Rosliny

Pavel
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 12 września 04, 11:20

Rosliny

Postautor: Pavel » 12 września 04, 13:30

Mam problem na ktory szukalem prawie wszedzie pomocy i nigdzie nie moglem znalezc rozwiazania. Dotyczy on alg jak i rowniez roslin. Moje akwarium 120 l panoramiczne postawione jest w ciemnym miejscu takze nie powinnym aie algi rozwijac tak szybko, bo po 8 dniach od czuszczenia szyb pojawiaja sie znowu :( stosowalem rozne srodki przeciw glonom ale nic nie pomagalo glony nadal byly na szybie!!! Co do roslin to chodzi o ich wzrost. W akwa mam 3 rodzaje roslin 1. CABOMBA CAROLINAIANA posadzilem je z tylu i calkiem ladnie rosna 2. VALLISNERIA ASIATICA posadzielem je posrodku i one dziwnie rosna ich liscie szybko obumieraja ale i nowe szybko sie rozwijaja 3. VALLISNERIA SPIRALIS byla posadzone na przedzie ale przetrwala jedna przy bocznej szybie i zachowuje sie tak jakby czas sie dla niej zatrzymal prawie wcale nie rosnie w gore. Oswietlenie jest nastepujace z tylu umiescilem OCEANIC COLOUR 30W a z przodu OCEANIC LIGHT tez 30W. Nie wiem jakie informacje mam jeszcze podac pH 7.5 temp. 25 stopni C CO2 nie sprawdzalem nigdy. Pomozcie :( [/i]

Awatar użytkownika
valldi
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 11 września 04, 13:27
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Rosliny

Postautor: valldi » 12 września 04, 14:10

witaj :)
przesylam Ci odpowiedż na Twoje pytanie którą Locter przez przypadek zamieścił na moim temacie. Oto co napisał:
"Świetlówki Oceanic Color są specjalnie do akwariów morskich, a kiedy zastosujesz ją do słodkowodnego to będziesz miał plagę glonów niestety, bo daja światło wyjątkowo niebieskie, więc idealne do glonów."
Pozdrawiam i życzę pozbycia się problemu
valldi

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Rosliny

Postautor: ciosek » 12 września 04, 15:12

"Locter" :) a jak sie ma sprawa do Oceanic Nature??? mam takową w swoim akwa na samym koncu... podobno są dobre dla roślin... nie wiesz moze czy one rownie dobrze wplywaja na rozwoj glonów w akwarium?

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rosliny

Postautor: kuba!!! » 12 września 04, 16:33

Witam. Czy podmieniasz 30l wody raz w tyg.? Zmień oceanik colour na sun glo, nie dawaj preparatów na glony , zasadź więcej roślin, dodawaj nawóz i odczekaj 2 miesiące a glony powinny zniknąć.

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Rosliny

Postautor: Locter » 12 września 04, 18:48

No tak, pomyliłem sie, niestety. Dzieki valldi za przeniesienie mojego textu tutaj.

Teraz o samych świetlówkach.
Ciosek, świetlówki typu Nature, mają widmo zblizone do naturalnego, więc jego widmo zawiera mieszankę wszystkich barw, od niebieskiej aż po czerwoną, a temperatura wynosi około 6000k. Takie światło przede wszystkim dobrze podkreśla kolory ryb, dla roślin jest również dobre, nie powoduje wzrostu glonów, bo jego widmo nie jest tylko niebieskie. Świetlówki o barwie wyjątkowo niebieskiej nadaja się raczej tylko do akwariów morskich.
Dla roślin najlepsze są świetlówki typu Dylight, albo Light o temperaturze barwowej około 4000k.
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Rosliny

Postautor: ciosek » 12 września 04, 18:53

Ja mam u siebie 2 Daylighty (standartowo z pokrywą) i właśnie Oceanic NAture jedną (z tyłu). Ale chce wymienic swietlówki na kombinacje: tył Flora-Glo i Oceanic Nature a na przód Aquarelle ;P

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Rosliny

Postautor: Locter » 12 września 04, 19:08

Rób jak chcesz, Aquarellki owszem piękne są, pozostałe świetlówki też powinny razem ładnie wyglądać. Kombinacja nawet sensowna, zrobiłbym podobnie :wink:

Jednak popatrz na to zdięcie, 3x Philips Aquarelle i ramirezki :shock: :lol: :wink:


Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 września 04, 23:50 przez Locter, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Rosliny

Postautor: ciosek » 12 września 04, 19:31

ojaaa :P nie no masakra ;) a neony też aż oślepiaja ;) taa... musze miec przynajmniej jedną aquarelle ;) piekne są te ramirezy

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rosliny

Postautor: Elmo » 12 września 04, 22:55

Tez mialem u siebie w 126L 3x Aquarelle ale zrobiło się troche "sztucznie" jeżeli wiecie o co mi chodzi , wymieniłem jedną aquarelke na day light i barwa się trochę zrownowazyła , a rybki (neony,ramirezy) wyglądają cudnie .....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości