypłynąć choć odrobinkę od swojej kryjówki "stary" zagania je z powrotem. Mimo, że odizolowałem go od nowych skalarów i trzymam teraz w siatce dla narybku (myślałem, że jeśli zachowają chociaż kontakt wizualny w końcu, albo się zaakceptują, albo nowe się choć trochę ośmielą) jednak nawet to nie przyniosło rezultatu. Nieważne jak długo pozostają odizolowane nic się nie zmienia. Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś pomógł mi i powiedział czy można jakoś temu zaradzić i co jest przyczyną takiego zachowania :?:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: skalar v skalar?

Postautor: Dave » 19 września 04, 07:17

A jakiej wielkości masz akawrium (podaj kompletne wymiary)?

Awatar użytkownika
Neko-chan
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 18 września 04, 18:20
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: skalar v skalar?

Postautor: Neko-chan » 19 września 04, 10:49

44x25x31 (długość, szerokość, wysokość) wiem że to nieduże akwa ale skalary też nie należą do gigantów (jak podrosną będe musiał chyba je komuś oddać :cry: bo narazie nie zabardzo mam gdzie dać większe)

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: skalar v skalar?

Postautor: Locter » 19 września 04, 11:21

Ty chyba żartujesz, że trzymasz skalary w akwa o wysokości 30cm :lol: Chłopie oddaj je komuś jak najszybciej, bo się zamęczą biedaczki. I ty się jeszcze dziwisz dlaczego ci się tylko jeden utrzymał :lol: :lol:
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: skalar v skalar?

Postautor: Hawk » 19 września 04, 12:20

Neko-chan, dobre sobie :lol: :
wiem że to nieduże akwa ale skalary też nie należą do gigantów

Skoro 20 cm wysokosci i 15 dlugosci to malo to nie chce wiedziec jaka ryba dla Ciebie jest duza :lol: :lol:
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Neko-chan
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 18 września 04, 18:20
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: skalar v skalar?

Postautor: Neko-chan » 19 września 04, 12:25

Kiedy mówiłem, że nie należą do gigantów miałem na myśli, że są jeszcze malutkie.

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: skalar v skalar?

Postautor: Saiqpat » 19 września 04, 19:06

Oddaj je komus z wiekszym akwa tak jak koledzy radza. Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: skalar v skalar?

Postautor: ciosek » 20 września 04, 11:46

Ja miałem w pewnym momencie 6 skalarów, nie utrzymał sie żaden... zaczynajac od najmniejszych, wszystkie powoli padały, z przyczyn mi nieznanych, poprostu co jakis czas znajdowalem rano skalara :/, smutne. Nie miały żadnych śladów walki, (tylko te 2 pierwsze miały poobgryzane płetwy doszczetnie). Ostanio wyjechalem na 5 dni i padl mi ostatni. Nie wiem co sie dzieje. Twoje akwarium jest duuuuuuuuuzo za małe dla skalarów, dla skalarół powinno miec wysokość minimum 45-50 cm.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości