Czarne wody

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Czarne wody

Postautor: kuba!!! » 13 września 04, 17:47

Cześć! Siedze i wpatruje się w akwarium z neonami i parką ramirezów i zastanawiam sie czym mógł bym zmienić kolor wody w tym akwarium. Może murena firmy sera, a może cos tetry? a może by ją zabarwić domowymi sposobami. Łatwo powiedzieć, łatwo zrobić ale czy to rybom nie zaszkodzi? oto jest pytanie. Jak myślicie czy można wygotować kokos bądź bambus w wodzie a potem tą wode dodawać do akwarium? Czy może będzie zawierać jakieś szkodliwe związki :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Czarne wody

Postautor: Locter » 13 września 04, 17:56

Domyślam się, że chodzi ci o tzw. efekt "herbacianej wody", żeby bardziej zbliżyć ja do tej naturalnej. Gdzieś kiedyś przeczytałem, że można to uzyskać wrzucając do wody szyszkę jakiegos drzewa, niestety było to dawno i nie mam pojęcia jakie to drzewo było. Na pewno jednak szyszka z drzewa :) . Nie wiem, poszperaj w sieci, na pewno coś znajdziesz o tych szyszkach :wink:
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarne wody

Postautor: kuba!!! » 13 września 04, 18:02

wiem to szyszka olchy , ale one leżą na dnie zbiornika co mi sie nie podoba a poza tym na krótko starczają. Wiem bo mam
Obrazek

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Czarne wody

Postautor: Locter » 13 września 04, 18:24

No to ja juz wysiadam w tym miejscu :lol: . Czarne wody to nie mój temat :wink:
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Czarne wody

Postautor: ciosek » 13 września 04, 19:14

hmm... może jakis duzy korzeń, ale taki spreparowazny przez ciebie... szyszki olchowe, wiesz... nie muszą być widoczne, możesz je schować np za korzeniem albo inna dekoracją. no ewentualnie możesz dodać jakiegoś preparatu np. Zoolek Biotorfin lub podobne... szczerze mówiąc nie stosuje ich ale spróbuj, bo to raczej tylko garbniki roślinne ;P

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarne wody

Postautor: Elmo » 16 września 04, 06:38

Witam :)

Najlepszym , najskuteczniejszym i najpewnijszym sposobem na "czarną wodę" jest TORF , jeżeli masz możliwośc to umieśc go w filtrze , ja posiadam torf (kaskada) w filtrze w "czarnej wodzie" z neonami i ramirezami , nie będe się juz rozpisywał jakie pozytywne działanie ma jeszcze torf bo to juz było wałkowane .... a jezeli chcesz cos wiecej na temat "czarnych wód" (to mój konik 8) to wal na priv albo na maila ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości